Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Next
AuthorMessage
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeSun May 09, 2010 7:53 am

Va doresc o zi buna ca am sa cobor cu picioarele pe pamant, ca am de facut mancare, etc omul are de studiat ca maine are de prezentat nu stiu ce in fata masonilor. Si nu-i place sa fie nepregatit dupa cate vad. Dar totul e ok. Sper sa nu fie un vis ,iar dimineata sa dispara.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeSun May 09, 2010 8:45 am

Pai e deja dimineata si nu a disparut visul, nu-i asa? Ce romantic, trandafirii... foarte frumos. Imi plac oamenii care nu si-au pierdut simtul esteticului in dragoste, care infrumuseteaza totul in jurul lor. imi place sa te citesc, ce mai. Pupici!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeSun May 09, 2010 10:19 am

Very Happy Normal ca e copt, are totusi o varsta si a stiut omul cum sa faca investitia in timp Razz sa invete ce trebuie sa stie Very Happy . Eu am trebaluit de cand m-am trezit, acum stau la o cafea si imediat ma duc sa fac curat in dulapul cu haine ca am imprastiat tot. Apoi sa ma duc la cumparaturi...hehe, numai activitati pe capul meu. Maine o iau iar de la capat. Admin, tu nu ne zici nimic despre activitatile tale , domne???
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeSun May 09, 2010 10:56 am

Pai ce minunatii de activitati sa am? Mai nimic, scoala, studiu, bataie de cap cu odraslele ( aseara i - am articulat pe amandoi Razz) In dupa-amiaza asta nu am nimic special programat, doar sa cumpar ceva legume si fructe din cartier si astept vizita unei foste colege. Nu prea am activitati diversificate de care sa fiu atat de mandra incat s ale postez, heheheh.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeSun May 09, 2010 11:28 am

Daca n-ai, fa-ti Very Happy merge si asa Razz I am waitiiiiiiiiiiiiiiiiiing Very Happy
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeMon May 10, 2010 7:16 am

Buna dimineata,
M-am trezit tarziu, trebuie sa recuperez timpul dormit. Noroc ca m-a trezut Petre, ca de nu dormeammmmmmmmmmmmmmmmmm. Va las, va pup si va doresc o zi binaaaaaaaaaaa, cum nu a-ti ,mai avut demult.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeMon May 10, 2010 8:01 am

Neataaaaaaaa!!!! Hai ca am intarziat cu mesajele pe forum pt ca am stat la discutii cu noul coleg care spune ca suma viciilor trebuie sa ramana constanta, de aceea acum s-a dus omul la fumat Razz E cam copilas el asa dar are asa un chip frumos!! Si mai e si vorbaret si mai e si prea tanar ca sa aiba rabdare sa si asculte...Razz Stiti ca eu tre' sa dau verdictul la toata lumea Very Happy hehe. Elen, se pare ca tu si Pettre va intr-ajutorati, ceea ce e un lucru minunat!!! Astept sa-mi spui data nuntii sa ma pregatesc, ca vin Razz Puuuuuuuup!!
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeMon May 10, 2010 8:22 am

Ehe,he, eu nu ma mai marit dragele mele , suficiente casatorii si apoi ce e mult strica!!!!!!!!!!!!! Dar sa vedem cum iese cu Petre ,saracutu vrea o stabilitate de la mine, care stabilitate????????????????? I-am spus ca eu sunt foarte stabila dar fara acte de data aceasta. Gata acte. I-am spus ca e bine asa, ca mie cu acte nu imi merge bine , vreu sa incerc fara acte. Ideea nu ia placut deloc,mi-a raspuns ,,i move rima,, e un mod de a spune la ei vedem noi...........Dar ma suna nebunul de 10 ori pe zi, mesaje, a dat dragostea in el. Sa vedem cat il tine, ca la astia nu tine mult. ieri m-a telefonat si m-a intrebat daca ma gandesc la el si eu cu toata sinceritatea i-am spus nu ca nu am timp am ceva de facut. Cum asa mi-a raspuns, imi spui direct ? Pai decat o minciuna ca sa iti faca placere, mai degraba o sinceritate nu? Am avut de facut mancare si eram concentrata sa imi iasa bine ca aveam musafiri , o familie de ramani cu care se impaca copiii bine , si am facut eu mancarea. Copiii au mancat-o si inca bine... Am o nora dulcica , mama ei imi vine sa o mananc.. Uite asa cand nu ai fete , iubesti nurorile!!!!!!!!!!!!!! va pup .
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeMon May 10, 2010 9:42 am

Buna dimineata, fetelor! O zi buna sa aveti!
Sa stii, Elen ca esti o soaca atipica, hahahhaa... de obicei soacrele se plang de nurori. Locuiti impreuna?
Eu nu am plecat la scoala astazi ca am fata putin bolnava si nu are cine sta cu ea. Va pup!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeMon May 10, 2010 1:50 pm

Admin, cum e Rahma? si-a mai revenit? Saracuta, fata asta mereu se imbolnaveste, nu stiu cum face Sad

Iar tu Elen, esti o soacra moderna si cu capul pe umeri, de cele mai multe ori soacrele exagereaza si se alinta, da autoritatea in ele, stii tu balamucul intre femei. Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeMon May 10, 2010 9:46 pm

Rahma e mult mai bine dar maine o duc din nou la scoala, la baby room. De cate ori o duc acolo se imbolnaveste. Mi s-a si acrit...Om vedea ce s-o mai intampla maine, pup!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeTue May 11, 2010 7:28 am

Imi pare rau ca Rahma e bolnavioara , ai grija sa nu fie un virus si poate fetita e mai sensibila. dar ai grija si de tine sa nu te lase puterile ca ai copiii de crescut. Eu aveam momente cand imi venea sa iau campii mai ales cand se imbolnaveau copiii, preferam sa stau eu bolnava si ei sanatosi , dar nu totdeauna iti iese cum vrei. Va pup pe toate si va doresc o zi buna.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeTue May 11, 2010 7:32 am

Buna dimineata, poftiti la unc eai Lipton, ca azi nu am cafea pe lista, Razz.
Putin mai tarziu ams a iau vreo saptamana de concediu si voi merge cu ea sa -i fac toate analizele necesare, sa aflu ce se intampla cu ea, de fapt.
Voic e mai faceti? Yasmine, unde te-ai ascuns?
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeTue May 11, 2010 8:19 am

M-am ascuns un picut asa sa ma ocup de niste treburi matinale cum ar fi sa imi fac unghiile, sa ma ocup de niste proiecte personale, sa dau sms-uri etc..Very Happy adica tipic locului de munca, nu? Very Happy nici macar in romania nu e de munca precum mi-as fi dorit. Azi sunt in forma, in plus doi prieteni au venit in Iasi in dimineata asta pt niste treburi si o sa ne vedem mai tarziu, poate stau pana ies eu de la serviciu sa bem si noi un suc ceva. Initial au zis ca vin in weekend si iaca m-am trezit cu telefon la 6.50 ca ei sunt in Iasi..hehehe Razz vad ca de cand sunt aici, multa lume vrea sa ma viziteze Very Happy

Admin, ia si du-te cu Rahma si vezi ce are, in plus am sa iti mai zic una alta pe YM. Pup si aveti grija de voi !
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeWed May 12, 2010 4:45 am

Buna dimineata dragelor,
M-am trezit si imi savurez cafeaua de dimineata. Vedeti ce inseamna sa fii harnic? La aceasta ora se incepe a munci. Nu ca voi , puturoaselor Wink
Uite asa ajung bogata. Ce nu credeti? Emma Hart , imi aduc aminte ca am citit o carte, a inceput sa prospereze la 50 de ani. Ce daca eu o sa incep la 53??????????????????????
Asa ca,, cine se trezeste de dimineata , departe ajunde,, uite asa am ajuns si eu in Italia.
Astazi am umor, ca ieri eram tare obosita , plus ca am avut o zi grea. Petrica era obosit ca s-a culcat tarziu[reuniune de masoni] si a avut si probleme, am inteles ca i s-au stricat niste masini si era o magazie de nervi. Asa ca seara eram morti amandoi. Bine ca nu suntem impreuna , ca ne gatuiam unul pe altul, mai mult ca e si departe de mine , cam la 80 de km.Nici nu stiu cum face ca are lucrari in 4 orase si toata ziua e pe drumuri.I-am spus ca trebuie sa iasa la pensie ca eu vreu mai mult timp pentru mine.
Acum va las ca plec la munca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pup.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeWed May 12, 2010 7:32 am

Neata dragele mele....eu zic ca sunt un morman de oase adunate laolalta si habar n-am ce e cu mine. Urmeaza sa ma infig si eu intr-o cafea aci apoi sa ma apuc de niste treburi ai serioase. Elen...eu daca ma trezesc devreme nu cred ca fac mare lucru, adica frma mea nu apreciaza munca in plus Razz asa ca pot s-o las moarta. Ori muncesti pt tine si stii ca atat cat faci, atat iei...ori nu..si stai ca prostul sclav...asta e!!!! SI inca ceva, cand te imbogatesti tu, cheama-ne si pe noi Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeWed May 12, 2010 7:47 am

Buna dimineata si dintr-un Cairo plin de miresme gastronomice inca din primele ore ale zilei. Ma pregatesc sa termin de facut examenle finale, poate ma ajuta Allah sa pun punct final. Mi-am baut ceaiul si urmeaza o cafea. Va pup, revin cu informatii!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeWed May 12, 2010 7:56 am

Pai eu de asta muncesc ca ce fac este al meu, ca la patron e de facut numai ce iti cere, nu-i da idei sa prospereze ca nu esti apreciat si nici nu te plateste in plus Iar atunci cand te intreaba daca stii sa faci ceva si nu e in atributiiile tale ii spui ,, stiu dar asta se plateste in plus,, asa vede ca esti desteapta dar si te plateste , daca are nevoie neaparat de stiiinta ta. Asa este aici, nimeni nu ridica un pai in plus daca nu e platit in plus. Dar la noi a ramas mintea de comunist ,, tovarasi sa facem totul pentru prosperitatea si binele poporului, uraaaaaaa,, Si nimeni nu face animic de asta a falimentat comunismul in toate tarile.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeWed May 12, 2010 8:04 am

Comunismul a falimentat pe ambele planuri: teorie ( pentru ca au plagiat pe Dumnezeu) si practica ( pentru ca si-au urmat propriile interese).
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeWed May 12, 2010 8:17 am

Uraaaaaaaaaaaaaa, asta e cea mai tare faza pe care am auzit-o de trei zile incoace, sa plagiezi pe Dumnezeu heheheh!!!!! Asta chiar ca m-a distrat!!! Very Happy azi nu apucasem sa rad...
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeWed May 12, 2010 7:38 pm

Hihihiih, am si eu opinii personale dupa cum vezi. L-au plagiat pe Dumnezeu pentru ca au scos ideea de divinitate din planul spiritual al umanitatii si au pus in locul Lui Ideea Comunista. hehehhehehe.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeThu May 13, 2010 6:26 am

Hello..
Buna dimineata, iata-ma dupa o noapte dormita, fara intreruperi, odihnita si buna de lucru.
OOO, cat am dormit, nici eu nu cred. Eram tare obosita, asa ca mi-am permis sa dorm. Dar acum iar la treaba,ca ma asteapta o zi plina , un program incarcat. In acest program e inclus si Petre.Sunr invitata la pranz in oras la restaurant. Ieri si-a cerut scuze ca m-a neglijat,a avut si el mult de lucru. Sunt doar 4 zile de cand nu ne-am vazut si ma telefoneaza de 10 ori pe zi , mesaje .......Aseara am avut o frumoasa descutie cu el. despre cum ii place lui o relatie cu cineva. Am discutat mult si unul si altul. Fetelor daca e asa de adevaratelea si merge relatia ,va spun sincer, e prea frumos.................Se poate oare ca la 53 de ani sa gasesti un om care sa gandeasca aproximativ cum gandesti tu? Sa gasesti in sfarsit un om care are calitatile pe care tu le-ai visat? Admin trebuie sa deschizi o pagina cu pareri despre asta.... E interesant si instructiv sa cunosti cum ca ar arata barbatul sau femeia ideala, pentru fiecare din noi.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeThu May 13, 2010 7:09 am

Neata' oameni buni si frumosi. Pagina respectiva exista, Elen! Daca vrei sa discutam pe acest topic al increderii de sine, increderii in iubire la diferite varste, putem sa discutam acolo. este vorba de forumul "Insemnari psihologice", subforumul "Curajul de a fi tu insuti / insati in relatii. Asadar haideti sa discutama colo despre posibilitatea unei relatii frumoase la o varsta de + 50. Smile
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeThu May 13, 2010 7:20 am

Uite ca eu nu am reusit sa citesc tot din forumul nostru ,dar sper ca imi voi face timp pentru asta si chiar o sa scriu acolo... Pentru ca incet ,incet ajungeti si voi, mamaie, la varsta mea..............Ehe,ehe, batranetele. Cand eram in Romania , imi aduc aminte am cunoscut o inginera era pensionara. Avea cam 80 de ani ,avusese pana atunci 3 soti. Se intalneste o colega de a noastra intr-o zi cu ea ,saracuta, garbovita ,o saluta si ii spune pe nume , doamna X, sa zicem. Atunci ea ofesa, spune,, pardon doamna Y, m-am casatorit, am gasit barbatul ideal, visul vietii mele,,, Nu glumea, ea vorbea serios era fericita, iar noi tinere ne amuzam.....Ei ce ziceti?
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitimeThu May 13, 2010 9:32 am

Heheheeh, frumos, frumos... Dar tu nu esti inca mamaie de 80 de ani, asa ca nu te compara, lol. Lasa ca dibuieste Yasmine mai usor forumul cu pricina si mutam metaforele noastre psihologice acolo. Azi si eu am zi plina!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Sponsored content





Buna dimineata, - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 16 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 16 of 40Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: