Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Next
AuthorMessage
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeWed Oct 06, 2010 1:40 pm

Stiu si e super! Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeThu Oct 07, 2010 6:17 am

stefanev wrote:
desi nu am intrat pe forum de ceva vreme, inca mai traiesc Smile)

Hmm ce fac azi ... treaba, treaba, treaba ... si un pic de pauza. Vin sarbatorile Iasului, agitatie mare la servici ca suntem organizatori, dar totul va fi bine cand se termina cu bine. Oricum nu ma plang, imi este bine de cand am facut cateva investitii importante in anumite directii Smile

O zi frumoasa la toti/toate !

Bine ai revenit pe forum, Stefan! Chiar ma intrebam zilele trecute pe unde esti. Ma bucur ca-ti merg afacerile din plin.
Sa aveti o zi fara probleme!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeThu Oct 07, 2010 6:58 am

Buna dimineata si atat.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeThu Oct 07, 2010 10:07 am

elenjohn wrote:
Buna dimineata si atat.

Adica da' de ce numai atat???

Buna dimineata si de la mine, am sa va mai povestesc un interviu ratat in care am vazut un nivel de nesimtire cum nu mi-a fost dat sa vad niciodata in viata asta. Iar eu cica sunt in Occident! No comment!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeFri Oct 08, 2010 8:06 am

A inceput sa fie racoare si in Cairo... incepem si noi sa simtitm putin toamna! si asta tocmai acum cand, in sfarsit, ne-au instalat in biroul de la scoala aer conditionat. Poate o fi si cu aer cald, cine stie.
Sa aveti o dimineata buna si o zi minunata!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeFri Oct 08, 2010 10:20 am

Hehehe, eu stiu ca in general A/C-urile in Egypt sunt doar pana la 25 de grade. Razz Dar poate al vostru fiind nou, o merge sa si incalzeasca.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeSun Oct 10, 2010 5:59 am

Buna dimineata si un inceput de saptamana minunat va doresc!
Va poftesc la o cafea facuta la filtru ( dupa mult chin, in sfarsit, am reusit sa -mi cumpar un aparat mic de facut cafea). nu mai bausem o asemenea cafea camd e multisor... de pe vremea cand ochii inca imi sticleau prin Romania.
Mai traiti? Floare vad ca intra dar nu da niciun semn de viata...
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeSun Oct 10, 2010 7:36 am

Buna dimineata,
traim si muncim, la noi astazi e ultima zi din saptamana si ne odihnim. O zi buna !
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeMon Oct 11, 2010 5:52 am

elenjohn wrote:
Buna dimineata,
traim si muncim, la noi astazi e ultima zi din saptamana si ne odihnim. O zi buna !

Uite, atunci special pentr tine, Elen: sa ai o saptamana frumoasa, dat fiind faptul ca azi e prima zi de lucru la tine!
Si celorlalti, o dimineata minunata va doresc!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeMon Oct 11, 2010 10:13 am

Si eu va urez o saptamana usoara si spor la treburi!! Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeThu Oct 14, 2010 6:52 am

Deja e pe sfarsitelea saptamana, si cum stiu ca in urmatoarele doua saptamani voi intra foarte rar pe forum, va doresc sa aveti numai dimineti insorite si zile frumoase. Pup!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeThu Oct 14, 2010 9:48 am

Draga mea, iti dorim si tie mult spor, rabdare si forta!! Sa revii intreaga si nesifonata din munca asta care parca nu se mai termina Sad Nu mai apuc sa vorbesc si eu cu tine omeneste...

O zi frumoasa tuturor! Smile
Back to top Go down
stefanev

stefanev


Posts : 82
Join date : 2010-05-28
Location : Iasi

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeThu Oct 14, 2010 12:21 pm

Am luat si eu o pauza dupa o masa copioasa ... in 2 zile am lucrat 33 de ore de munca, iar astazi (a treia zi) sunt de la ora 6 la servici Smile Lume multa, aglomeratie, pe scurt: Sarbatoarea Sf. Parascheva Smile
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeThu Oct 14, 2010 12:45 pm

Ohhh!!! Ce de lume prinsa in treburi...iar eu stau si scriu, citesc...activitati de doi lei aproape..de umplutura!! Sad Eu cred ca n-am avut niciodata parte de un asa program...poate o sa am si eu curand! Spor la treaba oameni muncitori! Very Happy
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeSun Oct 17, 2010 7:55 am

Buna dimineata,
Am fost foarte ocupata si de aceea nu am mai intrat pe forum. Eu deja am baut 2 cafelute, dar mai am si pentru voi toti, asa ca poftim la o cafea , cu vorbe bune si cu fericire. Astazi cum e domenica, incerc sa imi organizez ziua de maine si sa fac ceva de mancare. pup.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeSun Oct 17, 2010 7:13 pm

Superb!! Eu as vrea sa stiu de ce nu imi mai raspunde elen de ceva vreme, sub nici o forma!! Sad
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeFri Oct 22, 2010 5:57 am

'Neata, oameni buni! Ma apropii de marele final, inshaalah sa ies teafara din asta. Mi- e tare dor de voi si sper ca voi sunteti ok.
Eu plec si azi la scoala, desi e prima zi de week-end. Maine ma duc la un workshop prezentat de americani. Marti si miercuri vin ei la noi la scoala si de joi sunt libera sa respir.
Sa aveti numai dimineti frumoase! sunny
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeFri Oct 22, 2010 9:59 am

Neataaaaaaaaaaa!! Eu ti-am dus dorul cel mai mult, Admin! Parca lipsea ceva in zilele astea! Ma bucur ca in sfarsit termini cat de cat cu treburile alea care par interminabile!! Felicitari si succes in continuare! Si vino mai repede acasica pt ca vreau sa vorbim cheers

O zi usoara si weekend placut la toata lumea!!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeWed Oct 27, 2010 6:24 am

Buna dimineata!

In sfarsit incep sa ma mai eliberez si eu de povara si sa -mi revin. Ieri a fost prima zi si cea mai grea in care au venit americanii de la NWAS. Astazi e a doua zi, putin mai scurta si, sper eu mai relaxanta.
Scoala noastra, inshaalah, e pe punctul de a primi acreditarea finala ca scoala americana.
Dupa asta 6 ani stam linistititi, le trimitem un raport anual si mai primim vizite dar doar de curtezie,asa.
De maine reincep programul normal, asa ca voi fi, ca de obicei activa si pe forum.
Sa aveti o zi frumoasa!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeWed Oct 27, 2010 6:56 am

Buna dimineata, si la mine, va invit la o cafea, dar nu express ca mi s-aqu terminat scaldele. Dar e buna oricum. Sper ca in doua saptamani sa avem 2 calculatoare si sa imi reiau viata normala, ca fara calculator parca nu traiesc normal. Acum suntem mai multi si las si eu prioritate la cei mici. O zi buna.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeWed Oct 27, 2010 10:03 am

Neata si de la mine! Eu va invit deocamdata la un ceai...un ceai de ceai cu putin lapte si o felie de paine prajita cu gem de capsune. Micul dejun prelungit, l-am inceput acum o ora si tot in stadiul ala ma aflu daca ma tot invart prin casa, mai suna telefonul, mai mi-aduc aminte sa fac cate ceva si nu mai nimeresc sa termin!! Felicitari Admin pt evenimentul cu pricina, cu americanii, inshaallah sa luati acreditarea si sa imi povestesti cum a decurs intalnirea... Very Happy ce au avut de spus!!! O zi buna tuturor! Pup1
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeThu Oct 28, 2010 9:43 am

Buna dimineata si sa aveti parte de o zi excelenta!
Am primit acreditarea finala cu un calificativ de "excelent" si foarte putine recomandari. Am fost foarte fericiti dar si obositi ieri. Drept urmare, azi mi-am luat o zi de concediu sa mai stau si eu cu Rahma si sa mai gatesc cate ceva, sa mai organizez putin casa.
Cred ca nici duminica nu ma duc la scoala, sunt prea obosita. Va pup!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeThu Oct 28, 2010 2:13 pm

felicitaaaaaaaaaaari!!!! cheers bine ca ti-ai luat liber!! sa te odihnesti si tu ca te-au capiat aia cu munca!!! o zi frumoasa si relaxanta iti doresc!! Pup pe toate!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeThu Oct 28, 2010 7:32 pm

Ce mai liber am avut, pe la ora 2 pm m-au chemat la scoala ca aveau party cu ocazia obtinerii acreditarii.
Si acu mai vor o acreditare, de la o alta grupare americana care si astia au standarde de calitate educationala si mai stiu eu ce. Se numesc Advanced Aid si cica vin si astia in mai. Asta-i viata,ce sa-i faci! Plina de proiecte,de nu mai avem timp sa ne bucuram de ea...
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitimeTue Nov 02, 2010 5:51 am

Buna dimineata, oameni buni si, mai ales, frumosi!
Sper sa avem cu totii o zi mai buna decat am avut eu ieri. Unul din minibuzele scolii noastre a facut ieri accident pe autostrada. Au fost toti, elevi si profesori transportati la 2 spitale de urgenta de ambulante. Si-au revenit dupa ceva cusaturi si acum sunt deja acasa cu exceptia a doua profesoare care au probleme foarte serioase. Amandoua sunt sub 26 de ani si inca nu-mi vine sa cred. Doctorii le pregatesc pentru operatii dar se tem ca una nu se va mai putea misca niciodata, are coloana vertebrala distrusa rau iar cealalta se pare ca va avea amputate parti dintr-un picior.
Vedeti ce poate aduce un minut de neatentie pe strada? Suntem complet bulversati pentru ca, in cazul scolii noastrem, asta se intampla pentru prima data in 10 ani de zile. Allah ne-a pus la incercare la modul serios, de data asta.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Sponsored content





Buna dimineata, - Page 28 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 28 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 28 of 40Go to page : Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: