Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Next
AuthorMessage
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeTue May 04, 2010 5:41 am

Buna dimineata,
Vedeti ce face un om, fetelor? Iti da energie, simti ca incepi sa traiesti, te uiti la tine sa vezi daca arati bine, daca nu au aparut prea multe riduri. Chiar dac nu e nimic inca,,,,,,,,,,asa zic eu . Dar voi credeti? Ca nici eu nu cred ce spun. Glumesc, dar imi prinde bine, creerul lucreaza mai bine, lucrez la parametriii normali si chiar daca ramane o prietenie asa fara alte chestii, trebuie sa ii multumesc lui Petre, ca m-a scos din letargie, m-a facut sa vad ca am pentru ce trai, ca viata continua si nu trebuie sa raman o leguma.Numai pentru asta si trebuie sa ii multumesc, darmite pentru alte lucruri ce face pentru mine... Acum m-a sunat , sa imi dea buna dimineata, suntem amandoi nebuni la ora 5 de dimineata suntem in picioare ,la lucru adica, el organizeaza lucrul, eu incep sa lucrez ca la el lucreaza muncitorii, la mine doamna vine la ora 9 ca asa e programul in general, numai in constructii incep mai de dimineata. Va pup , am terminat si cafeaua de baut ,ca sa beau alta trebuie sa urc sus si sa iau cafeaua si nu am chef, asa ca pe mai tarziu.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeTue May 04, 2010 8:04 am

Buna dimineata,

Eu am fost de serviciu la facut cafea azi Razz , la servit lumea prin birou, ca deh, suntem aici sa facem cu randul. Am pus la toata lumea si numai mie nu. Macar e bine ca e liniste deocamdata, mai tarziu va incepe nebunia si plansetele colegei mele (despre asta am sa spun la un alt topic, este foarte interesant fenomenul). Elen, noi sa stii ca aratam bine atata vreme cat avem in suflet lumina si buna dispozitie. Parca radiaza din noi si nu mai avem nimic urat, nici un rid, nici alte chestii. Asa ca nu uitati sa zambiti si sa radeti cat mai mult ca asa va mentineti. Very Happy

Deja vad ca povestea la Elen incepe sa prinda contur...deja exista termenul de "amandoi" si lucruri in comun....nu e rau deloc, da-i inainte!!! SI-om vedea cu voia Domnului. Spor la treburi, pup!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeTue May 04, 2010 8:29 am

Buna dimineata si dintr-un Cairo frumos dar numai dimineata! Am inceput sa lucrez la examenele finale, intr-o luna terminam scoala. Voi avea o saptamana sau 10 zile de vacanta si apoi incepe scoala de vara. Prin august mai am vreo doua saptamani si asta e toata vacanta mea, ca apoi incepe noul an scolar. Imi lipseste vacanta de vara de 3 luni din Romania...
Yasmine, ce se intampla cu acea colega? De ce plange? E deprimata, saracuta?
Sa stii Elen, imi dai energie numai cand te citesc, tine-o tot asa ca nu vreau sa imbatranesc repede!
Am sa schimb numele forumului, se va numi: "Cei trei muschetari", heheheheh. Pup, o zi frumoasa sa aveti!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeTue May 04, 2010 9:29 am

Nu e rau "cei trei muschetari" Am sa scriu despre colega la celalalt topic, despre job. O sa se numeasca..."Munca in Romania...trist" Razz
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeWed May 05, 2010 6:10 am

Buna dimineata, am intrat sa va salut , in rest nu prea am timp,Va pup si spor la treaba. Petre a inceput sa ma invadeze cu declaratii de amor, sunt frumoase, cu bun gust si atractive.Inca o data va pup, o sa va mai scriu/
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeWed May 05, 2010 7:15 am

Buna dimineata! Si eu am mult de lucru si nu stiu cum o sa scot camasa. Sad
Sa speram ca celelalte sunt mai libere azi. Poftiti la o cafea, pup si o zi buna!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeWed May 05, 2010 7:35 am

Neata, eu sunt inca adormita, nici nu stiu cand am adormit aseara, nu cred ca m-am miscat toata noaptea, abia m-am dat jos din pat si simt ca lesin nu alta! Dar m-oi duce sa fac o cafea si sa imi revin ca probabil m-am enervat prea tare ieri.

Elen, ma bucur tare mult pt tine, sper sa o tineti tot asa si sa ne vii cu vesti bune!! Spor la treaba tuturor, pup!
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeThu May 06, 2010 6:17 am

Buna dimineata,
Ce faceti dragelor? Ati intrat in amortire? Ea am mult de lucru si de asta intru putin pe net ,dar vin ele vremuri bune...... Astazi vine Petre , cred ca vrea sa iesim dar sa vad cum stau cu lucrul s-ar putea sa il refuz. Dar imi face placere sa il vad. Ei ce ziceti? Deja s-a schimbat ceva , chiar imi lipsea prezenta lui. De scris si telefonat, nu-i problema, asta face zilnic cu declaratii etc. Cine stie ce seara romantica imi rezerva si eu ma gandesc sa il refuz. E de gandit, s-ar putea sa merg. Va doresc o zi buna si toate cele bune. PUp.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeThu May 06, 2010 7:05 am

Neata' fetelor!

Eu sa fiu in locul tau Elen, nu as refuza in ruptul capului. Lasa ca de muncit ai muncit o viata intreaga si tot o sa mai muncesti, slava Domnului! Dar de ce sa nu te relaxezi putin, avand in vedere zilele grele pe care le-ai trait cu ceva timp in urma?
Asta e parerea mea, asteptam micul psiholog sa dea sfaturi mai eficiente, hehehhehe/
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeThu May 06, 2010 8:11 am

Smile)) heheheh. nici chiar asa fetelor. Parerea mea este sa te duci insa cu bagare de seama si in limite. Vorba lui Admin, ai tot muncit o viata si ai sa mai muncesti de acum inainte, meriti sa ai parte de lucruri frumoase. In plus, pastreaza sentimentul si magia asta pt cat mai mult, este frumos sa stii ca si la varste din astea pot aparea si nu stiu daca vei mai avea alte ocazii in caz ca o pierzi pe asta. Mult succes iti doresc si asteptam rezultatele Very Happy.

Ahh, dar vad ca voi chiar sunteti cu noaptea-n fes pe forum, la cafea, eu la ora aia abia ma trezesc Very Happy Acum am si eu o tona de hartii in fata si ar trebui sa ma eliberez de ele pana nu ma apuca vreo criza. Hai la treaba, ca de platit....suntem platiti in pace sufleteasca Razz Pup si spor!!
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeFri May 07, 2010 5:59 am

Buna dimineta , hai la munca fetelor....
Cand eram tanara nu o intelegem pe mama cum se trezeste asa de dimineata , cand eu voiam sa dorm 24 din 24. Cand aveam baietii mici singura mea dorinta era sa mi-i ia cineva 24 de ore sa dormmmmmmmmmmmm.Sa nu radeti, dar ma bantuit aceasta dorinta mult timp. Acum insa ma trezesc la 5 dim. si ma apuc de treaba. Petre cred ca a avut o noapte de infern, cu gelozia lui, bata-l vina.Nu cred ca facem multi purici impreuna. Dar mai stii?
Trebiue sa invat sa ma comport cu el. Cat sunt eu de espansiva nu stiu cum vom face. Am sa stau de vorba cu el zillele astea. Ieri seara trebuia sa dau un costum la o doamna si dupa o zi plina de suspiciuni saracul ,asta a fost ultima bomba. Vorbeam cu el la telefon si a venit sotul doamnei sa ia costumul, aceasta familie e cum sunt nasii la noi ne-au fost martori la casatorie.
I-am spus ca inchid ca a venit un amico sa ia costumul, ce sa vezi era sa faca infarct, eu naturala cum sunt am zis da un amico sotul amicei se dice amic nu????????? Apoi a spus cand pleaca imi faci un bib, dar a plecat intr-o jumatate de ora. sa vedeti astazi ce face , ca eu nu stiu.... Ca aseara nu mi-a mai raspuns. Voi ce ziceti? e bolnav?
Stati ca am primit un mesaj,.....frumos scris,,buna ziua iubita mea,pupici, pupici,, Aha, iata ca noaptea a fost un sfetnic bun ce ziceti? Spor la treaba dragele mele...pupici , pupici zic si eu....
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeFri May 07, 2010 8:05 am

Buna dimineata fetele,

Elen e constanta, ne scrie la aceeasi ora aproximativ Razz si eu cred ca fac la fel, intai vin la serviciu, deschis Yahoo Messenger for the web, apoi mail si evident forumul nostru drag sa vad care e miscarea. Eu azi m am trezit la 6.30 si nu stiam daca mi-a sunat ceasul, l-am oprit si am dormit mai departe. Cand m-am uitat...era 6.30, mai aveam de dormit juma de ora. Ouffffff, dar lasa ca si asa am dormit 7h, e suficient pt un om tanar ca mine Razz in plus, in cateva ore se cheama ca vine weekendul si o sa ma hodin mai mult. Very Happy

Petre al tau Elen, cred ca e disperat sa nu cumva sa piarda el ocazia de a fi cu tine, sa nu-l tradezi, sa nu te joci cumva cu el. Saracul....cine stie ce alte pete mai are el in trecutul lui pretios. Very Happy Ia de intreaba-l si pune-i in vdere clar si raspicat ca nu ai chef de scene de gelozie.

Admin, tu ce faci??? unde iti lucesc ochisorii??? Sa-mi dai de veste pls.

Gata, ma bag si eu in treaba. Pup!!!
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeFri May 07, 2010 8:24 am

Ehe Yasmine , eu nu am tradat niciodata pe nimeni am o viata in spate dusa cu multa demnitate, cu toate ca sotzii mei ca pot sa spun la plural,nu au fost niciunul demni de curectitudinea mea, eu am fost si sunt asa pentru mine ca asa sunt nascuta eu.
Fiecare este nascut intr-un mod . Si eu m-am gandit ca are saracul ceva in trecutul lui, se pare ca are o nesiguranta. Omul asta ma prinde tot mai mult pe zi ce trece, doresc sa il cunosc ca sa stiu cum sa ma port, dar scene de gelozie nu accept, ca eu nu pot trai cu ideea ca cineva e obsedat ca la fiecare pas trebuie sa ma controlez daca sa zambesc sau nu sau sa gandesc ce gest sa fac ca sa nu starnesc gelozia din el Asta nu , nu pot face. Eu pot sa iubesc un om pana la nebunie dar nu suport ideea ca ii macinat de gelozie. Apoi dragele mele eu nu sunt miss Italia si nici tanara nu sunt , ce dracu are de e gelos? S-o fi indragostit de adevaratelea de mine?
Va pup pe toate.......
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeFri May 07, 2010 8:36 am

Eu zic ca da....Razz si daca nu e chiar indragosteala e atractie + orgoliu!
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeFri May 07, 2010 8:42 am

Yasmine cum pot sa vorbesc in particular cu tine?
Un nr de tel sau altceva.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeFri May 07, 2010 8:43 am

iti trimit acusica datele mele de contact pe mesaj privat , pup!!
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeFri May 07, 2010 8:45 am

ok
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeFri May 07, 2010 8:48 am

gata, sa imi spui daca ai primit!!
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeFri May 07, 2010 8:52 am

ok. Am primit si am si notat, apoi vom vorbi.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeFri May 07, 2010 9:00 am

Ma tem ca Elen nu stie sa citeasca mesajele private... Lasa ca ii dau eu pe yahoo id ul tau de messenger.

Buna dimineata, inca o dimineata de week end dar trebuie sa ma organizez mai rapid pentru ca maine ma viziteaza o prietena. sunt putin dezamagita pentru ca de aproape un an de zile o rog sa vina la mine pentru ca mi-e dor de ea. In schimb, maine va veni pentru ca are nevoie de ajutor,profesional vorbind.
Nu pot spune ca am o stare de spirit debordanta, dar viata merge inainte, nu-i asa?
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeSat May 08, 2010 6:41 am

Hello , astazi e weekend, da dormiti sigur ca dormiti,eu m-am trezit de la 5 , asta e democratie? Vi se pare corect? He , he, las ca vo fac eu dupa masa, cred ca imi ies planurile. Petre m-a invitat la o dupa amiaza in doi. Ei ce ziceti? Cu serata cu tot , asa ca puneti-va pofta in cui sa ma vedeti pe net dupa masa, na v-am facut-o!!!!!!!!!!!!!!!!!! O zi buna la toate!!! UUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!! Ciau, ciau!!!!!!!!!!!!!!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeSat May 08, 2010 8:23 am

Hehehe, buna dimineata lumeeeeeeeeee!!! Razz Elen, ne-ai facut-o ce sa mai!!! Deja incep sa te invidiez ca te scoate Petre in oras si iti da mesaje...pe mine nu ma scoate nimeni !!!! Sad Cami_meli e si ea scoasa...numai eu de bezmetica!! Razz Da'las'ca vin si vremurile alea cand n-o sa ma mai vedeti pe forum 3 zile ca ies in oras cu vreun baiet cucuiet Very Happy hihi!

Acum imi beau si eu cafeaua, am facut curat in bucatarie ca aseara am lasat vraiste, mai stau un pic si o iau din loc sa vedem ce afaceri ies pe ziua de azi Very Happy Nu mai zic ca ar trebui sa ma mai ocup si de treburi administrative dar cred ca am sa las pe maine cumparaturile pt saptamana ce vine. Azi la intoarcere stau relax!! Va pup pe toate si asteptam noutatile Smile
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeSun May 09, 2010 7:44 am

Buna dimineata tuturor. Unde e Elen sa ne dea raportul de la 5 dimineata? Si Yasmine? Ati spalat putina?
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeSun May 09, 2010 7:47 am

Prezent....................... la mine e duminica draga , dar sunt prezent. Ascult Mircea Rusu ,,iarba verde de acsa,, si Ovidiu Comornic
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitimeSun May 09, 2010 7:49 am

Mi-am permis sa ma trezesc mai tarziu ca de astazi e sarbatoare.....
Ieri seara splendid..... super.... Omule ,omule ce frumos....Am facut o plimbareala pe malul marii, seara am mancat la restaurant, cadouri si trandafir, ca de petre e copt... Gata de mancat.
Back to top Go down
Sponsored content





Buna dimineata, - Page 15 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 15 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 15 of 40Go to page : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: