Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next
AuthorMessage
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeThu Sep 17, 2009 7:29 am

Dupa cum vad eu va treziti cam tarzior dragele mele. Eu va invit la cafe dimineata la ora 5. De astazi inainte va trezesc eu ,puturoaselor........ . La treaba ca altfel nu faceti bani sa va cresteti copiii........ Eu am crescut doi singura, vorba veche: cu acul........ Glumesc, dar daca as avea timp as scrie tot timpul. Dar ajung eu la 90 de ani si voi scrie atunci. Si inca ceva voi face atunci merg sa vad Egiptul ,ca Venetia si Parisul sper sa il vad curand ca sunt mult mai aproape acum de ele. O zi buna si va pup pe toate dulce.........Semneaza "la vechea"adica in romaneste batrana ca de ,nu sunt eu veterana intre voi??????????????????????' sunny
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeThu Sep 17, 2009 2:30 pm

Ehei, buna ziua, m-am trezit si eu pe la 1 pm. Sa stii ca o sa fiu fresh incepand cu 27 septembrie ca noi atunci incepem scoala. Ba poate de pe 4 octombrie ca aici guvernul egiptean a amanat inceperea scolii pe motivul gripei porcine. Elevii incep sigur pe 4 octombrie dar profii trebuie sa se prezinte la datorie pe 27 septembrie.
Elen... cheers cheers sa stii ca te asteptam pe aici cu mare drag, pe tine si pe copiii tai. Si eu si Chihlimbar. Cairo si Alexandria! spor la lucru si in curand o sa ma alatur echipei matinale de cafengite. Pup Smile
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, Empty
PostSubject: buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeFri Sep 18, 2009 5:49 am

Desteptarea fetelor,
Eu am baut deja cafeluta, voi?
Sa va pregatesca mama la toate o cafeluta, ca si asa sunteti mofturoase de dimineata?
O zi buna si Doamne ajuta.
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Cafe cu cantec,   Buna dimineata, Icon_minitimeFri Sep 18, 2009 8:20 am

Am spus eu ca sunteti puturoase,ori nu aveti timp.
Cafeaua s-a racit,nu mai este buna ,asa ca daca va veti trezi voi face cafe express, iar alaturi am sa va cant "iarba verde de acasa" asa cum pot eu ca nu sunt Mircea Rusu.
O zi buna si ne intalnim diseara ca acum la treaba, la facut bani,euroi. Pup.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeFri Sep 18, 2009 3:17 pm

Aici nu se spune "la facut euroi", Smile aici se spune "la facut lire egiptene", hehehheheeh. lol!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeSun Sep 20, 2009 6:16 am

Buna dimineata,
in sfarsit o pot spune, hehhehe. Sunt deja la micul dejun ca azi am multe de facut. Cafeaua o iau mai tarziu. Astazi la noi este prima zi a saptamanii: Duminica. Week-end-ul la egipteni este vineri si sambata. Imi place aerul de dimineata de aici, e racoritor. Pe la ora 8 deja e cald iar la 9 e sufocant in aceasta perioada a anului. In Egipt vara e luuunga si iarna blanda. Va doresc o zi buna si frumoasa, pup! sunny
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, Empty
PostSubject: buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeSun Sep 20, 2009 7:21 am

Dragele mele, astazi la mine e relaxare totala. Ma trezesc cand vreu,imi fac o cafeleta si o servesc in pat. Apoi plec cu sotul in oras sa iau micul dejun ,fac un pic de cumparaturi, pentru ca imi vin baietii din Romania. Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Sunt cea mai fericita mamica!!!!!!!!!!!!!!
Va pup si va doresc o duminica placuta.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeTue Sep 22, 2009 8:48 am

Buna dimineata,

uite ca azi am fost mai vrednica decat Elen :p. Ne pregatim sa mergem intr-o vizita de o zi.Suntem invitati la o ferma in afara orasului Cairo. Robert e fericit pentru ca acolo este o piscina, vor fi si cai.Eu nu stiu in ce masura ma void econecta ca o am pe asta mica ( are costum de baie doua piese, muriti daca o vedeti ). Pacat ca nu mi-am cumparat inca aparat foto digital, as fi facut ceva fotografii si le-as fi postat aici. Cat de curand, sper. Va pup, o zi buna!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Floare de martie

Floare de martie


Posts : 99
Join date : 2009-09-05
Location : Botosani, Romania

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeWed Sep 23, 2009 12:40 am

Dragelor,

Vă spun "Bună dimineaţa!" acum, când voi, probabil, dormiţi duse. Dar sunt de dimineaţă la şcoală şi nu voi avea timp să deschid calculatorul şi să vă salut atunci când vă veţi trezi, aşa că anticipez. Când voi bea cafeaua, mă voi gândi la voi cu drag.

O zi bună!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeWed Sep 23, 2009 12:45 am

Iaca eu nu dorm dusa, Floare Basketball Sunt pe faza si gata de actiune, pofta buna la cafea maine dimineata. cheers
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeFri Sep 25, 2009 11:02 am

Buna dimineata tuturor! Se vede treaba ca am inceput sa fiu mai vioaie ... sper ca Elenjohn sa fie multumita. By the way, unde ati disparut, fetelor?
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
chihlimbar

chihlimbar


Posts : 71
Join date : 2009-08-06

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeSat Sep 26, 2009 5:49 am

Buna dimineata fetelor ! Ma primiti si pe mine pe aici ? Eu nu beau cafea dar dimineata sunt destul de prezenta pe aici , poate la un ceai sau capuccino cu lapte... sau poate ceai cu lapte ! Pun pariu ca nu ati auzit pina acum de ceai cu lapte !
O zi buna va doresc !
Back to top Go down
Floare de martie

Floare de martie


Posts : 99
Join date : 2009-09-05
Location : Botosani, Romania

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeSat Sep 26, 2009 10:53 am

Bună dimineaţa... la amiază! Mi-am permis astăzi să dorm mai târziu pentru că am avut o săptămână infernală. Acum mă relaxez cu o cafeluţă fierbinte, iar gândurile mele bune zboară spre voi.
O zi bună şi să fiţi iubite!
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, Empty
PostSubject: salve dragutelor,   Buna dimineata, Icon_minitimeSat Sep 26, 2009 1:33 pm

Nu am avut timp de cafeluta virtuala ca cea reala o servesc nu se poate fara ea.
Mi-au venit copiii dragelor, spun copiii ca ne-am imultit dragelor acum am si nora ...
E bine ca imbatranim frumos dragele mele si eu sunt fericita una din cele care ma bucur de tot ce e frumos pe aceasta lume.
Va pup si sper sa intru sa mai vorbim.
Back to top Go down
chihlimbar

chihlimbar


Posts : 71
Join date : 2009-08-06

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeSun Sep 27, 2009 7:54 am

Buna dimineata ! Elenjohn acum ca au venit copii , roaga-i sa ne puna si noua pozele promise ! Le asteptam cu drag !
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeMon Sep 28, 2009 8:33 am

Fetelor, asa cum v-am promis incep si eu cafeaua mea de dimineata , aici ca , deh, scoala a inceput... Ce sa spun, prea entuziasmata nu sunt, as mai dormi vreo 8 ore daca mi-ar da cineva voie. Oricum sa speram ca ziua mea va fi mai buna decat dimineata pe jumatate adormita. Va doresc o zi minunata, pup! flower
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
khadijah ahmed

khadijah ahmed


Posts : 2
Join date : 2009-09-29
Age : 44
Location : Egipt

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeTue Sep 29, 2009 1:15 pm

chihlimbar wrote:
Buna dimineata fetelor ! Ma primiti si pe mine pe aici ? Eu nu beau cafea dar dimineata sunt destul de prezenta pe aici , poate la un ceai sau capuccino cu lapte... sau poate ceai cu lapte ! Pun pariu ca nu ati auzit pina acum de ceai cu lapte !
O zi buna va doresc !
mmmmmm....ceai cu lapte...preferatul meu.....
apropo...buna dimineata,sau de fapt buna ziua tongue
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeTue Sep 29, 2009 10:01 pm

Alina, se vede ca locuiesti in Egipt... pentru ca savurezi gustul inedit al ceaiului cu lapte. Cand am venit prima oara aici si l-am vazut pe sotul meu band ceai cu lapte mi s -a parut ciudat dar, incet , incet am inceput sa folosesc lapte in cana de ceai si trebuie sa marturisesc, la fel ca tine ca e delicios. albino
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, Empty
PostSubject: buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeWed Sep 30, 2009 6:36 am

sunny
Sa vedem noi care bea cafeluta cu mine la aceasta ora?
Nici una ca dormiti, nu?
La treaba dragelor, ca ziua buna se cunoaste de dimineata!!!!!!!!
Va pup si va doresc o zi buna!
Back to top Go down
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeWed Sep 30, 2009 9:02 am

Buna sa-ti fie si tie ziua, ca nici de data asta nu reusii sa gasesc pe cineva disponibil. Poate alta data...
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeWed Sep 30, 2009 9:07 am

Clara, mai esti online? Sunt inca aici dar nu pentru mult timp disponibila, astept masina sa ma duca la scoala, iti doresc o zi frumoasa, pup.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeThu Oct 01, 2009 7:19 am

'Neata tuturor, sunt aici si stau cam o ora, apoi imi incep ziua de munca. Cine mai e harnic, se trezeste de dimineata si are timp disponibil?
Back to top Go down
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeThu Oct 01, 2009 8:10 am

am stat ce am stat, dar nu mai pot. Ramane pe alta data...
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeThu Oct 01, 2009 8:27 am

'Neata, Clara! Sa stii ca si eu sunt harnica dar am impresia ca noi suntem cu o ora inapoia Romaniei. Adica sunt aici la datorie dar acum e 8.25 la mine. Te pregatesti sa te duci la munca? La mine azi e ultima zi inaintea week -end -ului. succes iti doresc , pup.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitimeThu Oct 01, 2009 8:43 am

Ma duc pe traseu, asa ii spun eu, caci pe drum am vreo doua chestii de rezolvat si un rand de facturi de platit. Abia apoi ajung la serv la ora 11 (ora Romaniei), si ies la 10 seara. Maine sunt libera, poate vb mai pe indelete. Si tie succes azi.
Back to top Go down
Sponsored content





Buna dimineata, Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 1 of 40Go to page : 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: