Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
AuthorMessage
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 38
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 40 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 40 Icon_minitimeSun Feb 05, 2012 11:46 am

Neata si de la mine!Smile

M am trezit cam tarziu...pe la 9.30 stau la un ness cu o carte-n mana.

O zi frumoasa si voua:)
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 40 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 40 Icon_minitimeWed Feb 22, 2012 5:56 am

Buna dimineata!

Sa speram ca astazi ziua va fi frumoasa, in ciuda frigului care nu vrea sa ne mai lase in pace. Cred ca februarie e cea mai urata luna aici in Egipt. Frig in casa, frig afara, frig la scoala.

Pe deasupra am uitat sa cumpar ness caffe si acum trebuie sa beau o mocirla de cafea pe care o am in casa in cazuri de urgenta, precum in dimineata asta.

Lasa ca ma consolez cu faptul ca e aproape de sfarsitul saptamanii si ca o sa ma bucur de doua zile de stat, in sfarsit cu mainile in san.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 38
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 40 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 40 Icon_minitimeWed Feb 22, 2012 9:47 am

Neata Admin si restul lumii!!!

Nu mai zi tu de frigul vostru ca sa-l vezi pe al nostru!!!! Eu aici ce sa mai zic??? Doar zilele trecute daduse un pic de soare si mergeam in balerini! Am zis ca gata, vine primavara si sa vezi acum ce e afara!! Iar ploaie, frig, vant, mama lor!!!! Sad((( Nu mai scap sa mai scot din hainele astea ca asa de bine e cand stai mai lejer!

Eu beau ness Amigo din ala din Romania Very Happy. Inca mai am un pic din el!

Acum ma duc si eu sa pun maldarul de toale pe mine sa plec la munca si sincera sa fiu nu am nici cel mai mic chef. Si tu ma confuzezi aici, ca e sfarsit de saptamana si ma intrebam cum sfarsit?? O fi joi???? ca joi aveam alt program si ma temeam ca am incurcat zilele si respectiv joburile!! Razz

Hai sa aveti o zi calduroasa macar in suflete daca afara nu e chip!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 40 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 40 Icon_minitimeWed Feb 22, 2012 7:19 pm

yasmine wrote:
Neata Admin si restul lumii!!!

Nu mai zi tu de frigul vostru ca sa-l vezi pe al nostru!!!! Eu aici ce sa mai zic??? Doar zilele trecute daduse un pic de soare si mergeam in balerini! Am zis ca gata, vine primavara si sa vezi acum ce e afara!! Iar ploaie, frig, vant, mama lor!!!! Sad((( Nu mai scap sa mai scot din hainele astea ca asa de bine e cand stai mai lejer!

Eu beau ness Amigo din ala din Romania Very Happy. Inca mai am un pic din el!

Acum ma duc si eu sa pun maldarul de toale pe mine sa plec la munca si sincera sa fiu nu am nici cel mai mic chef. Si tu ma confuzezi aici, ca e sfarsit de saptamana si ma intrebam cum sfarsit?? O fi joi???? ca joi aveam alt program si ma temeam ca am incurcat zilele si respectiv joburile!! Razz

Hai sa aveti o zi calduroasa macar in suflete daca afara nu e chip!

Pai la mine joi e ultima zi de lucru iar miercuri e ziua pregatitoare...
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 40 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 40 Icon_minitimeThu Feb 23, 2012 5:51 am

'Neata la lume!

Eu sunt la aceeasi mocirloasa de cafea, ca ieri am uitat sa cumpar. Ce sa ma mai mir, ca de obicei.

Yasmine, iaca azi e sfarsit de saptamana aici. yuhuuuu...

Cat despre frig, problema e incalzirea din locuinte care este sublima, dar nu exista. Cel putin in Anglia locuintele si institutiile sunt bine incalzite.

Cand ma intorc de la scoala o sa postez cateva fotografii de la prima noastra Spelling Bee competition, Phase 2.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 38
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 40 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 40 Icon_minitimeThu Feb 23, 2012 8:38 am

Neata si de la mine! Eu beau o cafea buna cu biscuiti :p. Incerc sa ma pacalesc singura pt ca biscuitii aia mai intra la cafea, altfel iar plec fara sa mananc si iar stau toata ziua flamanda pt ca ba nu gasesc nimic potrivit pe la magazine, fie stau la munca si nu am unde sa merg de acolo cu orele. Macar doi-trei biscuiti sa bag inainte de plecare Very Happy.

Aici parca s-a mai incalzit un pic, doar ca e foarte multa ploaie. Se schimba vremea asta foarte mult insa in general variatiuni de vreme proasta. Sad

Si cum vad norul ala afara, imi vine sa ma culc la loc nicidecum sa ma imbrac sa plec pe undeva. Plus ca nici nu mai simt weekendul pt ca de ceva vreme lucrez si in weekend, in unele mai mult, altele mai putin. Ca de ex, weekendul trecut am fost dimineata 2h la tribunal, apoi am venit acasa, am tradus doua certificate si apoi am fost la politie alte doua ore mai pe seara. Duminica am stat o ora juma la un centru medical, am fost sa dau certificatele si seara vreo 3h la politie intr-o locatie la 45min cu trenul din gara centrala Manchester. Adica asa s-a dus tot weekendul. Deocamdata nu am nimic planificat pt sambata si duminica dar sigur or sa apara pe parcurs.

Tu acum Admin esti fericita tare Smile, doua zile stai si te relaxezi...(sper, stiu cum faci si tu, ca mine, ne facem de lucru).

Ohh, am uitat sa va zic ca am gasit cartea unui egiptean, se numeste "As Doha said" by Bahaa Taher. Nu am citit decat vreo zece pagini din ea. Am inteles ca autorul a avut o gramada de premii, am sa citesc sa vad si eu pt ce anume Very Happy.

O sa va spun dupa aceea impresii!
Back to top Go down
Diana Shamaa




Posts : 5
Join date : 2012-02-11
Age : 43
Location : Riyadh, Arabia Saudita

Buna dimineata, - Page 40 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 40 Icon_minitimeThu Feb 23, 2012 9:59 am

Buna dimineata la toata lumea. Stiu e cam tarziu, dar acum am deschis notebook-ul si ma relaxez cu un 4in1 (adica cafea,lapte,zahar si ciocolata). Nu e prea pe gustul meu dar i-am promis sotului ca mai reduc din cantitatea de cafea doar cu putin zahar. Pana la urma am ajuns la un compromis.

Yasmine astept impresiile tale asupra cartii, mai facut curioasa.Admin relaxare cat mai multa in week-end desi ma indoiesc pentru ca te "vad" o persoana foarte activa.

Va doresc o zi asa cum v-o doriti fiecare.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 38
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 40 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 40 Icon_minitimeThu Feb 23, 2012 10:10 am

Diana, daca nu ma face sa adorm pe tren azi cartea aceea, am sa avansez cu ea si te anunt!! Smile) E o problema, la oboseala daca mai citesc 3 pagini deja adorm instant!!!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 38
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 40 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 40 Icon_minitimeThu Mar 01, 2012 10:26 am

Buna dimineata tuturor!! Smile La multi ani dragelor de 1 Martie si sper sa aveti o primavara frumoasa cu mult soare, iubire si tot ce mai vreti voi!!

Eu azi m-am trezit de la orele 6 pt un job de la 7.30. Nici nu vad bine in fata ochilor de somn. Mai am inca un job si se pare ca asta e tot azi. Doar daca o sa ma mai cheme dupa-amiaza pentru ceva urgent. Daca nu, ma duc frumusel acasa si ma hodin cu cartea-n mana!

Am sa scriu la celelalte topicuri si carti am mai imprumutat si ce am citit!

O zi frumoasa sa aveti!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 38
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 40 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 40 Icon_minitimeSun Mar 11, 2012 10:45 am

Buna dimineata!

Numai eu sccriu acuma aici??? Cam trist. Unde sunteti dragele mele celelalte? Smile

Eu acum am terminat o cafea cu niste biscuiti. Vad ca e cam innorat afara, astept ziulica de maine cand am sa incep din nou sa fiu activa!

Sper sa aveti o zi frumoasa si Admin, o saptamana lejera ca tu saraca ai inceput munca azi. sunny

Back to top Go down
Diana Shamaa




Posts : 5
Join date : 2012-02-11
Age : 43
Location : Riyadh, Arabia Saudita

Buna dimineata, - Page 40 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 40 Icon_minitimeMon Mar 12, 2012 7:43 am

Buna dimineata. Eu mi-am terminat cafeluta si o sa ma pregatesc de treaba, adica sa termin curatenia generala (sunt obsedata de curatenie). Eu am cam lipsit de aici pentru a trebuit sa ma mut din Egipt in Arabia Saudita. Inca incerc sa ma adaptez, iau lucrurile cu usurelul, "day by day". Deocamdata ma ocup de casa, incerc sa pun lucrurile in ordine.

O zi buna va doresc.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 38
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 40 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 40 Icon_minitimeMon Mar 12, 2012 8:36 am

Neata si de la mine! Noi cum suntem mai urma, aici e 7.30 acum, stau si beau cafeluta si ascult o piesa de Mohamed Mounir, (cel pe care te rugasem sa imi scrii si mie versurile daca poti, dar in araba le vreau, nu traduse Very Happy).

Apoi pe la 9.30 plec si eu la treaba! Smile

Spor la curatenie Diana. Sa ne spui si noua cum e in Saudi! Smile
Back to top Go down
Mariam

Mariam


Posts : 51
Join date : 2010-07-04
Age : 36
Location : Ploiesti,Romania

Buna dimineata, - Page 40 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 40 Icon_minitimeSat Mar 31, 2012 9:02 am

Buna dimineata fetele! Astazi am avut somn de voie, ca mai e nevoie si de relax. Va trimit o cafea cu multa dragoste...pupicei
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 40 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 40 Icon_minitimeMon Jan 06, 2014 3:12 pm

Buna seara!!! Dupa cate vad... a-ti cam lasat forumul... Imi pare rau... Era unul din cele mai elegante... Faceti-va timp, ar fi pacat sa se piarda!!!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 40 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 40 Icon_minitimeWed May 28, 2014 7:55 pm

Mulțumesc mult de încurajare, Elenjohn! S-au întâmplat prea multe în ultima vreme, în ceea ce mă privește...dar uite, acum lucrurile au început să se mai linișteasca.
O să ma apuc cu râvnă de study  relansarea forumului.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Sponsored content





Buna dimineata, - Page 40 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 40 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 40 of 40Go to page : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: