Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeMon Aug 08, 2011 8:05 am

fatimaravi wrote:
Buna fetelor ce mai faceti?

Eu sunt la serviciu.. plictisita rau si cu chef de duca normal Very Happy pacat ca in Bucuresti e vreme cam proasta, cam 23-24 grade si foarte inorat.

Ma tot gandesc in fiecare zi ce sa fac...? Sa ma mut in Egipt sau nu? Voi ce parere aveti? Adica aici in Romania nu pierd nimic, acolo in Egipt nu stiu daca am ceva de castigat... studiile am terminat cu tot... Smile) sunt intr-o ceata totala. Post usor va doresc!

Buna dimineata! Fatima, esti foarte tanara, de ce nu faci o incercare asa, sa zicem pentru un an cu Egiptul si apoi vezi ce decizie importanta pentru restul vietii tale iei. Problema cu Egiptul se pune insa in felul urmator, ca trebuie sa avem grija sa nu dam vrabia din mana pe cioara de pe gard:
- ai pe cineva in Egipt, de preferinta un egiptean care sa te ajute cu acomodarea, serviciu, eventual viza?
- ai o oferta serioasa de lucru?
- ai ceva bani economisiti ca sa te sustii financiar pana iti gasesti de munca?
-ai cunostinte de engleza sau araba, ca sa te descurci aici?

Eu una, sa fiu in locul tau, as face o incercare ca de, tanara sunt, familie nu am, de ce sa nu vad si eu lumea putin?
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
fatimaravi

fatimaravi


Posts : 39
Join date : 2010-11-29
Age : 36
Location : Bucharest, Romania

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeTue Aug 09, 2011 5:21 pm

exact la asta ma gandesc si eu. ca nu pot pierde mai nimic. poate decat prietenii din romania:)
anul trecut am stat 2 luni in egipt si cred ca m-au cautat 2 prieteni in toata perioada . deci destul de trist. Bani sunt economisiti, cineva care sa ma ajute da ( dar nu si cu viza, asta ar insemna casatorie, si deocamdata nu este cazul), serviciu sau oferta de serviciu nu am. din partea nimanui. pana nu ma vad, nu doresc sa-mi ia interviu. Cunostinte de engleza am, adica pot vorbi fluent, de araba nu. cunosc cateva cuvinte si expresii, insa nu suficiente. Cam acestea ar fi datele problemei Wink) aici in bucuresti am serviciu, dar nu ma descurc bine cu banii. Nu stiu ce voi face, dar balanta inclina clar spre a ma duce.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeWed Aug 10, 2011 10:27 am

Prietenii se duc si vin, asa e viata. Cati prieteni nu am avut eu si s-au dus toti pe apa sambetei. Atunci cand vei lua o decizie majora in viata ta, sa nu o faci niciodata luand in considerare si notiunea de "prieten".
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
fatimaravi

fatimaravi


Posts : 39
Join date : 2010-11-29
Age : 36
Location : Bucharest, Romania

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeThu Aug 11, 2011 6:34 pm

foarte adevarat.
va fi o decizie majora, dar nu stiu daca este definitiva. simt ca nu pot fi sigura pe nimeni si pe nimic. de aceea sunt intr-un fel relaxata si ma gandesc ca daca e sa plec, voi pleca, daca nu nu. doar ca sunt emotii si ganduri care vin ... de aceea v-am intrebat pe voi Smile ma incurajeaza intotdeauna o atitudine pozitiva.
Back to top Go down
fatimaravi

fatimaravi


Posts : 39
Join date : 2010-11-29
Age : 36
Location : Bucharest, Romania

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeMon Aug 15, 2011 9:34 am

La multi ani tuturor ce poarta numele de Maria!

Ce mai faceti fetelor? Yasmine tu pe unde esti? de ce nu ne mai dai de veste? Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeThu Aug 18, 2011 9:54 am


Yasmine e foarte ocupata acum. Sa speram ca va reveni in cateva zile. Si eu intru mai rar pentru ca e perioada Ramadanului iar timpul e mai scurt.
Va doresc tuturor celor ce mai cititi din cand in cand forumul, o dimineata frumoasa!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeSun Aug 28, 2011 5:04 pm

nu am avut timp dimineata sa scriu aici ...dar nu v-am uitat. pup fete frumoaseeee!!!!!!!!!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeMon Aug 29, 2011 9:55 am

Buna dimineata, de data aceasta din Alexandria! Din pacate azi e ziua de plecare, sunt arsa toata si eu si copii. Mai bine zis, suntem bine prajiti. Uite aveti aici cateva foto cu marea de pe o plaja din apropierea Alexandriei.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeMon Aug 29, 2011 8:00 pm

Ohh, ce poze superbe!!! Sper ca te-ai distrat bine Admin! Imi amintesc si eu de plaja din Egipt, sunt printre cele mai frumoase!! Din pacate la mine deja e iarna, foarte frig, ploua, innorat etc, deci gata cu vara!! Sad

Draga Fatima, si restul lumii, nu am mai intrat pentru ca sunt super ocupata si nu am timp de nimic iar cand mai am un pic de liber, prefer sa fac altceva departe de calculator! Dar nu ma plang, mai bine sa am ocupatie decat sa nu am deloc! De ceva vreme tot zic, saptamana asta o sa fiu mai libera si o sa fac cutare si cutare, numai ca in cazul meu, munca vine pe neasteptate si nu refuz pentru ca imi si place si apoi incep sa vina si satisfactiile! Asa ca va doresc toate cele bune si Eid Mubarak tuturor! flower
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeTue Aug 30, 2011 11:05 am

Ma bucur mult pentru tine Yasmine! Asa si trebuia sa se intample, omul care munceste cu adevarat, are si satisfactii! Mai bine mai tarziu decat niciodata. Eid binecuvantat si tie!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeTue Aug 30, 2011 11:18 am

Buna dimineata dragelor!! M-am trezit si numai am stat de treaba pana acum, multi-tasking chiar!! Acum vreau sa iau o pauza de cateva minute sa bag la ghiozdan ca am stat numai cu nessul care s-a si racit de cand l-am facut acum vreo 2h. Apoi ma pergatesc rapid sa plec la o vizita si revin acasa ca sa revizuiesc niste traduceri la care ma chinui de cateva zile, mi-a stors creierii si sa vad daca apuc sa mai fac si pe cele de voluntariat. Asa e cand te bagi in prea multe. Am crezut ca sunt simple si am promis unei organizatii care ofera suport dependentilor de gambling ca o sa traduc cateva texte din site-ul lor. Am tradus o parte si am zis ca fac si restul numai ca n-am mai avut timp si cred ca azi avea nevoie omul de ele dar poate ii zic sa mai astepte ca si asa le fac gratis. Very Happy La voi ce se mai intampla?
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeThu Sep 01, 2011 11:09 am

buna diminata! nica. munca munca si iar munca Sad
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeFri Sep 02, 2011 11:35 am


Buna dimineata! aici se intampla multe dar cel mai important ramane faptul ca astazi e ultima zi de vacanta... din pacate!
Ma consolez la o cafea ... singura. Se pare ca in vacante cunostintele, prietenii, colegii te uita complet. Nimeni nu ma cauta, dar ia sa vezi de maine. O sa fie agitatie mare.
Sa aveti o zi frumoasa!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
fatimaravi

fatimaravi


Posts : 39
Join date : 2010-11-29
Age : 36
Location : Bucharest, Romania

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeMon Sep 05, 2011 12:39 pm

Am scris foarte mult si dintr-o data mi s-a sters mesajul Sad(( acum trebuie sa-l scriu din nou Sad(

Va spuneam ca weekend-ul acesta am fost in 2 mai, am stat 3 zile, dintre care ziua de sambata am petrecut-o in Balcik Very Happy unde a fost superb, este un oras spectaculos, la fel si castelul reginei Maria. Totul m-a impresionat.. relieful si privelistea, totul este asemanator Greciei. Iar eu ador Grecia, probabil din aceasta cauza mi-a placut asa mult. Acum am revenit la serviciu.... insa curand imi voi cumpara biletul catre Egipt. Tarom-ul are o oferta in cadrul "maratonului de toamna" pentru mai multe destinatii, pt care biletul de avion este 160, cu toate taxele incluse, dus-intors. Este foarte convenabil. Asa ca astept sa mi se trimita banuti de acolo si ma duc prin egipt. raman cateva luni acolo, si apoi ma hotarasc daca ma intorc sau nu in tara. Dar deocamdata lucrurile trb luate incet, cu rabdare si cap Razz
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeMon Sep 05, 2011 1:31 pm

Neata si de la mine! Si eu am avut un weekend placut, mai bine zis umatate de weekend, adica ieri. Am fost in Yorkshire Dales, un fel parc national imens care se intinde pe mai toata regiunea mai sus numita. Am facut si cteva poze, poate o sa le atasez cand ajung acasa diseara. A fost si mai placut pt ca am prins o zi cu soare, am stat destul de lejer, ne-am plimbat pe acolo, iar azi sunt cu cizmele in picioare ca e frig tare si ploua. Sad

Fatima, chiar e buna oferta aia cu 160 de euro, merita sa te duci, cand ma duceam eu erau biletele numai 350-400 de euro dus-intors, ba chiar am dat vreo 300 numai pe bilet dus in 2009. Daca e asa de ieftin, du-te si plimba-te si ia-o incet si cu cap precum ai zis! Very Happy Multa bafta!
Back to top Go down
fatimaravi

fatimaravi


Posts : 39
Join date : 2010-11-29
Age : 36
Location : Bucharest, Romania

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeThu Sep 08, 2011 12:03 pm

Multumesc pentru incurajari fetelor! mi s-au propus cateva joburi, unul dintre ele este la un call center, altele la diferite gradinite pentru predarea limbii engleze... poate iese ceva frumos pana la urma. dar totul este de aici din romania.. ceea ce evident este mai complicat, decat daca ai fi la fata locului sa poti da interviul normal, nu prin e-mail. plus ca si situatia sentimentala este un pic incurcata Smile) numai probleme am Smile) dar sunt atat de relaxata.... am citit ieri o carte, se numeste " Inuaki, reptilianul din mine" de Aryana Havah. Este o carte extraordinara, am citit-o pe nerasuflate. Daca aveti chef puteti gasi cartea aici [You must be registered and logged in to see this link.]. Este vorba despre un baietel pe nume David, care sustine el, vine de pe alta planeta, face parte din poporul Inuaki si a venit pe Terra pentru a ne ajuta sa depasim momentul 2012. pe mine m-a impresionat fiecare cuvant din acea carte, chiar daca poate nu totul este adevarat ( autoarea insasi nu crede mai mult de 70% din interviu), mie mi se pare cea mai credibila chestie pe care am auzit-o pana acum. si de ceva timp sunt extrem de calma si relaxata, iar de ieri de cand am citit cartea, simt o pace si mai mare in suflet. ciudat, dar frumos. O zi buna va doresc si pupici si La multi ani celor care astazi isi serbeaza onomastica !
Back to top Go down
fatimaravi

fatimaravi


Posts : 39
Join date : 2010-11-29
Age : 36
Location : Bucharest, Romania

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeTue Sep 27, 2011 9:46 am

Buna dimineata fetelor! Ce mai faceti? totul bine? Eu nu mi-am cumparat inca biletul inspre Egipt, sunt foarte nehotarata, nu stiu daca este o idee atat de buna pe cat pare, multe fete care locuiesc acolo mi-au recomandat sa mai raman in Romania o perioada, habar nu am ce voi face. Voi cum mai sunteti?
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeFri Sep 30, 2011 3:01 pm

LA MULTI ANI CORINA! fericire , iubire,pace sufleteasca, bani , sanatate si noroc. Pup
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeTue Oct 18, 2011 6:10 am

iosubadriana wrote:
LA MULTI ANI CORINA! fericire , iubire,pace sufleteasca, bani , sanatate si noroc. Pup

Multumesc frumos, Adriana. Stiu ca e cu intarziere dar am fost ocupata pana peste cap. Acum s-au mai linistit apele si aici si imi mai ramane timp si de scris.
Cand vii pana la urma in Cairo? Acum e pace si siguranta... ai putea veni pentru o vacanta de 2 saptamani fara sa tremuri. flower
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeWed Jan 04, 2012 10:06 am

Ops, eu am ratat La multi ani-ul!!! Sad Te rog sa ma scuzi Corina, de fapt am mai avut o discutie acum vreo luna-doua in care recunosteam ca vita de mine nu se mai preocupa de zilele de nastere ale celorlalti!! Oricum, sa stii ca iti urez toate cele bune in permanenta, chiar daca e ziua ta chiar daca nu si de asemenea ma gandesc la tine mereu chiar daca in ultima vreme nu comunicam prea mult. >Very Happy<

Eu acum am intrat sa verific niste emailuri, date etc! N-am terminat cafeaua si nici n-apuc s-o termin pentru ca in 5 min ies pe usa!! We are back to business aici!! Am avut o vacanta de vreo 10 zile in care numai am hoinarit, mi-a ajuns Very Happy.

Va urez o zi frumoasa si spor la lucru!! sunny
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeWed Jan 04, 2012 4:57 pm

yasmine wrote:
Ops, eu am ratat La multi ani-ul!!! Sad Te rog sa ma scuzi Corina, de fapt am mai avut o discutie acum vreo luna-doua in care recunosteam ca vita de mine nu se mai preocupa de zilele de nastere ale celorlalti!! Oricum, sa stii ca iti urez toate cele bune in permanenta, chiar daca e ziua ta chiar daca nu si de asemenea ma gandesc la tine mereu chiar daca in ultima vreme nu comunicam prea mult. >Very Happy<

Eu acum am intrat sa verific niste emailuri, date etc! N-am terminat cafeaua si nici n-apuc s-o termin pentru ca in 5 min ies pe usa!! We are back to business aici!! Am avut o vacanta de vreo 10 zile in care numai am hoinarit, mi-a ajuns Very Happy.

Va urez o zi frumoasa si spor la lucru!! sunny



Eu ma bucur ca ai intrat putin pe forum! Ziua de nastere nu e o chiar o fericire. am mai imbatranit cu un an. Tot ce sper e ca noul an sa ne aduca putina liniste, inshaalah.

Ma bucur ca te-ai distrat putin. In trei saptamani voi avea si eu o vacanta de 10 zile si poate voi hoinari si eu pe langa Cairo.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeWed Jan 04, 2012 7:16 pm

Sper sa ne aduca putina liniste in nebunia asta. Ca sa explic mai exact, aici te mananca lupii daca nu esti pe faza. Azi aveam un job la tribunal de la 9.45 si m-au "rezervat" pentru o ora. Si stam si stam acolo, biata femeie, mama infractorului numara gaurile de la scaune. Erau niste scaune din alea de fier cu gauri ca o sita. Si la orele 12 am anuntat ca eu la 2.20 musai tre' sa plec ca am alt job la 15.00. Mi s-a spus ca vor face tot posibilul sa ne bage la orele 14 dupa pauza de pranz si sa anunt clientul ca mai intarzii 10-15 min. Asa am facut!! La orele 14.20 mi se spune: nu se poate, judecatoarea vrea sa trateze intai cazurile din arest si apoi pe noi. Si de asemenea, judecatoarea nu accepta ca eu sa plec (desi infractorul vorbeste mai bine engleza decat romana, limba de baza fiind tiganeasca). Nu si nu!!! Nu o intereseaza ca am altceva de facut!!!!! Daca murea mama, trebuia sa stau in continuare acolo cred, la datorie!!! La ora aceea sun agentia, ii explic!!! Bineinteles ca aia erau extrem de suparati pentru ca a trebuit sa anuleze jobul acela pentru ca nu gaseau pe nimeni sa ma inlocuiasca asa in scurt in juma' de ora. Bineinteles ca agentia plateste penalizare pentru figura asta!! Am incercat sa le explic ca nu tine de mine si ca am fost informata incorect!!! In final am terminat la orele 17.00!!! No comment!

Dupa care ma mai enervez si cu platile pentru ca se fac ca ploua oamenii astia!!! Numai sa mai scoata niste bani in plus de la tine!! Tu faci munca si ei sa te jupoaie!!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeWed Jan 04, 2012 7:26 pm

Lupi sunt peste tot. Doar ca trebuie sa fim vigilente ( ceea ce nu e cazul meu, ca mie imi mananca cainii din traista). Macar fii tu mai desteapta si nu-i lasa sa profite de timpul tau. Time is money everywhere!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeWed Jan 04, 2012 8:08 pm

Absolut!! Asta incerc sa le spun si eu! De ce as face munca gratuita? Si pana la urma nici nu e vorba de ajutorul pe care il acorzi in mod direct pentru ca de multe ori ai face un bine pt cine merita ca nu-ti cade mana. Dar cand stii ca tu te spetesti si altul vine si culege roadele tale si iti da si tie cate o particica doar si din particica aia te-ar mai fura cat mai mult daca ar putea...asta nu pot sa suport!! Si nu spun ca sunt platita prost pt ca pretul pe ora acum e cu mult mai mare fata de cat aveam acum cateva luni si sunt multumita asa. Insa pt mine e bine pt ca fac comparatie cu ce am avut. Pentru ceilalti care primeau bani direct fara intermediari, ei simt clar cat fura agentia. Dar sa vedem si partea pozitiva: mai iau si altii salarii!!! Se impart banii la mai multi!! Smile
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitimeSun Feb 05, 2012 7:52 am

Desi am o agenda incarcata la refuz pe ziua de astazi, am zis sa-mi rup 3 minute si sa mai scriu si eu vreo doua randuri. Deh, ziua buna se cunoaste de dimineata! Sa aveti o zi placuta si o dimineata inceputa la o cafea si un ziar virtual cu stiri. Va pup!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Sponsored content





Buna dimineata, - Page 39 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 39 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 39 of 40Go to page : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: