Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Cafeluta de noapte!

Go down 
+5
chihlimbar
Clara
yasmine
Admin
elenjohn
9 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeWed Jul 13, 2011 7:26 am

bun asa... pentru mine mersul pe jos...e subiect tabu.... asa ca... canci exercitii fizice...! Sad
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeWed Jul 13, 2011 2:15 pm

Ieri am rezistat numai o ora si 5 minute peste ora, hehehhehe. Om vedea azi ce ispravi mai savarsesc la sala de gimnastica.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 38
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeWed Jul 13, 2011 5:39 pm

Incetul cu incetul ai sa vezi ca incepi sa te obisnuiesti. Numai vointa sa ai sa nu te lasi sa iti vina vreo idee sa spui ca ai altceva de facut, te-ai plictisit sau mai stiu eu ce!! Da-i inainte, da-i ca merge! Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeWed Jul 13, 2011 10:38 pm

Si in seara asta , aceeasi performanta - o ora si 5 minute si am obosit asa de tare. Instructoarea cica sa ma duc la doctor ca de ce ma misc asa incet si plec numai dupa ora. Zicea ea, ca sunt femei cu adevarat grase ( eu numa munti de femei am vazut acolo si toate pana in 30 de ani. Se mira instrucotarea, cum acele femei cu dublu de kg reusesc performanta sa stea cate 3 ore si eu dupa o ora lesin de oboseala. Sanatatea mea e foarte slaba dupa cate vad si ma bucur ca macar in ultimul ceas m- am apucat de exercitiu fizic.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 38
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeThu Jul 14, 2011 1:58 pm

E din cauza ca nu ai facut foarte mult exercitiu fizic inainte. In plus, nu te odihnesti cat trebuie. Cine face efort fizic si nu numai, are nevoie de odihna si nu odihna de 3h pe noapte, in somn organismul se reface asa ca da-i voie sa se refaca. Eu stiu ca tu dormi pe apucate si nu te odihnesti suficient. Nu cred ca ai vreo problema de sanatate, cred ca ai nevoie de somn si vitaminele + proteinele necesare. Nu te ingrijora. Baga o dieta potrivita si dormi macar 7h pe noapte, mergi la gym in continuare si o sa vezi c se schimba treaba! Succes! :*
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeThu Jul 14, 2011 3:18 pm

Merci mult draguta! Sa speram ca asa va fi. Dorm in medie de 6 ore pe noapte dar se pare ca organismul meu are nevoie de mai multe ore de refacere. Pup!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 38
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeThu Jul 14, 2011 5:43 pm

6 ore e prea putin. Eu de cand fac asa efort fizic mai mult, sunt absolut blana, daca nu dorm doua-trei nopti cele 8h de somn obisnuit, sunt cam prastie! Si e oboseala fizica nu e aia de plictis.
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeSun Aug 28, 2011 5:01 pm

Dragii mei parinti,

Am plecat deja de 3 luni de la Facultate si înca nu v-am scris. Îmi pare nespus de rau însa va promit ca ma revansez de data asta. Însa înca înainte de a continua sa cititi scrisoarea, v-as ruga sa ocupati loc. În nici într-un caz sa nu continuati sa cititi scrisoarea stând în picioare!
Arsurile mi s-au vindecat foarte repede si am scapat încet si de starea de soc pe care mi-a provocat-o faptul ca a trebuit sa sar de la etajul 4. Am stat în spital doar 2 saptamâni, vad deja destul de bine si voma aia groaznica îmi apare doar saptamânal. Deorece incendiul a fost provocat de mine trebuie sa platim ca despagubiri 30 de milioane de lei facultatii, dar toate astea sunt fleacuri, având în vedere ca am ramas în viata.
Norocul meu a fost ca barbatul din blocul din fata a vazut ce s-a întâmplat si a chemat salvarea si pompierii. El a fost cel care m-a vizitat dupa aia la spital si dat fiind faptul ca nu aveam unde sa mai stau (camera mea s-a facut scrum) a fost atât de amabil sa-mi ofere sa stau cu el. Are o garsoniera, însa ne întelegem foarte bine. El e de doua ori mai în vârsta ca mine, însa ne iubim extrem de mult si vrem sa ne casatorim! Înca nu ne-am hotarât când, dar vrem sa facem nunta înainte sa fie prea evident faptul ca sunt gravida.
E adevarat, dragii mei parinti, voi fi mama în curând!
Stiu ca abia asteptati sa fiti bunici si sunt sigura ca veti iubi toti bebelusii (deorece vor fi tripleti) la fel de mult cum m-ati iubit pe mine cât am fost mica. Singurul lucru care ne întârzie nunta e o infectie care îl afecteaza momentan pe iubitul meu. Din cauza asta suntem din nou la spital, fiindca evident ca m-am infectat si eu, dar deja ne simtim mult mai bine datorita antibioticelor pe care le primim amândoi intravenos. Medicii numesc boala asta sifilis sau cum...
Stiu ca îl veti primi pe sotul meu cu bratele deschise si va deveni în scurt timp un adevarat membru al familiei. E un om foarte de treaba si, cu toate ca nu a terminat 8 clase, e foarte ambitios! Evident are alta religie ca a noastra, dar stiu ca sunteti toleranti si nu va va deranja astfel nici faptul ca pielea lui are o culoare putin mai închisa decât a noastra. Probabil ca va veti întelege foarte bine si asta nu în ultimul rând si datorita faptului ca are în mare o vârsta apropiata de a voastra, mai ales ca vrem sa ne mutam acasa (garsoniera lui e cam mica pentu trei copii).
Si parintii lui sunt niste oameni foarte cumsecade. Tatal lui e chiar unul dintre cei mai renumiti traficanti africani!
Acum, ca v-am povestit despre toate, a sosit momentul sa va recunosc ca nu mi-a ars locuinta, asa ca nu am nimic, nu am fost în spital nici macar o zi, n-am sifilis si nu am nici vreun logodnic negru.
Adevarul e ca m-au picat la chimie organica si la mate si am luat un 6 la masini si actionari si am vrut doar sa va constientizez asupra faptului ca exista pe lumea asta chestii mult mai nasoale decât asta.

Va pupa dulce, a voastra fata

flower
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeSun Aug 28, 2011 5:01 pm

buna seara dragele mele ! flower
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeMon Aug 29, 2011 12:49 pm


Adriana, de unde ai scos frumusetea asta de scrisoare? Tare faza ! Multumesc, m ai facut sa zambesc pe ziua de astazi.Muaah!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeThu Sep 01, 2011 11:11 am

draga mea .... undeva pe net siiiiii am zis ca e bine sa zambiti si voi Very Happy
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 38
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeFri Sep 02, 2011 9:51 pm

Buna seara! Sunt la propriu la cafeluta de noapte avand in vedere ca n-am apucat s-o beau azi dimineata si a ramas rece in cana aci langa mine! Razz Ca tot zicea Admin ca s-a consolat singura azi dimineata, eu nu am apucat sa ma consolez asa pentru ca am nimerit azi la un centru medical o familie tare draguta, romani care nu au shpe facultati dar sunt curati, dezghetati si de treaba asa ca daca tot aveam o pauza intre doua joburi, m-au invitat la un ness cu lapte. Era la propriu ness facut cu lapte. Nu il vroiam chiar asa dar daca femeia s-a apucat sa il faca, n-am vrut sa ii zic nimic. Apoi nu mai stia ce sa imi dea, suc, prajiturele, inghetata, apoi sa stau la masa de pranz cu ei dar am refuzat ca prea eram acolo pe capul lor si oricum aveam urmatorul job Razz In orice caz, am mancat o inghetata foarte faina, am stat la vorba despre mancaruri si cumparaturi si alte cele, au zis ca ma invita la un gratar in weekend poate. E amuzant si placut sa vezi ca mai sunt si oameni asa deschisi si darnici! Acum las tot si am duc sa vizionez un documentar despre balene si delfini. Animalele astea sunt extraordinare, am aflat ce planeta minunata avem si nu stim sa ne bucuram de ea! Noapte buna! Smile
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 03, 2012 7:46 pm

Buna seara! De baut cafeaua am baut-o putintel mai devreme, ca altfel risc sa nu dorm in noaptea asta. Mi-am pierdut vreo cateva ore pe forum... i-am schimbat design-ul, sper sa va placa mai mult decat vechiul skin. Citesc o carte tampita si plictisitoare la culme. Cu toate astea, ma incapatanez sa o termin, mai mult pentru exercitiul limbii engleze. Tot mai bine pe forum! Razz
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 38
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeWed Jan 04, 2012 8:23 pm

Ce carte citesti Admin? Eu am cumparat vreo 3 carti din Romania acum cand am fost in vacanta! Pe una din carti am citit-o imediat, nu pot sa spun ca iti solicita creierul foarte mult insa este captivanta. Te relaxeaza, te deconecteaza bine si in plus reusesti sa conturezi super imaginile din descriere. Cartea se numeste "Vizita medicului de curte" (sau The Visit of The Royal Physician) de Per Olov Enquist (autor suedez). Chiar am citit-o cu placere!

Acum mai am pe lista Amin Maalouf "Samarkand", tot in romana, Dacia Maraini "La lunga vita di Mariana Ucria" in italiana si mai aveam una in romana "Rasistii" de Kunal Basu. Am ales mai variat de data aceasta. Cartile in romana le-am cumparat la reducere, erau cate 9-10 lei noi. Cat am dat, atat si fac, dupa cum am mentionat pe Facebook, prima carte deja se desface in bucati. Daca ar fi stat intr-o biblioteca s-o citeasca mai multi, nu mai ajungea cartea si la a treia persoana!! Am trimis o reclamatie la editura dar nu s-a sinchisit nimeni sa raspunda. Tot pe Facebook am avutmai demult o cearta cu un individ care spunea ca nu ma crede ca eu cumpar in Anglia carti noi la pretul de 1-2 lire, iar daca le cumpar, trebuie sa fie de cea mai proasta calitate. Ei bine, cartile acelea chiar sunt facute cum trebuie, nu au coperti cartonate dar nu mi s-a intamplat sa mi se rupa paginile, sa se desfaca sau sa aiba scrisul sters. Sunt doar carti care au ramas in plus si nu s-au vandut la pretul normal. In Romania, dai tot atatia bani si nu te tin decat o citire. Magarii!!!

Eu acush astept masa, omul gateste in seara asta! A crezut ca am curs azi si termin la 8...Razz asa ca se pregatise de gatit! Very Happy si e tare bine cand face altul!!! Ca de exemplu in Romania, mama a gatit pe banda rulanta, desi nu era necesar, eu n-am miscat un deget! M-au frecat altii la cap, dar fizic in nici un caz Smile)))

Noapte buna si odihna placuta!! >Very Happy<
Back to top Go down
malika-angel




Posts : 8
Join date : 2012-01-20

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 24, 2012 5:34 pm

Salamo alaicom! Micutul meu doarme si profit sa va invit la o cafea...si niste biscuitei cu nuca de cocos facuti de mine.. abia scosi din cuptor!!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 38
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 24, 2012 7:02 pm

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuu Sad((( De ce ne amagesti??? Eu am venit de curand de la job. Ma doare spatele rau si vad si o mare foame si nu stiu ce sa mananc ca nu imi vine nici o pofta desi foamea exista. Biscuitii tai i-as manca cu pofta sa stii...doar ca nu esti aici sa-mi dai si mieeeee Sad(((
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeMon Feb 27, 2012 6:33 pm

Buna seara!

Am un mesaj scurt pentru Yasmine. Cineva mi-a ciripit ca tocmai citesti o carte din literatura araba. Te rog, scrie cateva "comenturi" la "Exotismul Literaturii Arabe". Merci, draga mea.

Curiozitatea, bat-o vina!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 38
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeMon Feb 27, 2012 6:34 pm

Smile)). Dupa ce o termin ca sunt pe la jumatate!! Azi am stat mai mult de chat decat de lucruri utile!! Heheheh! Am sa scriu comentariu acolo! Don't worry, ..be happy!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeMon Feb 27, 2012 6:36 pm

Eu am facut planuri mari de cetanie pe februarie si nici macar prima carte nu am reusit sa o termin... Sad
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 38
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitimeMon Feb 27, 2012 6:38 pm

Lasa ca mai e vreme, si eu citesc cam cu incetinitorul ca mereu gasesc altceva de facut! Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





Cafeluta de noapte! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 4 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Cafeluta de noapte!
Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: