Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Cafeluta de noapte!

Go down 
+5
chihlimbar
Clara
yasmine
Admin
elenjohn
9 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeWed Sep 29, 2010 9:20 pm

La cafeluta de noapte nu a mai scris nimeni, se vede ca ma astepta pe mine. A trebuit sa incep povestea cu Petre ca sa scriem mai mult. Vedeti ca e bun si el la ceva , ma inspira.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 30, 2010 10:40 am

La cafeluta de noapte nu prea mai apuca lumea Elen, ca suntem frante seara...si daca scriem seara, scriem la alte subiecte cu rezonanta... Very Happy

Scrie un topic separat cu Petre asta, sa ii facem un portret in cuvinte!! Razz
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 30, 2010 11:16 am

Dai un titlu tu, ca ai inspiratie! Dar astept si comentarii, apoi metode pentru razbunare , ca toate am trecut printr-o situatie de genere cred .
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 30, 2010 11:37 am

Titlu zici... Petrica far'de frica! Iubire eterna pt femei..mai multe deodata! Dragoste si razbunare! Unul in plus pe lista! Sa crezi ce nu este! Provocarea motorului pe duca! etc... Smile Ma mai gandesc...
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 30, 2010 6:30 pm

mie cel mai mult imi place "Petrica cel far' de frica".
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 30, 2010 7:44 pm

Cred ca mai puteam gasi ceva rime pt Petrica...dar hai sa-i facem pe plac ca stim ca ii place ca femeia sa creada ca el nu se teme de nimic!!! Very Happy
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeFri Oct 01, 2010 6:13 am

Mie imi place "provocarea motorului pe duca", se potriveste cu ce este si cu ce intentii am. Cred ca astazi ma intalnesc cu Petre, se pare ca asa doreste domnul, dar vom vedea, si chiar ma gandeam la titlu ca e adaptat.........
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 02, 2010 11:01 am

Ati vazut bre ca stiu???? Smile)))) loooooool!!! sunt o poetesa!! :p
Back to top Go down
Floare de martie

Floare de martie


Posts : 99
Join date : 2009-09-05
Location : Botosani, Romania

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeWed Oct 27, 2010 9:21 pm

Uite că am ajuns şi eu în faţa calculatorului, dar... bineînţeles la cafeluţa de seară! Nu stau mult pentru că am de făcut un raport pentru mâine şi abia astăzi am primit "comanda".

Tooot aştept de ceva vreme să termin cu hârtiile începutului de an şcolar şi "nevoile" se ivesc de peste tot: ba un proiect, ba un protocol, ba un raport-două, că... de! suntem plătiţi bine: 75%.

Până şi imprimanta s-a supărat, mai imprimă trei sferturi din pagină. Nu vrea mai mult şi gata!

Eeei, dar noi să fim sănătoşi (mă refer la românii care mai au curaj să trăiască în România!), că belelele curg gârlă.

Să aveţi o seară bună! Vă pup! pale
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeThu Oct 28, 2010 7:40 am

Da ce crezi ca in strainatate sunt cainii cu colaci in coada floare?
Aici nu prea porti grija zilei de maine, dar consumul psihic e foarte mare. Ma refer la straini nu la cei autohtoni. Dorul de tara, de neamuri, de aer de pamant de tot, nu te lasa in pace. Cand mai vad pe cate una care evita sa vorbesca romaneste sau spune "vreau sa ma marit aici sa ma capatuiesc" imi vine sa le dau cate o palma sa ma tina minte toata viata. In mintea mea spun:"mama ei de viata ce a facut din neamul romanesc , unde este Decebal sa ii vada le-ar taia capetele la toti cei ca astia." Nu am timp, ma duc la munca dar va imbratisez pe toti oriunde v-ati afla.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeThu Jan 13, 2011 5:22 pm

Buna seara cafegiilor de noapte...
Ziua de azi a fost una de pomina: mai intai am vizitat Ministerul educatiei din Cairo, apoi o scurta vizita pe la Ambasada Romaniei in Cairo, si bomobana de pe tort a constituit-o ora de alergatura in sus si in jos pe holul de la "Mugama".
Sper ca ziua de maine o sa fie mai relaxanta, inshaalah.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeThu Jan 13, 2011 5:40 pm

Si eu sper ca atre ne mai chinuiiiiiiiiiiiimmmm!! Sad
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeSat Jun 18, 2011 12:30 pm

aici sper sa scriu spre seara....de mai apuc Very Happy
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeSat Jun 18, 2011 12:50 pm

Aici cred ca merge sa "scrim" filosofii de miezul noptii cand n-avem somn Razz
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeSat Jun 18, 2011 2:37 pm

ehe....offff... nu poci spune tot ce vreau sa spun Sad
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeSat Jun 18, 2011 2:54 pm

spune bre aci da la noapte nu acuma ca e dupa amiaza..Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeSat Jun 18, 2011 2:59 pm

Ia iesiti afara de aici! Ce cautati acum la "cafeluta de noapte"? Asteptati pana vine noaptea!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeSat Jun 18, 2011 3:02 pm

Am isit!! Razz
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeSat Jun 18, 2011 3:27 pm

ghini breee Sad
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeSat Jul 09, 2011 9:56 pm

Assalam alaykum la doamne si domnite! Viu de la sala de gimnastica si sunt rupta in doua, poate si in mai multe bucati dar nu am puterea sa le numar acum. ugit m
Oricum e prima ora de gimnastica dupa o intrerupere de 4 ani si ceva. Antrenoarea voia sa mai fac si a doua ora da' am fugit mancand pamantul!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeSun Jul 10, 2011 9:25 am

E nevoie de timp Admin, sa se obisnuiasca muschii. In plus, e bine sa faci exercitii peste puterea ta actuala pentru ca abia atunci incepe organismul sa consume din grasimi, apoi, muschii se vor reface si vor fi mai puternici decat au fost mai inainte. E important sa consumi multa apa, sa dormi mult (organismul se reface in somn in mare parte si atunci arde caloriile extra) si sa ai o dieta echilibrata. E bine ca mergi la sala, iti da si o stare mai optimista, mai multa fericire (e stiintifica, in timpul exercitiului fizic se secreta anumiti hormoni care dau senzatia de fericire, placere etc). Asa ca succes in continuare! :>
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeSun Jul 10, 2011 12:09 pm

Multumesc frumos! Ma duc si azi, si voi incerca sa stau o ora juma, inshaalah!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeSun Jul 10, 2011 9:15 pm

bravoooooooooooooooooooooooooooooooooo! sa tii un loc si pentru je Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeSun Jul 10, 2011 10:28 pm

nu m-am mai dus azi la gym ca pe la ora 3 asa dupa-amiaza, au inceput sa ma doara toate cele. Mai ales picioarele si antebratele. si stomacul, tot, absolut tot. Sad
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitimeSun Jul 10, 2011 10:31 pm

Nuuuuuuuuu!!! Nu asa se face!!! Trebuie sa continui sa faci din nou efort, altfel nu iti vei construi un organism puternic!! O sa vezi ca in timp o sa poti face efort fizic o gramada fara sa te mai doara nimic! Ca si mine, inainte mergeam usurel 5-10 min si eram deja terminata, ziceam ca vreau sa stau jos. Acum cred ca merg lejer cativa km zilnic fara sa mai simt mare lucru!
Back to top Go down
Sponsored content





Cafeluta de noapte! - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Cafeluta de noapte!
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: