Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Next
AuthorMessage
Floare de martie

Floare de martie


Posts : 99
Join date : 2009-09-05
Location : Botosani, Romania

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeWed Jan 13, 2010 12:43 am

Gata! Am terminat de citit tot topicul, iar acum las semnul, adică mesajul care va confirma faptul că am fost "cuminte" şi m-am ţinut de cuvânt. Restul voi citi în zilele următoare.

Am ieşit şi din papucii/ghetele în care am "dormit" o perioadă... Mai stau puţin şi mă culc şi eu, dar nu înainte de a vă ura "Bună dimineaţa!", pentru că presupun că va fi dimineaţa atunci când veţi citi şi, chiar calendaristic, e o nouă zi. sunny

Să aveţi o zi bună, cu multe satisfacţii! I love you flower
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeWed Jan 13, 2010 9:26 am

Buna dimineata Floare de martieeeeeeee!!! Ne bucuram ca ne-ai lasat "semne" aici Very Happy , ca ne mai scrii din cand in cand si sper sa te incante restul de postari si asteptam fireste alte mesaje de la tine!! O zi frumoasa si insorita pt toata lumea! Very Happy
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeFri Jan 15, 2010 7:24 am

Buna dimineata tuturor, cred ca la aceste ore se cam doarme. Eu am dormit cam prost pt ca am o raceala care sper sa se incheie in maxim doua zile ca sa o pot incepe pe aia din Romania cand 'oi da de frig Razz . Dar nu m-am trezit degeaba asa devreme ci pentru ca in 40 de minute urmeaza sa plec la "piramizi" cum imi place mie sa spun cuvantului. Very Happy Am sa adaug cateva poze de acolo si pt voi, cu explicatiile de rigoare ce e cu ele pt ca nu sunt cele despre care s-a tot auzit adica cele 3 din Giza, cea mai cunoscuta fiind a lui Keops. Asadar, sper sa ma tin bine asa cu noaptea in fes si cu raceala si sa ma intorc cu poze faine. Va doresc si voua o zi cat mai placuta si spor la treburi Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeFri Jan 15, 2010 8:58 am

Buna dimineata tuturor, va invit la un sandwich cu taamaya si o cafea fierbinte. Stiu, Yasmine ca azi e penultima ta zi in Egypt, sper sa petreci frumos si sa ne incanti cu fotografiile facute la minunatiile de acolo.
Cum mai e vremea prin Romania? Lui robert ii e dor de zapada...
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Floare de martie

Floare de martie


Posts : 99
Join date : 2009-09-05
Location : Botosani, Romania

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeFri Jan 15, 2010 12:53 pm

Salutare tuturor! În România, la Botoşani e iarnă adevărată. E destul de frig şi ninge. E frumos. Am să fac nişte poze şi am să postez. Aşteptăm pozele tale, Yasmine, iar tu, Admin, spune-i lui Robert că se va putea consola măcar cu pozele. Vă pup! bounce
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeFri Jan 15, 2010 1:44 pm

Am sa-i transmit lui Robert si asteptam pozele... Intru online pe messenger sa-ma intrebi cum se face postarea fotografiilor. multam fine.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeSat Jan 16, 2010 7:33 am

Buna dimineata! Very Happy Asteptam pozele de la Floare de Martie...si daca s-o putea, am sa fac si eu de maine incolo prin Bucuresti (sa mai vezi draga Admin cum arata unul din locurile tale preferate , hehehe). Am dormit foarte putin ce e drept, sunt trezita cu noaptea in fes, dupa doar 6h Sad dar grijile astea...nici bagajul nu l-am facut ca asa imi place sa las pe ultimul moment, sa n-am timp sa vad in fapt schimbarea. Sper sa fie o zi frumoasa totusi si maine dimi sa ma bucur de reintoarcere. Va doresc o zi placuta la toate, un weekend frumos si linistit! Smile
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeSat Jan 16, 2010 8:26 am

Buna dimineata! drum bun si linistit Yasmine, sa ai grija de tine si sa te re a comodezi repede la realitatile unui Bucuresti ingropat in zapada. Asa deci si prin urmare, asta fiind singura ta zi aici, sunt si tristadar si bucuroasa pentru tine pentru ca vei avea parte curand, de un nou inceput.
Fetelor, treziti-va, ce-i asta dormiti pana la amiaza? Lacra, unde esti, dom'ne?
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 17, 2010 5:53 am

Neata' fetelor. sunteti pregatite de o noua zi de lucru dintr-o noua saptamana? eu nu prea, dar ce sa-i faci datoria ma cheama...
Yasmine, ai ajuns in Romania? E multa zapada acolo sau nu?
Reminder pentru Floare de Martie: pozele dintr-un Botosani in plina iarna. Va pup pe toate!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 17, 2010 8:17 am

Buna dimineata dragele mele!! Am ajuns sanatoasa in bucuresti, foarte rapid, am ajuns extrem de devreme si surprinzator am dat peste un amic in aeroport, venea din Israel...asa coincidente mai rar!! Acum sunt cu prietenii mei, in curand o sa merg si pe la mama. Nu e zapada dar e frig si urat Sad( si deja mi-e dor de Cairo...deja ma gandesc ca vreau sa revin.Sad( Deci Admin, ramane cum am stabilit Razz Te pup si spor la treburi ca stiu ca tu muncesti azi. O zi placuta la toata lumea!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 5:52 am

Buna dimineata, va invit la covrigei sarati in forma de sticks uri Razz. Ca de ceai sau cafea nici nu poate fi vorba deoarece nu mai este timp... acu' acu' plec la datorie.Sad
Bine ca ai ajuns in patrie, Yasmine. Iti doresc succes si Cel de Sus sa-ti calauzeasca pasii, amin. flower
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 9:18 am

Offff, Admin, ma faci sa plang!! Mi-e asa de greu aici..mai mai ca imi vine sa imi iau gentile ca tot is nedesfacute si in loc sa merg la mama la tara peste o ora sa plec in Cairo again. Cred ca nici asa nici asa nu e bine cu mine...dar cred ca trebuie sa ma adun sa gandesc intelept ca altfel nu mai tine!! Pup si spor la treaba la toata lumea!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 6:08 am

Buna dimineata si sa aveti o zi buna! e ultima zi inaintea week-end -ului. Uraaaaa! Asta inseamna ca urmeaza o binemeritata odihna. Nici nu mai pot inregistra zborul zilelor, parca vorba din "Moromete": "timpul nu mai are rabdare". Totul trece cu o viteza de nedescris iar de mine nu se prinde nimic bun ( ma refer la studiu, sa am macar putin timp sa studiez araba ori sa mai citesc si eu o carte mai acatarii ). Maratonul vietii a devenit cam obositor si rapid pentru mine dar incerc sa fac fata. Va pup si va las sa va luati cafeaua in liniste, ca eu iar am uitat sa-mi cumpar si ma voi duce la scoala doar cu apa si sandwich si mai am ceva ceai Lipton pe acolo, slava Domnului!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 10:00 am

Buna dimineata dragele mele!! Eu de cand ma aflu la tara, ma trezesc numai la 10.30 - 11, desi ma culc pe la 12 noaptea , maxim 1. Razz Nu stiu ce-o fi cu somnul asta pe mine, dar pun si eu pe seama aerului mai tare de aici Very Happy

Apropo de ce ziceai Admin cu trecerea vremii, nici nu imi vine sa cred ca deja s-au dus zilele astea..aproape ca ma deprima, am impresia ca nu am facut nimic...si de altfel chiar nu am facut nimic in afara sa caut de munca si sa mai discut in stanga si in dreapta. Este foarte trist sa vezi lucrul asta..Sad in plus oare cat 'oi sta fara sa am de munca ...offff...nemernica de viata si asta Sad Dar 'om razbi noi...aici sa stii ca e zapada multa si asa lumina face...hehe...numa bine de-o bulgareala Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeSat Jan 23, 2010 7:04 am

'Neata! Sper ca sunteti cu toate bine! Eu m-am trezit cu noaptea in cap, desi sunt inca in a doua zi de week-end si, teoretic ar trebui sa dorm pana la 11 dimineata. Dar cu Rahma nu prea am avut sanse Sad. Am uitat sa-i cumpar lapte si ea nu doarme dimineata fara sticla ei cu lapte. Asa ca m -am trezit sa-i servesc un mic dejun consistent si acu nu mai vrea sa doarma, bineinteles. Sta comod pe canapea cu apa langa ea si priveste desene animate. Iar eu picotesc langa ea...
Va pup, sa aveti o zi frumoasa!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeSat Jan 23, 2010 10:07 am

Saracuta de tine Admin, Sad cred ca ai nevoie de o vacanta....vezi? daca eram acolo, trebuia sa mi-o lasi mie pe Rahma, pe Robert il trimiteai la rude iar tu si Sameh va duceati o fuga pana la mare Very Happy cum era?? odihna cam pt o saptamana.....Dar in aceste situatii nu putem sa spunem decat sa creasca Rahma mai repede, inshaallah, si apoi sa mai ai si tu timpul tau.
Eu abia ce m-am dat jos din pat ca e frig si am luat 3 pulovere Sad , era asa de bine sub plapuma, se pare ca ne-a invitat fratele meu pe la ei...asa ca numa de plecat pe ger n-aveam eu chef.dar oi vedea!! Weekend placut la toata lumea si cat mai calduroasa pt cele din Romania Very Happy Pup!!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeMon Jan 25, 2010 8:43 am

Buna dimineata si poftiti la o cafea! Fierbinte si aburinda nu alta! Si in Egypt a inceput sa fie frig si urat si te patrunde la oase. Sad Nu-mi place iarna asta. Pe unde sunteti, fetelor? Ati intrat in hibernare?
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeMon Jan 25, 2010 9:15 am

La hibernare da...am vrea noi, Admin, Sad nu e chiar asa!!! Dar sa stii ca e bine tare in plapumioara...numai ca eu de ex, azi trebuie sa ma deplasez la Bucuresti....sper sa nu inghet si sa ma sparg pe drum Very Happy

Pup!!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeTue Jan 26, 2010 5:49 am

Buna dimineata iar ziua sa va fie buna!
Variatiuni pe aceeasi tema: nu am chef de nimic ca e frig si astept primavara cu furtunile ei de nisip... mai bine! Stiu ca fetele au intrat in hibernare si numai eu cu Yasmine ne mai miscam si induram frigul. Brrrrr!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeTue Jan 26, 2010 7:44 am

Apai sa stii..restul stau ca ursii acolo si nu mai zic nimic. Eu sunt la o prietena de ieri si are fata asta o caldura in casa de m-a terminat...ma doare capul de la atata caldura ..dar lasa ca e mai bine decat sa tremur. De mentionat ca ieri am stat in gara o ora sa vina un amarat de tren, am mai avut si pe drum ceva intarzieri pt ca s-au rupt sinele de cale ferata de la ger (acela fiind -50 grd)...dar am auzit ca incepe sa se incalzeasca...inshaallah Very Happy

O zi frumoasa si voua!!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeWed Jan 27, 2010 5:54 am

'Neata "tutlora". Sper ca ati dormit si ca v-ati odihnit bine, nu ca altii (Razz ). eu mai am numai azi si maine de "hei ruup" si intru intr -o scurta de vacanta de 4 zile. Apoi trei zile merg la scoala ca am o pacoste de workshop, dupa aceea am iar o ultima saptamana libera, inshaalah. Va pup pe toate, inclusiv pe cele din hibernare. Smile
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeWed Jan 27, 2010 8:10 am

Si noi te pupam si iti uram multa rabdare ca sa treci peste munci si sa ajungi la vacanta Very Happy trebuie sa fie si pt tine ceva libere sa te mai relaxezi un pic. Very Happy Aici e ceata si urat afara...eu sunt inca ametita si azi nu am nici un program..Razz dar am sa vad eu cu ce imi umplu ziua.

Asadar...urez la toata lumea o zi linistita si frumoasa!

PS: trezireaaaaaaaaaaaa!!! nu mai dormiti fetele celelalte!!!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeThu Jan 28, 2010 6:19 am

Buna dimineata!

De maine o sa scriu zilnic la "cafeluta de mai tarziu" pentru ca am planuri mari de dormit pana la 11 si poate mai mult ( daca Rahma va binevoi sa aprobe asta). Oricum va pup si va doresc spor la lucru pe ziua de astazi.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeThu Jan 28, 2010 8:53 am

Asa sa fie draga Admin...sa te odihnesti si tu si scoate serviciul din cap!!!! Nu te mai gandi si relaxeaza-te!!! Eu sunt terminata pt ca m-am bagat voluntara sa traduc azi noapte 4 pagini mari dintr-o carte medicala din engleza in romana. Prin urmare am terminat la ora 3 AM, pana am adormit cred ca a fost mai bine de ora 4, la 6 s-a trezit prietena mea..la 8 am primit un mesaj...la 9.30 m-a sunat cineva...la 9.40 a sunat alarma sa ma trezesc. Asadar..e de bine Very Happy
Back to top Go down
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitimeThu Jan 28, 2010 1:12 pm

Sa fie bine iti doresc....o dupa amiaza mai linistita...ca a mea e minunata... Sunt singura acasa, vacanta copiilor e dupa colt si ascult Andrie. Sunt fff aproape de perfectiune... Acum , ca nu fac nimic si ca nici nu intentionez sa fac, imi da usoare senzatii de vinovatie, dar atat de usoare ca nici nu le simt..
Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





Buna dimineata, - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 9 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 9 of 40Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: