Romanian Cafe

HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  Log inLog in  RegisterRegister  

Share | 

Buna dimineata,

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next
AuthorMessage
elenjohn

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sat Dec 05, 2009 9:54 pm

Dar sa stii Yasmine ca Admin are ceva din Sofia Vicoveanca.
Admin tu esti o fata tare rabdatoare si buna.
Imi aduc aminte ca la vreo 23 de ani eram asa ca tine, incat secretara de la scoala unde lucram a spus ca ea nu a mai vazut asa ceva.
Timpul dragele m-a ascutit asa de bine incat acum cine ma ataca risca sa fie taiat.
Pana si fostul meu sot cand a vazut hartia de divort a zis:daca venea Dumnezeu si imi spunea ca ma lasi nu credeam .......
Dar nu ma supar ca m-am schimbat ceea ce a ramas din ce eram altadata e "esenta"
ha ,ha,adica ce era mai bun.
Dar va las ca mai am ceva de terminat si apoi ma apuca ziua.
Am vazut ca va plangeti de frig eu azi am iesit in pulovar ca afara erau 24 de grade.
Noapte buna.
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sun Dec 06, 2009 4:51 am

Buna dimineata, nu v-ati trezit inca? Eu ma pregatesc pentru o noua si lunga zi. Sper sa-mi dea Dumnezeu putere sa sustin si sa termin cu bine toate activitatile pe ziua de azi, inshaalah.
Yasmine, sa stii ca fac gogosi sa iau la mine la scoala Razz
Pup!
Back to top Go down
View user profile http://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sun Dec 06, 2009 7:29 am

Bravo domne!!! Halal natiune....mie nu mi-ai facut, am sa te tin minte pe tema asta....n-am mai mancat o gogosica de ...haha....sa fie aproape un an!!! Ca sa nu mai vorbim de gogosi facute in casa, ani de zile de cand nu le mai stiu gustul!!

Dar eu m-am trezit in zdranganit de geamuri, astia aici nu asigura nimic, geamurile nu sunt inchise ermetic, nu e de mirare ca mi-e frig, se face curent in toata casa. Afara bate vantul si de la ora 5 am dormit numai in reprize din cauza geamurilor...Asa ca sa ne uram reciproc multa forta sa razbim azi si cum ajungem in casa diseara, directia pat Very Happy

O zi buna fetelor!!
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Mon Dec 07, 2009 5:56 am

Eu dorm pe scaun, mi-e un somn... desi am dormit vreo 8 ore. Rahma s -a trezit la fiecare doua ore si a tinut ea neaparat sa sustina mic concert nocturn de fiecare data. Ii cresc doua sau trei masele laterale. Asa ca acum sunt semi adromita si nu am chef de absolut nimic. Sper, insa ca voi sunteti mai bine si mai voioase si mai dornice de "hei - rup"decat sunt eu astazi. cheers
Back to top Go down
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Mon Dec 07, 2009 7:26 am

Buna dimineata! Admin, nu stiu de ce de la o vreme noi doua nu mai suntem deloc dorinice de nici un "hei-rup". Eu m-am trezit iar in aceeasi rugaciune de la moschee la ora 5. Am mai adormit iar pana pe la 7.20 si cand sa adorm la loc a sunat alarma. Abia ma puteam misca...si acum is la fel, imi venea sa o sun pe sefa mea sa ii spun ca nu ma deplasez azi...si asta numa cand ma gandesc ca inghet de frig acolo, stau singura si nu fac nimic. Si cand ma simt asa inghetata nu imi arde de nimic constructiv pt mine macar...chiar n-am cuvinte dar cred ca aici a venit iarna Sad
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Mon Dec 07, 2009 10:34 am

Iarna poate fi foarte deprimanta atunci cand nu ai incalzire centrala in case, scoli, si alte locuri de munca. Pe mine ma dor degetele la incheieturi din cauza frigului. Am inceput sa ne vaicarim ca babele dar ce sa facem, asta e realitatea. Viata are si unele aspecte mai crude. Smile
Insenineaza-te, aici iarna pleaca repede, vara e musafira aproape constanta. it doresc o zi calda! sunny
Back to top Go down
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Mon Dec 07, 2009 10:46 am

multumesc Admin, sper sa fie asa...si pe mine ma dor oasele de la frig si asa e, este derimant tare sa stai asa fara incalzire, caldura artificiala este chiar benefica iarna in plan psihologic...si cred ca intelegi ce vreau sa zic....O zi frumoasa si tie!
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Tue Dec 08, 2009 5:50 am

Buna dimineata, tuturor cafegitelor!

Azi ma asteapta iar o zi grea, asa ca urati-mi succes, atat mie ( care am trei sau patru sedinte si plec de la scoala in jur de ora 6 pm ) cat si sotului meu ( care, saracu', trebuie sa stea cu Rahma de la 7 dimineata pana la 6, 7 pm cand o sa binevoiesc eu sa-mi fac aparitia).
Ce noutati mai sunt? Pup! flower
Back to top Go down
elenjohn

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Tue Dec 08, 2009 7:42 am

Buna dimineata,
Ce mai faceti dragelor?
Astazi in Italia este sarbatoare.
Se chiama Imaculata, adica sf. Marie cum e la noi.
Ar trebui sa inchid azi dar ma bucur de o zi plina de munca ,nu ma deranjeaza nimeni clientii nu vin asa ca urati-mi spor la treaba.
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Thu Dec 10, 2009 5:47 am

Buna dimineata si sa aveti o zi fara probleme! Eu sunt la un ceai de dimineata si-mi planific in gand etapele zilei de azi. Adica cum sa fac sa nu o dau in bara, cum se spune in limbajul popular romanesc. Va pup pe toate! Laughing
Back to top Go down
elenjohn

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Thu Dec 10, 2009 7:22 am

Buna dimineata,
Ce mai faceti? A-ti disparut sau va pregatiti de Craciun?
Cum sarbatoresc egiptenii Craciunul?
Aici toate geamurile sunt pline de globuri, beculete etc.
Doar pe dinafara ca ei ca persoane nu au nimic. inimi de piatra.
Va doresc o zi buna!
Back to top Go down
View user profile
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Thu Dec 10, 2009 7:37 am

Draga Elenjohn, please please nu imi aminti Sad Aici e rece si ceata si mai luceste asa soarele insa nu cat sa simti caldura....si nu e nici un beculet nicaieri si nici nu va fi pt ca aici numai cativa sarbatoresc craciunul...adica din cei 10% din populatia egiptului care sunt crestini...deci nu vor impodobi nimic decat poate in casa...Sad Sunt cu adevarat trista din cauza acestui aspect...nu ca as tine la sarbatoare in sine insa modul de manifestare e frumos tare....acum na...dar m-am decis sa ma intorc in tara mea...sper sa ajung...curand!!!

Urari de bine pt ziua de azi si pt oricand la toata lumea!! Smile O zi faina!
Back to top Go down
View user profile
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sat Dec 12, 2009 7:16 am

Buna dimineata oameni buni si frumosi precum ar spune Admin! Very Happy

Ma uitai acum pe ultimele topicuri discutate si constat cu stupoare ca ultimul cuvant l-am avut eu la majoritatea topicurilor...n-am lasat pe nimeni "neterminat de replica". Very Happy Dar sa lasam...eu sunt un pic adormita inca, am visat torturi si gogosi cu ciocolata + o sticla de whisky...valeu!!! Numai ca era cam jumatate goala...o fi de rau sau de bine? Very Happy Ce mai conteaza, acum incerc sa ma trezesc sa beau un ness si apoi ma duc la serviciu Sad este groaznic asa zilnic aproape sa ma duc..Sad astept Craciunul, poate totusi oi mai avea ceva liber, nu stiu...dar sper...

Va doresc la toti weekend placut si cat mai cald si linistit Smile
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sat Dec 12, 2009 8:37 am

Buna dimineata prieteni! ( am schimbat cuvintele sa nu mai rada Yasmine de mine Razz )
Eu am cea de-a doua binecuvantata zi de week-end. Asa ca imi beau cafeaua in liniste tulburata doar de Rahma ce incearca cu nesfarsita rabdare sa-mi verse cafeaua pe masa. Vad cca eu si Yasmine ce mai ne dam buna dimineata si elenjohn din cand in cand. Restul forumului doarme in papuci Smile.
Back to top Go down
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sat Dec 12, 2009 9:03 am

Sau in bocanci!!!! Very Happy Eu sunt acum la munca, nu fac nimic desi ar trebui sa fac rapid o lista cu niste firme....dar e vreme....ca asa se practica aici, in acelasi stil voi munci si eu, mai ales ca am de scris pe forum Razz , si nu numai asta dar am de terminat cartea lu' madam Vulpescu. Am avut o discutie interesanta cu colegul meu Moh. Prin urmare...mai tarziu am sa scriu si notele astea la celalalt topic. Admin, sa nu stergi niciodata topicul ala cu jobul meu in Egipt pt ca vreau peste ani sa imi amintesc ce am mai patimit Razz

O zi frumoasa!
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sat Dec 12, 2009 9:10 am

Nu am nici cea mai vaga dorinta de a sterge topicul, stai linistita. ala e jurnalul tau de munca in Cairo, Egypt, lol.
Back to top Go down
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sun Dec 13, 2009 4:30 am

O noua dimineata si un nou ceai. nu e foarte frig in casa, dar nu stiu de ce simt nevoia sa beau ceva fierbinte de la prima ora. Cafeaua va veni mai tarziu la scoala, inshaalah. Sper sa fiti fericite azi, pup.
Back to top Go down
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sun Dec 13, 2009 7:36 am

5.30 Admin???? Ma ingrozesti....cum reusesti sa te trezesti asa de dimineata nu inteleg...Eu azi m-am trezit la 8 si asa as mai fi dormit... Sad cred ca am nevoie de o vacanta dar precum spuneam, astept "viata vesnica ce va sa fie"...:p , adica astept si eu craciunul poate ne da si noua vreun liber. Salutari la toata lumea!!
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Mon Dec 14, 2009 5:03 am

buna dimineata,

eu incep ziua cu noaptea in cap, adica pe la 7 vine autobuzul sa ne duca la scoala si pana pregatesc mancarea pt mine si Robert, o schimb pe Rahma, ii dau laptele, caut haine pentru copii... imi beau si eu cafeaua sau ceaiul in liniste... toate astea cere timp. De aia ma scol dimineata. Da nu-i bai, ca ma culc cateodata cu gainile.
Va doresc o zi fara prea multe complicatii tuturor. flower
Back to top Go down
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Mon Dec 14, 2009 8:57 am

Admin draga, am mai auzit si la mine aici ca lumea se culca o data cu gainile, la 8 - 8.30 deja dorm...nu stiu cum vine asta ca mie mereu mi-a placut sa ma culc tarziu si sa ma trezesc tarziu...Very Happy si daca fac altfel nu prea ma simt bine....Very Happy asa ca nu stiu cum reusesti sa te trezesti zilnic asa cu noaptea-n fes...Razz Dar e bine ca reusesti, te felicitez si multa bafta pe ziua de azi!! Eu m-am trezit pe la 8...pana m-am dat jos mi-au mai luat 10 min....asa nu mai am chef de nici o munca...vreau sa stau acasa in vacanta relaxata fara nici un fel de probleme. Sad

O zi frumosa la toata lumea!

PS. Am lasat niste nesuri aici ieri....nu mai sunt Neutral ca dovada ca si la ei se fura....si sa nu-mi spuna ca a inteles lumea ca nu mai am nevoie de nes daca l-am lasat pe birou...macar guma de mestecat au lasat-o./...aia da...face rau la dinti, s-au orientat si ei catre ce era mai util!!
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Mon Dec 14, 2009 2:54 pm

Peste tot se "smangleste". La prima scoala la care am lucrat se fura la greu dar aici , fiind scoala islamica, am observat ca nu se fura. Eu las in staff room pana si cooler-ul de la laptop
nimeni nu atinge nimic.
Back to top Go down
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Mon Dec 14, 2009 3:04 pm

Mda....sa nu mai spuna ei c aici nu se fura si ei sunt corecti, nu e nimic prost, totul e frumos!! De fapt nu se spune...daca lipsea altuia nessul nu cred ca ar fi zis nimeni nimic ca s-ar fi simtit prost sa o faca....
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Mon Dec 14, 2009 9:14 pm

Adica sa inteleg ca ai cerut relatii cu privire la ness ul disparut ca prin farmec? Laughing
Back to top Go down
elenjohn

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Tue Dec 15, 2009 7:30 am

Buna dimineata,
Ce faceti? Acum cand eu vreu sa va spun buna dimineata nu sunteti?
Va invit la mine la o cafeluta ca o prepar repede , dar e express, ca sa nu pierd timpul m-am dotat cu o masinuta de cafea intr-un minut cafeaua e facuta.
Am luat si eu ness dar cel de aici nu e bun si am renuntat.
Va doresc o zi buna!
Back to top Go down
View user profile
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Tue Dec 15, 2009 7:32 am

N-am cerut relatii Admin, m-am exprimat eu in pic in dubii Smile) Am cerut lamuriri altadata cu privire la alte lucruri si deja imi sarise toata lumea in cap ca asa sunt ei..ce e al meu e si al tau, nu conteaza ce ar fi...!!! Cat despre nessul de ieri am lasat-o balta...nu era cazul sa m-apuc sa intreb cine l-a furat pt ca stiu ca nu as fi rezolvat nimic si ma luau si de nebuna sa spuna ca ma agit pt 2 pliculete...desi nu cantitatea si valoarea erau importante si gestul...ei nu asta ar fi inteles ci zgarcenia mea...asa ca am cumparat altul !!

Ahh..si buna dimineata la toata lumea, sa aveti o zi calda si luminoasa! Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Today at 7:17 pm

Back to top Go down

Buna dimineata,
View previous topic View next topic Back to top 
Page 6 of 40Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next