Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Next
AuthorMessage
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeThu May 13, 2010 9:43 am

Hehehe, Admin, azi am o zi cum nu-ti imaginezi, agitata si plina asa ca nu prea am vreme de mutat metafore. Oricum, ma bucur tare mult pt Elen...Very Happy si sa stii ca da, se poate la orice varsta sa gasesti idealul, ca doar nu ne pierdem sufletul, inteligenta si simturile (teoretic macar Razz )....raman si ele si inca trebuie sa te consideri norocoasa pt ca o data ce inaintam in varsta devenim mult mai selectivi si mai stricti cu preocuparile si obiceiurile noastre. Asta chiar ca e un cadou frumos pt rabdarea pe care ai avut-o si pt munca ta. Va pup si spor la treburi!!!!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeThu May 13, 2010 12:41 pm

Da ce e, domnule, acolo in targul Iesilor? Arde?
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeThu May 13, 2010 1:42 pm

Arde arde, a fost sefa mea pe aici, iti spusei dara!! Razz si in plus, am avut de facut si ceva din treburile de ieri pt ca ieri am avut lenea cat capra si n-am mai facut nimic! Razz Acum am ramas singura in birou...mi-am scos balerinii si stau turceste in scaun asteptand cu mare interes terminarea programului. Intre timp clientii mei suna in draci si au asa o limbarita ce n-am vazut!!! lor le arde de stat la discutii si detalii, nu vad ca tara e in criza Razz Ce legatura are una cu alta?? Very Happy asa...mergand catre alt aspect al zilei...astazi colegul de la distributie ne-a adus prajituri printre care si niste cornulete cu nuca (moartea mea (mereu m-a distrat expresia aceasta) ). Ma uit eu la cutie, ma uit la colega si ii zic, tu nu vrei cornulete cu nuca, nu?? Razz Ea incepe sa rada, ba da, vreau!!! Ahh, la naiba, ma gandeam sa mananc eu toata cutia ... sa ma fac cat malul!!!! hehehe...
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeFri May 14, 2010 6:19 am

Buna dimineata , de pe insula soarelui, asa se mai numeste Sicilia.
Si e asa, incep zilele cu caldura si soare mult. In fiecare an imi propun sa stau un pic pe plaja , dar nu reusesc, in primul rand pentru ca nu am timp si apoi am o piele albaaaaaaaaaaaaaa.
Cand eram acasa trebuia sa platesc sa ma duc la mare , acum am marea sub nas si nu am timp. Nu ne mai poate multumi Dumnezeu niciodata. Va doresc o zi buna la toate si nu uitati sa mai scrieti pe forum. Dar unde sunt fetele noastre , nu este iarna sa hiberneze, ci-o fi cu ele? Pup. flower
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeFri May 14, 2010 9:05 am

La mine am mai zis eu ca domneste norul, mai devreme am si rugat-o pe colega sa nu aprinda lumina in birou ca vreau sa stau asa semi-adormita!! au aprins acum luminile si tare aiurea ma simt....Elen si eu is alba ca varul de pe pereti si ma mandresc cu asta, eu stralucesc in soare de te dor ochii Razz exagerez, dar as sta eu la mare seara pe malul apei sa o aud cum suna...pfui!!! esti o norocoasaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeFri May 14, 2010 10:56 am

Buna dimineata la apropae amiaza, hehehhe. Ce sa-i faci sunt deja in week -end, ca asa e la scoala noastra. La noi prima zi lucratoare e duminica.
Mie nu-mi place plaja, iubesc sa ma plimb pe malul marii seara si dimineata devreme... doar atat. De-abia astept sa am vacanta aia de cateva zile pe care o voi avea vara asta, inshaalah, si sa stau acasa, sa dorm si sa citesc...
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeSat May 15, 2010 6:14 am

Buna dimineata, haideti la treaba ,eu m-am trezit cam tarziu. Defapt e zi de wuikend. Niciodata nu reusesc sa scriu cum e corect. Trebuie sa fac cursuri de engleza. Niciodata nu e prea tarziu. Va pup spor la treaba.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeSat May 15, 2010 10:17 am

Neata si de la mine...am dormit blana ca ursul in barlog, de azi noapte pana la 10.45 si visam ca e abia ora 7 si ceva asa ca mai stau sa dorm...intr-un final deschid ochii, si asta pt ca ma durea spatele...ma uit la ceas tacticos...(chiar asa..de unde vine cuvantul asta tacticos? cine l-a inventat ca se potriveste cu ceasul Razz ). si cum spuneam...ma uit la ceas...ora cat era...pfuai...deja m-a luat cu dureri de cap, am dormit atat cand am si eu doua zile libere in care sa mai fac si altceva decat sa dorm. Asta e...acum ma aflu cu cafeaua langa...cam putina pt ca n-am observat ca nu mai e...am sa ma ridic mai tarziu sa cumpar !! Azi ce aveti in plan ca eu nici numele nu mi-l mai stiu bine?
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeSat May 15, 2010 11:42 am

Un "Buna dimineata" intarziat si de la mine! Pe mine a avut Rahma grija sa ma scoale de la 7.50 dimineata dar am trimis-o la fratele ei sa se joace si am mai dormit exact ca si tine, Yasmine, pana la 10.45.
Pe azi in plan, curatenia si mancarea pe care nu le-am facut ieri.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeSat May 15, 2010 11:52 am

Auzi...noi mai facem si altceva decat munca, mancare, curatenie si eventual citit??? Mai e Elen care echilibreaza putin cu Petre si plimbatul pe malul marii si eu cu ceva filme...in rest...aceeasi banalitate, nu crezi? Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeSat May 15, 2010 12:51 pm

Viata insasi e un lung monoton sir care merge in cerc pana cand, intr-o buna zi, rupi monotonia cercului si pleci sspre o lume mai buna, heheheheheh.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeSat May 15, 2010 1:01 pm

Azi suntem cam filozoafe..hehehe, nu crezi? Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeSat May 15, 2010 1:43 pm

Filosofia mitului cavernei a lui Platon...
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeSat May 15, 2010 1:51 pm

Te rog s-o expui....n-am citit Platon...ma plictiseau teribil cartile alea Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeSat May 15, 2010 2:17 pm

hehehhehehehe, mai tarziu, am sa deschid un topic de filosofie. Mitul cavernei platonician apare in Republica , cartea a IX-a. E deosebit de interesant, in mare ideea ar fi ca lumea aceasta ar fi o reflexie a interiorului nostru. Am sa scriu astazi mai pe larg, inshaalah.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeSat May 15, 2010 2:41 pm

Astept cu mare interes Smile
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeSun May 16, 2010 5:03 am

Buna dimineataaaaaaaaaa! In sfarsit sunt si eu prima care canta "cucuriguuu" ca pana acum mi-o lua Elen inainte. By the way, pe unde o fi fost elen ieri ca pe forum nu a mai intrat? Va doresc o zi minunata, avand in vedere ca inn romania si in Italia astazi e a doua zi de week - end. Pup!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeSun May 16, 2010 9:50 am

Buna dimineataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!! Vreau sa stiu cand am sa fiu si eu prima care da desteptarea. Razz Eu am dormit tare prost fetelor, am visat urat, m-am trezit de nenumarate ori si in final am dormit cu lumina aprinsa daca va puteti imagina!!! Acum e innorat iar afara si bate vantul, macar mai racoreste putin pamantul asta ca prea a luat-o cu 30 de grade din timp. Iaca acum beau si eu o cafea si ma gandesc cum fac sa ies la cumparaturile de duminica pt mancare pt saptamana ce vine...chiar asa, unde e Elen domne?? tiii, a fugit cu masonul sa stii!! O zi usoarava doresc, puuuuuuuuuuuuuup!!! bounce
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeSun May 16, 2010 11:07 am

Sa stii ca au fugit amandoi in lume! cheers
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeMon May 17, 2010 7:21 am

Neata; somnoroaselor! Sa va fie de bine cafeaua.

Eu sunt cam bolnava, am iar o raceala de aia serioasa. Va astept la barfa zilei de astazi. Pup!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeMon May 17, 2010 8:11 am

Iar esti bolnavaaaaaa? Sad(( vai de tine, mereu patesti cate ceva, nu ai deloc grija...Sad vezi cu aerul conditionat pe acolo, curentul...etc pt ca este grav. Multa sanatate iti doresc si ma intreb unde a disparut Elen...? Ciudat...eu azi noapte m-am trezit de 100 de ori, iar is ametita de somn...si ma asteapta o zi plina de ... munca!! SPor la treburi, pup!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeMon May 17, 2010 9:28 am

Cred ca tu visezi aer conditionat , draga mea.Heheheheh, nici la scoala, nici acasa. Eu am grija de sanatatea mea... Sa-mi pun aer conditionat sau sa ne puna aer conditionat ca sa fim raciti cu totii?
Haida de!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeMon May 17, 2010 10:00 am

Ma scuzi ca indraznesc sa aduc modernismul in discutie Razz hehhe....cred ca e mai bine asa....sauna gratis What a Face
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeFri May 21, 2010 7:57 am

Buna dimineata la topicul care trebuie...sa stiti ca am dormit blana si am visat totusi niste teste ale naibii pe care nu mai reuseam sa le fac in timp util si asa m-am chinut...cateva secunde cat tine in mod normal un vis desi credem ca a durat o noapte intreaga Razz Abia m-am dat jos din pat, e o vreme de iti vine sa iti bati copiii cu maneca de la maiou!!! M-am mobilizat totusi cu ultimele forte sa vin la parlitul asta de job si cum ajung....nema zahar sa fac repede o cafeluta, ness ceva...am gasit un ultim pachetel de lapte pt cafea (stiti voi, ala plin de E-uri Razz dar noua oamenii moderni ne plac chimicalele), am pus deci laptele si atat...fara zahar, sunt eu destul de dulce, nu-mi mai trebuie...bag seama ca si azi am sa dorm pe mine pana cand o iesi soarele afara. Dar sa stiti ca am in plan sa dorm in weekendul asta...nu mai reusesc sa ma adun si doar is tnara!!! De fapt mereu zic ca dorm in weekend si tot cam 7h dorm Rolling Eyes Gata, hai ca o venit si colegul meu ala tampitel..ahh...am sa scriu despre el la lucruri funny!! bounce
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitimeFri May 21, 2010 9:48 am

Neata'! Sa stii , Yasmine, surprinzator dar si in Egipt s-a schimbat vremea putin. Iti vine sa crezi sau nu, afara e racoare, e foarte placut. Sper sa tina foarte mult vremea asta, ca nu ma dau in vant dupa sauna naturala, lol.
Azi am o meditatie prin Heliopolis, sa speram ca ma intorc acasa cu ceva energie ramasa.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Sponsored content





Buna dimineata, - Page 17 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 17 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 17 of 40Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: