Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Next
AuthorMessage
Hanadi

Hanadi


Posts : 1
Join date : 2010-12-21
Location : Dubai, Bucharest, Cairo

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeWed Dec 22, 2010 10:20 am

Buna ziua tuturor. Sunt prima data printre voi la o cafea. Va doresc o zi frumoasa.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeWed Dec 22, 2010 11:21 am

neata tuturor!!! si eu probabil a doua desi e 10 la noi!Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeWed Dec 22, 2010 12:55 pm

Hanadi wrote:
Buna ziua tuturor. Sunt prima data printre voi la o cafea. Va doresc o zi frumoasa.

Bine ai venit in cafenea, Hanadi!
Dimineata asta a fost plina pentru mine si de-abia acum imi permit sa mai respir un pic. Va pup!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeWed Dec 22, 2010 1:07 pm

Si la mine a apucat sa fie plina si nu m-am trezit de mult!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeThu Dec 23, 2010 8:23 am

Sper sa va fi fost dimineata frumoasa. Yasmine inca doarme la ora asta, ceasul ei e cu vreo 2, 3 ore in urma ceasului egiptean.
Mi-am baut ceaiul si propun ca subiect de discutie in dimineata asta: "Quousque tandem abutere, Catilina, patientia nostra?"
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeThu Dec 23, 2010 11:11 am

Neata dragele mele!! M-am trezit si eu acum vreo 20 de minute, acum este ora 10.08, sunt cu 2 ore in urma ceasului egiptean si romanesc. Dar acum e vacanta, in plus, site-ul cu traduceri are niste probleme si nu pot lucra asa ca mi-am permis sa bag somn. Acum se face si micul dejun, o sa bag si o cafea serioasa pentru caaaaaaaaa ..........!!!! Am cumparat ieri o cafetiera si cafea Lavazza! Ca m-am saturat de nessul asta oribil de la nesuferitii astia!!! Evident ca au costat o groaza de bani, dar merita, macar savurez si eu o cafea normala si la standardele care trebuie! Va pup si spor la treburi! cheers
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeThu Dec 23, 2010 11:44 am

yasmine wrote:
Neata dragele mele!! M-am trezit si eu acum vreo 20 de minute, acum este ora 10.08, sunt cu 2 ore in urma ceasului egiptean si romanesc. Dar acum e vacanta, in plus, site-ul cu traduceri are niste probleme si nu pot lucra asa ca mi-am permis sa bag somn. Acum se face si micul dejun, o sa bag si o cafea serioasa pentru caaaaaaaaa ..........!!!! Am cumparat ieri o cafetiera si cafea Lavazza! Ca m-am saturat de nessul asta oribil de la nesuferitii astia!!! Evident ca au costat o groaza de bani, dar merita, macar savurez si eu o cafea normala si la standardele care trebuie! Va pup si spor la treburi! cheers

Felicitarile mele, draga mea. Se vede ca-ti urmezi "maestrul" de aproape, heheheheh. Si eu mi-am cumparat ( vreo doua luni in urma) o cafetiera mica, cat pentru o cafea, plus Lavazza, care aici costa 40 L.E pachetul de 350 gr.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeThu Dec 23, 2010 11:56 am

Bineinteles..trebuie sa ne mentinem la standarde intelectuale. Cafeaua aici a costat 2.75 lire, in $ my dear ar fi $4.25. Deci mai ieftina decat in Egipt. Sau de fapt depinde de marimea pachetului!! Very Happy Oricum, e tare bine sa te rasfeti!! Pup!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeFri Dec 24, 2010 10:09 am

Buna dimineata!
Fiind prima zi de week-end in Egipt, am planuri marete, sper ca si realizarile sa fie pe masura Razz. De gatit nu ma omor prea mult astazi, poate fac legume cu garnitura de orez simplu si gogosi, dar vreau sa fac o curatenie generala asa cum faceam de obicei in Romania pe vremea asta.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeFri Dec 24, 2010 12:15 pm

Hehe, Buna dimineata inca o data!!! Planul meu este sa fac o salata de boeuf cum faceam pe vremea asta cand sarbatoream Craciunul. Apropo de asta, Sarbatori fericite si masa inbelsugata, armonie si pace sufleteasca tuturor crestinilor!! Craciun Fericit!

Sa revenim, o sa fac salata precum spuneam si probabil o supa care merge la fix cu vremea asta de aici. Dulciuri exista, cafea exista, am descoperit cutia perfecta cu mazare, deci data viitoare cand ma duc in supermarket iau 10 cutii cu mazare. E mancarea mea preferata!!! Razz Azi imi propusesem sa ajung in centru dupa carti insa nu stiu daca ma voi tine de planificare pt ca au intervenit niste chestii. Vom vedea mai tarziu! Desi e deja cam tarziu! Spor la treburi everyone! cheers
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeSun Dec 26, 2010 6:19 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]Acum vine si cafetiera, de cand ne straduim sa o postam!! Basketball
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeMon Dec 27, 2010 5:08 am

Buna dimineata!
Am inceput sa urasc diminetile friguroase cand caut cu inversunare un motiv sa raman sub plapuma cat mai mult. Din pacate, trebuie sa plec la munca, asa ca las dormitul de dimineata pana la amaiaza tarziu norocosilor sortii.
E frumoasa cafetiera ta, Yasmine, mult mai mare decat a mea, e o marca?
Sa aveti o zi buna!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeMon Dec 27, 2010 9:36 am

Buna dimineaata!!

Eu nu-s in toane tocmai bune pt ca am lasat ceasul de la telefon dupa ora siciliei adica o ora inainte. Aseara am uitat de lucrul acesta si am pus ceasul sa sune , cu gand la 8.30! Ora rezonabila de vacanta! Si iaca a sunat la 7.30 cand era inca intuneric afara si ploua zdravan. M-am si speriat ca nu stiam de unde vine alarma!!! N-am mai reusit sa adorm, e si racoare, am pus caloriferul la cote maxime ca sa pot sa scot labutele de sub patura. Paturica mea e tare calduroasa dar in afara ei paralizezi iar cu ea si caloriferul, mori de cald noaptea!!!

Cafetiera mea e cat pt 3 cesti sau o cana mare. Nu stiu ce marca e, daca e una de soi, am luat-o pe cea mai ieftina din supermarket, adica vreo 6.5 lire sterline, in $ cam 10$. Am gasit si cafetiera cum avea Elenjohn acasa, din aia faina care functioneaza practic prin sistem cu aburi, cafeaua iese minunata din cafetiera aia pt ca detine 3 compartimente: unul in care pui apa (cel mai jos iar dedesubt e sursa de caldura), deasupra un altul unde pui cafea (e practic ca un filtru detasabil, are gaurele ca sa poata aburii sa treaca prin cafea) si deasupra un altul unde ajunge cafeaua gata facuta. Mecanism ca la cazanul cu tuica daca va mai amintit Razz Ei, acea cafetiera era 20 de lire!!! Cand am sa ma mut la casa mea, am sa imi iau cafetiera din aia. Nici cafeaua la filtru modern nu iese asa de buna ca cea din cafetiera aceea. Dar, noi sa fim sanatosi, om mai vedea pe parcurs!! Spor la treburi!
Back to top Go down
Hannah




Posts : 14
Join date : 2010-12-14
Age : 42
Location : egypt

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeMon Dec 27, 2010 10:10 am

Buna dimineata!

In ultimul timp nu m-am simtit prea bine si in consecinta nu ama mai putut intra!

va urez o saptamana perfecta si va pupam dulce!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeMon Dec 27, 2010 10:14 am

Si noi iti uram multa sanatate Hannah!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeMon Dec 27, 2010 11:06 am

Hannah wrote:
Buna dimineata!

In ultimul timp nu m-am simtit prea bine si in consecinta nu ama mai putut intra!

va urez o saptamana perfecta si va pupam dulce!

Multumim , ai grija de tine si de fondanta...
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeSat Jan 08, 2011 9:09 am

Buna dimineata, tuturor celor care mai arunca vreun ochi p-acilea!
Nu mi-am pregatit inca micul dejun, prin urmare, nici cafeaua. Revin, dupa cu stiri proaspete. Razz
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeSat Jan 08, 2011 12:23 pm

Buna dimineata si de la mine!! Ai ceva nou sa impartasesti? Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeTue Jan 11, 2011 7:03 am

'Neata!...Ce sa spun, Yasmine? Toate-s vechi si in acelasi timp noi. Azi am sedintele de "debate" imprastiate pe toata ziua, Cel de Sus sa ma ajute sa suport. Cateva lamuriri am de adaugat, referitor la discutiile iscate pe acest forum:
1. forumul nu este religios, am alte doua forumuri religioase
2. exista doar un subforum dedicat religiei, atat pentru Ortodoxism cat si pentru Islam;
3. in legatura cu acel articol, face parte dintr-o serie de investigatii, iar Teodosie nu e un om oarecare, e reprezentantul Bisericii dintr-o tara cu majoritate ortodoxa. Atunci cand intervin probleme de genul celor rpezentate in articol, e bine ca opinia publica sa fie informata, ca doar nu o fi vreun sfant si nu avem voie sa expunem greselile lui si ale statului roman. Ca doar nu vorbesc aici de pacatele lui personale, pe alea Dumnezeu le va judeca. Articolul evidentia ceva ce priveste intreaga comunitate romaneasca.
4. cui nu-i place forumul, sa nu mai posteze si sa nu mai vina ca doar nu obligam pe nimeni aici sa scrie.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeTue Jan 11, 2011 10:00 am

Absolut! Cred ca aproximativ acelasi lucru am zis si eu! La un mod cat se poate de general, discutam de fapta nu de religie, daca era un politician sau un zidar care a reusit sa produca o asemenea paguba, la fel am fi comentat pt ca e de comentat, cu atat mai mult cand tara e in criza!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeFri Jan 21, 2011 10:04 am

Buna dimineata!
Mi-am baut ceaiul si acum astept cafeaua servita de fi-miu. Doamne, ce bine_i sa ai copii mai marisori sa te ajute cu una, cu alta.
Nimic extraordinar in plan pe astazi, doar curatenie generala, spalat rufe, ca de obicei vinerea. Daca-mi ramane timp ma apuc de scris examenele si recapitualrile generale pentru middle si high school.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeFri Jan 21, 2011 10:33 am

Buna dimineata!

Eu am avut o discutie cu amica mea din Sidney, suntem prietene din copilarie si am avut o viata destul de agitata si asemanatoare amandoua.

Am stat si eu la cafea Admin, am pus si rufele la spalat Very Happy, mai am sa si muncesc pe ziua de azi!!! Cu cat termin mai repede proiectul acela pe franceza cu atat am vreme sa mai caut de munca si altele si sa ma pregatesc pt exam.

O zi frumoasa la toti!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeFri Jan 21, 2011 1:50 pm

Succes mult la examen! Mai ai ceva timp si daca-ti organizezi timpul in mod eficient , os a reusesti, inshaalah!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeFri Jan 21, 2011 2:10 pm

Multumesc! cheers
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitimeWed Jan 26, 2011 12:02 pm

Buna dimineata si haideti la o cafea tarzie! E musai sa iau o pauza ca m-am plictisit de cand traduc la acelasi text, descrierea unui hotel din Hurghada, Egipt Very Happy. Pe de alta parte ma gandesc ca nu am profitat suficient de oferta Egiptului cat am locuit acolo. Dar cine stie, poate curand am sa merg din nou si-am sa experimentez asa cum trebuie.

Elif, eu am ce am cu Egiptul si tu cu Turcia (cine se mai simte cu pasiuni pentru tari, rog sa ia cuvantul). Cand te muti acolo vin la tine in vacanta Razz
Back to top Go down
Sponsored content





Buna dimineata, - Page 31 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 31 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 31 of 40Go to page : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: