Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Next
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeWed Jan 26, 2011 12:09 pm

Un "buna dimineate" intarziat si de la mine... Ma doare capuld e prostia omeneasca. Si eu am pasiuni pentru tari straine dar nu mi-am gasit inca sponsor. cine e doritor ( de sponsorizare) sa anunte!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeWed Jan 26, 2011 12:12 pm

Lasa Admin ca mergem in Turcia la Elif ca e aproape:P stam pe capul ei hehe!
Back to top Go down
elif




Posts : 4
Join date : 2011-01-25
Age : 46
Location : YORK, UK

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeWed Jan 26, 2011 1:04 pm

Buna dimineata, pai o sa va astept acolo pe toate, sunteti oricand bine venite. Very Happy
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeWed Jan 26, 2011 1:05 pm

Yupiiiiiiii, avem "neamuri"si in turcia...Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeFri Feb 25, 2011 9:40 am

Buna dimineata, sa aveti parte de un week-end deosebit. Imi pare rau ca nu am mai scris cam demultisor dar am avut o perioada mai dificila. Acum, zic eu, perioada de tranzitie a incetat si pot reveni la activitatile normale, alhamdullilah.
Am schimbat scoala la care lucram de doi ani si jumatate, si eu si Robert (noi doi formam o echipa).
Scoala se numeste "Cambridge - American Division", este cam la aproximativ 5 minute de casa mea e mai micuta decat cealalta dar profesorii sunt mai dornici de "professional improvement". Sunt Assistant Principal iar cel care este Principal e o persoana deosebita. Elevii vor incepe al doilea semestru de duminica, si atunci va incepe adevarata incercare ( High School e cam dezastru Razz)
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeFri Feb 25, 2011 10:52 am

Buna dimineata si de la mine! Ma bucur tare mult ca lucrurile incep sa se aseze si la tine!! Razz Sper sa ai un viitor frumos in aceasta scoala si tne minte: munceste atat cat poti si ti se cere, nu in plus si nu degeaba!! Si buna organizare ca daca nu, faci ca mine, te trezesti mai degraba in pierdere si te consolezi cu experienta, de parca iti tine prea mult de cald!! Very Happy

Inshaallah, sa ai parte de lucruri frumoase, si tu si familia ta si sa ne scriem aici pe forum mereu numai de bine Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeFri Feb 25, 2011 12:46 pm

Multumesc mult, Yasmine! Nici mie nu-mi prea tine de cald experienta, pentru ca nu prea invat din lectiile primite de la viata. Sunt o eleva plina de disabilitati de genul: "hai sa dam tot ce e mai bun in noi "si asa mai departe. Iti doresc acelasi lucru si sper ca, macar tu, sa te indrepti pe cararea vietii. Fiind mai tanara si mai incapatanata, ai mai multe sanse.Pup!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeFri Feb 25, 2011 12:47 pm

Very Happy Vreau sa vad unde ajung cu asta Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeSun Feb 27, 2011 7:42 pm

yasmine wrote:
Buna dimineata si de la mine! Ma bucur tare mult ca lucrurile incep sa se aseze si la tine!! Razz Sper sa ai un viitor frumos in aceasta scoala si tne minte: munceste atat cat poti si ti se cere, nu in plus si nu degeaba!! Si buna organizare ca daca nu, faci ca mine, te trezesti mai degraba in pierdere si te consolezi cu experienta, de parca iti tine prea mult de cald!! Very Happy

Inshaallah, sa ai parte de lucruri frumoase, si tu si familia ta si sa ne scriem aici pe forum mereu numai de bine Very Happy

Ca tot veni vorba de un viitor frumos si luminos Razz
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeSun Feb 27, 2011 8:03 pm

Lucrurile pot fi inselatoare, dar mergem inainte, nimic nu e intamplator! Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeTue Mar 22, 2011 9:25 am

Buna dimineata la o cafea aburinda intr-o superba dimineata de primavara in Cairo. Un Cairo mai curat, unde se poate respira mai liber, alhamdullilah.
Imi pare rau ca nu am mai intrat cam demultisor, dar am avut de rezolvat ceva probleme "existentiale"...
Acum lucrez intr-o alta scoala cam de o luna si se pare ca e mai suportabil decat dincolo.
Va pup si va doresc tuturor o primavara la feld e frumaosa ca cea din Cairo astazi. sunny
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeTue Mar 22, 2011 9:28 am

Revin: observ ca numaid e scoala mea cea noua vorbesc. Ce sa fac, repet si eu lucrurile cu adevarat semnificative din viata mea.Razz
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeTue Mar 22, 2011 10:10 am

Pai chiar ca...si eu tot numa de ale mele vb si tot asa! Ne-am cam bagat intr-un cerc din asta de unde nu mai iesim si stam ca soparlitele... Very Happy Cand 'om ajunge femei bogate, o sa discutam si noi despre ultima vacanta in Bahamas, despre ultima masina cumparata, despre mai stiu eu ce... Razz Pana atunci, munca si iar munca!!! Si eu tot acolo ma indrept in urmatoarele 5 min, asa ca va urez sau iti urez mai bine zis, Razz o zi cat mai placuta si linistita!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeTue Mar 22, 2011 12:34 pm

Multumesc, eu sunt pe cale sa-mi termin munca in aproximativ o jumatate de ora.
Asa ca in urmatoarele ore pot vorbi despre cartea pe care o citesc sau despre ultimele nazbatii ale Rahmei.
Deocmadata, nu ma pot linisti: tocmai am primit un raport ca s-a fumat in baia baietilor, ceea ce ma impinge la investigatie, pup!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeTue Mar 22, 2011 1:29 pm

Asa e de-acuma peste tot, si pe vremea mea era cu fumatul, acum ce sa mai vorbim!!! Sa-mi spui cum e cartea ca eu n-am mai apucat sa citesc nimic decat italiana, franceza si cam atat!
Back to top Go down
Floare de martie

Floare de martie


Posts : 99
Join date : 2009-09-05
Location : Botosani, Romania

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeTue Apr 05, 2011 12:08 am

Bună dimineaţa tuturor!

Nici nu mai ştiu de când n-am intrat pe forum... dar m-am mai gândit la voi. Tocmai am părăsit un altul, al unui curs de formare online, şi mi-am adus aminte de voi. Ce mai faceţi? Am să încerc să mai lecturez din ce-aţi postat în ultimul timp, dar pe săptămâna viitoare.

Aici, în România, se munceşte mult şi degeaba (adică fără bani...). Nici grevele nu-i mai impresionează. Profesorii din Botoşani şi Suceava au stat două săptămâni în grevă şi s-au ales cu... două săptămâni tăiate + încă 33 la sută. Ne tratează ca pe duşmani.

Eu... sunt prinsă într-o grămadă de proiecte de care m-am săturat!!! Proiecte cu bani europeni, banii îi iau ei, iar cu munca, noi...

Să aveţi o zi bună şi numai bucurii! Mi-e dor de voi!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeTue Apr 05, 2011 9:57 am

Neata buna Floare si restul care mai cititi Smile Ma bucur tare mult c ai mai trecut pe la noi, desi aici cam bate vantul, fiecare e prins cu treburi si cam singurele postari au fost de la mine la Admin si invers. Razz - ca poate ne plictisisem de comunicare prin alte mijloace tehnologice. E bine cand mai intra cate cineva si mai aduce un aer proaspat, e un sentiment foarte frumos cand prietenii se regasesc mai ales dupa o lunga absenta.

Ce pot sa spun e ca peste tot se cam munceste mult si pe degeaba, si eu colaborez cu o firma de o luna si jumatate si cam trag de ei sa imi dea banii insa macar aici nu se pune problema ca nu ii mai vezi niciodata sau peste o mie de ani sau mai putin decat trebuie sa iei. Razz Cum necum, se vor scoate. Ideea e sa ne pastram optimisti si sa venim cu idei noi de supravietuire, cheia nu este munca multa cat cuprinde ci mai degraba un strop de imaginatie creativa - cam asta se aplica la mine aici, dovada ca numai eu ma spetesc si spun multumesc si spun scuza-ma si etc...restul nu prea mai stiu de asa ceva si le merge mai bine.

In concluzie, spor la treburi si mult succes, sa auzim si de bine, ca de rau suntem satui.

Pup! sunny
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeTue Apr 26, 2011 6:23 am

Buna dimineata tuturor! Mi-am propus sa rezolv ieri atatea lucruri si practic, le-am cam lasat balta. Sunt reprogramate astazi. Ca atare, astazi va fi o zi plina si lunga iar activitatile vor fi istovitoare...
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeTue Apr 26, 2011 12:13 pm

Lasa ca se rezolva toate cu multa rabdare!! Smile eu azi mai am un interpreting mai tarziu si gata ziua. Mai am de facut putina ordine, de studiat si cam atat! deocamdata stau la o felie de paine prajita cu dulceata de mure Smile cine-mi aduce si-o cafeluta ca sa nu ma mai ridic? Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeMon May 30, 2011 6:43 am

Parca nici timp de baut cafeaua de dimineata nu mai este! Pamantuls e invarte atat de repede pe coordonatele timpului incat uitam sa mai si scriem despre noi sau despre ceilalti.
Am tras putin de timp si mi-am zis ca ar fi cazul sa reincep sa beau si sa scriu cafeaua de dimineata. Nimic nu se compara cu un abur fierbinte si un gust dulce amarui pastrat pe tot parcursul diminetii, nu-i asa?
Sa aveti o zi buna, cat mai putine peripetii si asa mai departe! cheers
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeMon May 30, 2011 12:23 pm

Buna dimineata! No la noi e zi libera ca e ziua bancii....nu stiu de ce se sarbatoreste ziua bancii asa de des, a mai fost o data acum vreo luna cred! Am stat in pat pana la aceasta ora si deja ma doare capul! si-asa nu am mult de facut azi pt ca e frig si urat afara, astept ziua de maine sa mai muncesc un pic! spor la treburi la fiecare!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeMon May 30, 2011 6:40 pm

Ziua bancii ar trebui sarbatorita zilnic ca astia castiga foarte bine din speculatii...
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeMon May 30, 2011 6:49 pm

ar fi bine doar daca ne-ar da si noua o parte din castig... Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeTue May 31, 2011 6:22 am

Buna dimineata! Uite ca ma pregatesc sa o iau de la capat astazi. Avem examenele finale cu clasa a 12-a, asta e ultima lor sapatamana la scoala. O sa-mi fie dor de ei ca sunt copii buni. ei se supara cand le spun "copii", cica sunt "seniors". La mine tot una e...
Sa aveti (draga Yasmine) o zi buna! Very Happy
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitimeTue May 31, 2011 9:09 am

Mi se vorbeste cu pluralul? Razz Buna dimineata la toata lumea, prezenta sau mai putin prezenta! Eu ma pregatesc incetisor pt noua zi pt ca azi nu am decat o vizita la probatiune la 11.45 asa ca am timp suficient! Am insa in plan sa urmaresc niste documentare. Apropos de documentare, a fost pe canalul BBC unul despre orasele pierdute ale Egiptului. Se straduie americanii cu noua tehnologie sa dezgroape tot Egiptul, sa refaca harta si bineinteles sa sape tot pamantul pana scot la iveala ramasitele a mii de ani in urma. Totusi mi se pare o munca de-a dreptul titanica si ciudata, sa te apuci sa sapi tot terenul ala ca sa dai de niste ruine. In fine, ei vor sa vada daca nu cumva gasesc alte constructii chiar mai importante decat ceea ce s-a descoperit pana acum! Vom vedea...numai pentru a sapa un santier dureaza ani buni, ce sa mai zicem de 1200 de santiere cat ar vrea ei (ca asa le spune harta satelit) Razz cine poate intra pe site-ul bbc.co.uk si e interesat, gaseste documentarul la iPlayer. Spor la treburi!
Back to top Go down
Sponsored content





Buna dimineata, - Page 32 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 32 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 32 of 40Go to page : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: