Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next
AuthorMessage
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeFri Apr 02, 2010 2:09 pm

Neata intarziat la toata lumea. Eu deja azi am umblat mult, m-am facut frumoasa, adica mai frumoasa Very Happy , am fost si mi-am scos la imprimanta jurnalul meu, l-am facut carticica si e primul meu exemplar amarat, cu scris de incepator Razz dar e bun si asa, o sa fie o amintire placuta din 2 aprilie. Am fost si in cautarea domnului S (Admin stie)...se pare ca a mintit cu numele, nu figureaza nicaieri Wink asta se cheama identitate falsa pe net.. am fost pacalita Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeFri Apr 02, 2010 4:38 pm

Nu te necaji, Yasmine, nu esti singura... mai sunt unele persoane care au patit-o, poate la o scara mai mare!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeFri Apr 02, 2010 5:18 pm

Eeeee, e vreme si pentru alte lucruri mai frumoase! Razz si oricum, ce a fost, a fost frumos si a contribuit la schimbarea mea in bine, deci,,,,sa ii multumim lui Allah ca a trimis un mincinos in cale, a facut treaba buna, sa aiba parte de Paste fericit...sau nu Very Happy ca-s rea azi! hehe
Back to top Go down
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeFri Apr 02, 2010 8:47 pm

Ai dreptate : dezamagirile pot fi constructive! Surprinzator nu-i asa ? Ma bucur sa aflu ca esti atat de inteleapta asa ca, felicitari . Sa nu uit sa iti spun "Paste fericit!" pup si sa te viziteze iepurasul.....
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeFri Apr 02, 2010 9:12 pm

Multumesc Clara pentru cuvintele tale, sa stii ca ma bucura si imi tin loc si de cadou de iepuras, ca si asa nu va trece pe la mine daca stau de una singura pe aici. Dar iti doresc Sarbatori Fericite si tie si sa petreci un timp minunat cu cei dragi, si sa faci prajituri si cozonaci buni Very Happy.

Aceleasi urari si pentru restul lumii si asteptam impresiile pt Pasti 2010. Razz Va pup!
Back to top Go down
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeSat Apr 03, 2010 7:14 am

Imi pare rau ca nu ai familia mai aproape. Sper totusi sa te vezi cu prietenii, nu neaparat acum ca e sarbatoare, ci in general. De gatit nu ne omoram, ca doar nu mancam mai mult decat de obicei, dar prajituri fac sigur, iar de cozonac se ocupa chiar acum mama.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeSat Apr 03, 2010 8:54 am

Ah, ce lovitura mi-ai dat, Clara. Vreau si eu cozonaci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Doresc tuturor crestinilor Sarbatori fericite de aici din Cairo!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeSat Apr 03, 2010 12:02 pm

Doamne Admin ce iepurasi frumosiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!! Very Happy vreau si eu un iepure macar sa il tin in apartament Very Happy cred ca ar fi tare fain. Hai sa zic si eu buna dimineata desi e cam tarziu....am vrut sa dorm mult sa ma refac, si-asa n-am de treaba azi, dar va doresc voua mult spor Razz pup
Back to top Go down
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeTue Apr 06, 2010 9:17 am

Draga admin, nu cred sa nu ai reteta de cozonac scrisa pe undeva... iar daca nu-ti iese promit sa-ti fac cand vii in tara(daca se va mai intampla asta). Azi e zi lucratoare asa ca o sa ies in oras sa fac ceva plati deci nu cred sa ne mai auzim curand, poate pe la sf de sapt. Toate bune, pup.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeTue Apr 06, 2010 10:34 am

Astept si ziua cand o sa fie si la mine zi lucratoare Razz Buna dimineata la toate si spor la munca iar mie spor la filme si chat ca altceva nu stiu ce sa mai fac!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeSun Apr 11, 2010 12:13 pm

Buna dimineata lume, se pare ca toti cam dormim in papucei! Eu cel putin dorm pe mine de ceva vreme, pierd vremea cu succes si nu ma aleg decat cu niste filme si treburi administrative. In rest nimic cultural la propriu. Azi m-am trezit sa ma uit la stiri pe Al Jazeera online. Mai am de invatat fetelor ca nu pricep foarte multe mai ales ca temele sunt de natura politica, economica, sociala....ce sa mai stiu?? Nimic!! De saptamana viitoare pun mana pe treaba ca nu mai tine asa. Pun pana pe treaba chiar ca la propriu ca incep serviciul si uite asa ma va motiva sa ma mai ocup si de invatat. Very Happy Voi ce mai faceti??
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeMon Apr 12, 2010 7:27 am

Dragele mele , buna dimineata si spor la treaba. Am revenit sa zicem la normal. Sa speram ca ma tin balamalele sa nu mA UIT IN URMA. vORBA FRATELUI MEU mare Dinu, nu te uita in urma ca nu vei putea merege innauinte. Asa ca . tot innainte. Eu am suferit zilele astea cat altii intr-un an , dar sa ma ierte Dumnezeu nu pot sa continui, ca ma distrug si am copiii care trebuie sa ii rezolv(sper sa ma ajute Dumnezeu) Va pup si va doresc o zi buna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeMon Apr 12, 2010 7:38 am

Draga Elenjohn, ne bucuram ca ai o atitudine pozitiva, asta si trebuie sa faci, sa privesti inainte si sa lupti, suferinta ta va fi rasplatita inzecit pentru ca esti o persoana buna! Ai grija de tine, pup!!!

Ahhh, am uitat sa urez si Buna dimineata!! Abia m-am trezit pentru ca am adormit pe la 2 azi noapte, n-am putut dormi!! Sad
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeTue Apr 13, 2010 7:09 am

Buna dimineata!
Astazi sa speram ca e o zi mai buna, ieri am facut treburi domestice adica curat, spalat , mi-am facut ordine materiala, ca cea spirituala mi-am facut-o prima. Asa ca azi la munca mea zilnica de artist dargele mele, pentru ca meseria de croitor la noi nu e apreciata, dar este o munca de artist, pentru ca daca nu ai talent, nu te nasti cu asta, nu ai imaginatie , nu iese nimic bun, Trebuie sa pui suflet ,pasiune , asa le spuneam elevilor la scoala si le spuneam bine. Dar mai trebuie si intelingenta ca dintr-un deficient mintal nu iese croitor, ci doar un executant. Asta, nu au inteles directorii de la scolile unde am lucrat in Romania, ca sa iasa un croitor bun trebuie sa stie aritmetica, geometrie, chimie , pentru a nu distruge tesaturile,desen tehnic si artistic etc. M-a prins dorul de lucru la scoala ,na, nostalgia, va doresc o zi buna la toate!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeTue Apr 13, 2010 9:28 am

Cat de frumos poate vorbi Elenjohn, se vede ca iti place ceea ce faci si pui pasiune. Uite daca ar fi toata lumea asa, cred ca ne-am simti altfel intre noi oamenii!! Ma bucur doar ca te simt mult mai bine azi Elenjohn si sper sa iti revii sa fii vesela si impacata tot timpul de acum inainte.
Eu acum stau la o cafea si ma mai gandesc daca ma duc astazi la serviciu pentru ca se pare ca m-au trimis acolo sa fac munca voluntara, adica o saptamana aproape, neplatita, dar sa ma duc sa mai vad proceduri, una alta ce mai este de facut pe acolo. Prin urmare astazi astept un telefon sa mi se spuna concret care e data angajarii, salariu si alte drepturi/interdictii. Nu mi se pare normal sa chemi un om si il pui sa se pregateasca pe timpul si banii lui ca apoi sa vina gata facut marmelada si cand incepi sa il platesti el este deja aranjat cu tot stocul de informatii. Eu pe asta sincer n-am mai auzit-o!! Cred ca o saptamana minim, are dreptul orice angajat sa vina in training platit sau macar sa o numesti perioada de acomodare! Avand in vedere ca imi cunosc munca deja, sunt doar cateva taskuri in plus, pe astea le invat intr-o zi-doua. Oricum, sunt un pic cam dezamagita de atitudinea astora de pe aici! Sper macar voua sa va fie mai bine si sa aveti o zi minunata! Pup!!!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeTue Apr 13, 2010 10:10 am

Buna dimineata! nu mi-am baut cafeaua ca am uitat sa-mi cumpar si aici o cafea are pretul a trei afara.
Bine ai revenit Elenjohn! Asta- i atitudinea pe care o asteptam de la tine! Viata e o continua lupta! Sper sa vina zile mai senine, iti pup copiii care sunt mari acum, heheheh. Mi-ai redesteptat dorul de scolile din Botosani... sper, de asemenea sa-mi treaca.
Mult succes, Yasmine, vezi si tu partea plina a paharului. Lucrurile vor reintra in normal si cu tine dupa o perioada agonica de 3 luni.
Eu am o intalnire foarte importanta cu principal-ul scolii de aproape 4 ore astazi. Sper sa iasa bine, totul.
Sa avezi o zi cuminte, hehehhe.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeTue Apr 13, 2010 10:33 am

I wanna come back to cairo...Sad cum va e voua dor de Romania, asa mi-e mie dor de Egipt...nu mi-a fost foarte bine nici acolo dar locul ala avea un farmec aparte.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeThu Apr 15, 2010 9:00 am

Buna dimineata, fetelor. Astazi am o fata lunga si trista: Rahma e bolnava iar si stau la scoala ca pe ghimpi, nu alta. Va doresc o cafea fierbinte si buna si o zo racoritoare, pup!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeThu Apr 15, 2010 9:23 am

Neata la toata lumea, eu am fost servita cu cafea de catre reprezentantul de vanzari zonal. Geniala chestia asta...sa fiu servita frumos asa...Very Happy Macar ma bucur ca am o activitate diversificata si e destul de liniste la locul de munca...macar atat sa compenseze salariul ala mizerabil. Sper sa vina si zile mai bune, ce sa mai zic, Allaho Akbar! Admin, ai grija de Rahma si du-o la dr si nu uita ce ti-am zis cu alimentatia...e jale in Egipt cu asta! Pup!!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeSat Apr 17, 2010 11:38 am

Ce sa mai zic "buna dimineata" ca in 30 de minute e amiaza. Desi sunt treaza de la 8.30 nu mi-am facut timp sa va scriu de dimineata. O prietena din Romania m-a telefonat si m-am simtit tare bine. Sa stii ca macar unul dintre prietenii din tara isi mai aminteste de tine, e ceva ce iti ridica putin moralul.
sper ca sunteti toate bine. Nu stiu pe unde o fi Floare de martie ca nu a mai intrat cam demult ... cat de ocupata poate fi?
Oricum va pup si va doresc o zi de week-end fericita, heheheh!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeSat Apr 17, 2010 12:26 pm

Bine ca a notat Admin pentru Buna dimineata ca eu de la 8.30 m-am tinut numai de filme, vorbit la telefon, aplicatii de job si alte alea. Am un sictir fantastic si ma gandesc daca sa ma ridic sa fac un alt ness. :p Sper ca la voi sa fie mai atmosfera mai animata. Weekend placut,, pup you all!! Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeSun Apr 18, 2010 9:35 am

Buna dimineata! Tocmai imi iau cafeaua la scoala si ma gandesc cam care ar fi urmatorii pasi de facut. sunt efervescenta si bine dispusa astazi pentru ca o prietena mi-a dat aseara cea mai buna dintre vesti. Smile
Va doresc o zi buna ...
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeSun Apr 18, 2010 10:14 am

Buna dimineata si voua! Eu am baut cafeaua de dimineata in fata laptopului la un film care este super interesant. Se numeste Une prophete si este vorba de un detinut in inchisoare. De acolo incepe sa isi dezvolte diverse afaceri in grupuri diferite si chiar rivale, desi cam de fiecare data a fost obligat sa o faca pentru a-si salva pielea. Este impresionant cum ii nimereste sa se bata intre ei cap in cap si el sa iasa deasupra. Pentru cei/cele pasionate de psiho-sociologia inchisorilor, il recomand! Razz De acum ma duc sa fac ceva de mancare, apoi sa merg in carrefoure pt aprovizionare! O zi frumoasa va doresc!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeTue Apr 20, 2010 12:07 pm

Buna dimineata/ziua Razz

M-am gandit sa va mai salut sa va spun sa va treziti ca forumul asta e cam prea linistit!! Eu sunt la serviciu si sunt destul de libera, nu prea am activitati. Astept sa plece colega la banca sa opresc radio-ul si sa incep sa mai citesc ceva. Vreau sa spun ca se simt efectele varstei...deja am o varsta sa stiti, am dormit azi noapte doar 5h si ma simt bine. Nu mi-e somn, nu am nimic. Ca sa nu mai spun ca ma trezesc cu noaptea in fes de pe la 6-6.30 pur si simplu....efecteve batranetii, insomia...Very Happy. Sper numai sa nu devin si enervanta precum babele. Razz Voi ce faceti?
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitimeThu Apr 22, 2010 6:53 am

Buna dimineata, dar fara cafea, inca... poate mai tarziu, la scoala, desi ziua de azi e una aglomerata. Cam cum ssunt zilele tale lucratoare, Ysmine? Merge treaba sau nu?
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Sponsored content





Buna dimineata, - Page 12 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 12 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 12 of 40Go to page : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: