Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Next
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeTue Feb 23, 2010 10:35 am

Vesti bune, Yasmine, foarte bune. Asteptam rezultatele de la interviuri, speram sa sune bine. Pup, insha'Allah sa reusesti!


Last edited by Admin on Tue Mar 23, 2010 7:47 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeMon Mar 01, 2010 7:15 am

Buna dimineata si ziua sa va fie luminoasa! Sunt la scoala dar fara cafea pentru ca am inceput sa las in urma viciile, hehehheh. Incerc sa tin o cura de dezintoxicare de cofeina, alaturi de gimnastica si mancare simpla, foarte simpla dar sanatoasa. Rezultatele au inceput deja sa se vada si sper sa arat iar bine si slaba, lol.
Va pup!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeWed Mar 03, 2010 7:23 am

Buna dimineata dragelor.
Ce mai faceti? Eu am terminat cu mutatul si sper sa reintru in normal. E greu pma stii poate unde le-ai pus dar sa speram ca va fi bine.
Va pup si va doresc o zi buna!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeWed Mar 03, 2010 12:00 pm

Ce s-a intamplat Elenjohn? De ce a trebuit sa muti asa de curand atelierul? Sper ca nu au fost probleme, ci doar nevoia extinderii spatiului!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeMon Mar 08, 2010 6:59 am

E ora cafelei de dimineata, dar e o cafea fara ceasca... Acum renuntarea are gust de absolut ( desi as bea un ness bine frecat cu zahar ca in vremea demult apusei mele studentii). Asa ca ma rezum la gandul unei cafele reci ...
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeMon Mar 08, 2010 7:23 am

M-am mutat intr-o casa a sotului meu. Era inchiriata la o doamna cand eu am facut atelierul si acum s- a eliberat si de aceea m-am mutat. Asa ii platesc sotului 200 de euro pe luna numai un an si dupa aceea nu mai platesc nimic. Acum are rata la masina side aceea ii trebuie acesti bani dar nu mai are mult si termina. Va doresc o zi buna.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeMon Mar 08, 2010 10:56 am

Buna dimineata! Am mai aparut si eu Very Happy dar doar in treacat caci am o tona de treburi de rezolvat si deocamdata am net cateva min de pe unde apuc. Vroiam doar sa ma urez o zi faina si insorita si sa ne recitim cu bine curand!! Mult succes la toate, pup!
Back to top Go down
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 9:02 pm

Multumesc de urari, le iau personal... Sa ai o primavara frumoasa!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeThu Mar 11, 2010 8:22 am

Neataaaaa! E asa de frumos afara, ieri numai de drag am iesit in oras, si am stat pana noaptea tarziu. e o primavara indulcita de soarele de inceput al verii. acum e vremea cea mai frumoasa in Egipt, pe care eu o indragesc cel mai mult. Peste cateva saptamani va veni caldura innabusitoare si nu mai ai chef de nimic, dar primavara din Cairo e minunata. Va pup si va doresc o zi minunata!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeThu Mar 18, 2010 9:35 am

Buna dimineata si poftiti la un ness fierbinte cu spuma! Azi m -am hotarat sa devin putin mai activa in ceea ce priveste revigorarea spirituala. Am cam vegetat in ultima vreme si nu am mai scris absolut nimic, nici nu am mai citit carti de specialitate ( literatura comparata sau antropologgie culturala ). Ei bine, dupa trei ani de vegetatie, simt nevoia de a ma reapuca intens de lucru. Intrebarea este:cand si cum, dar vedem noi. Va pup ( uite ca din cauza voastra mi s-a racit ness-ul )
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 4:08 pm

Hello...la cafea de mai tarziu..Razz in sfarsit am net stabil si permanent Very Happy ca pana acuma am suferit si n am mai putut intra sa mai salut lumea. Razz Bine ca s-a rezolvat astazi, am fost luata prin surprindere.

Admin, eu mi-am terminat "carticica" aseara, asa cum mi-am propus sa fie gata pana la ziua mea, apoi mai am s-o revizuiesc si cam e gata Very Happy

Va pup si o saptamana frumoasa!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 4:18 pm

Nu vrei sa fim noi primii care vor citi carticica?
Abia astept sa citesc cate o pagina , doua zilnic.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 4:19 pm

By the way, felicitari pentru carte

[You must be registered and logged in to see this image.]
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 4:57 pm

Iti multumesc Razz Dupa ce o voi revizui, am sa v-o dau...cred Very Happy sper sa nu fie prea plictisitoare....si apropo, te afli in cartea mea Very Happy hihi
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 7:40 pm

Audhu bilahi minasheytani rajim! M-ai bagat la carte acum, hmmmm. Abia astept sa o cetesc, acolo la subforumul creatii literare.Pupici! Sa te distrezi bine astazi!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 7:45 pm

Hehe, be Izn Allah am sa reusesc sa revizuiesc si am sa pun la creatii literare. Asa pt inceput, se numeste "Intre iluzii si realitate" sper sa nu plictiseasca pe nimeni, eu cu siguranta mi-am facut un cadou de ziua mea si in plus astept sa o recitesc peste vreo 10 ani asa Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 7:49 pm

Insha"Allah, sa aiba succes. Si sa scrii mai multe... astept nerabdatoare povestea.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeWed Mar 24, 2010 9:49 am

Buna dimineata! m-am trezit, am baut un ness..yammi, de cand n-am mai baut ness cred ca de cand am plecat din Cairo, aici m-am reprofilat pe cafea. aici e mult soare, dar relativ liniste si am o lipsa de orice chef...Very Happy
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeMon Mar 29, 2010 7:23 am

Am disparut dragele mele un timp, dar asa a fost situatia. Niciodata nu stii ce se intampla maine. Valurile vietii sunt uneori mai linistite alteori mai tumultoase. Zilele acestea au fost cele mai urate din viata mea. Cred ca imi voi reveni greu. Sotul meu a murit in urma cu 5 zile. Mai mult de atat nu e necesar sa va spun. Ma aflu in neagra lume , bine ca e Dragos cu mine pe moment, singura . Apoi nu imi e suficient ca am durerea in suflet, dar incepe razboiul stiti si voi de ce,cu 7 frati 2 surori si 3 copii......... Ce voi face? nu stiu. Va las o zi buna ......
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeMon Mar 29, 2010 7:59 am

Imi pare tare rau de asemenea veste, draga noastra Elenjohn. Sincere condoleante si Domnul sa te intareasca sa treci peste aceasta incercare mai mult decat dureroasa. Nici nu stiu ce sa-ti mai scriu dar,invinge durerea si fii tare si ferma pe pozitii. Lupta cu familia pentru drepturile tale, respinge-le pretentiile de a-ti fura munca mainilor tale. Lupta pe toate pozitiile caci viata e o lupta. Mai ales ca ai copii!
M bucur ca Dragos e cu tine si ca te sustine! Spune-i ca mi-e dor de fostul meu elev din clasa a V-a C. Vezi ca nu am uitat?
Te rog, scrie-ne vesti despre razboiul pe care-l ai de dus acum. Te imbratisez si sa fii curajoasa si puternica asa cum te stiu de 10 ani de zile ( poate mai mult). flower
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeMon Mar 29, 2010 8:30 am

Sincere condoleante, Elenjohn. Nu stiu ce altceva ar mai fi de zis. Sper sa treci cat mai usor cu putinta peste aceasta incercare. Ai grija de tine!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeMon Mar 29, 2010 1:07 pm

Buna dimineata, abia m-am trezit si sunt de-a dreptul mahnita de ceea ce am citit. Elenjohn, stiu ca nu sunt prea multe de zis, parerile noastre de rau nu vor schimba situatia insa sa stii ca suntem alaturi de tine, sa ramai puternica sa treci peste toate! Ai multa grija de tine si sincere condoleante!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeWed Mar 31, 2010 6:59 am

Buna dimineata, va doresc o zi frumoasa si senina! Ce faci Yasmine, unde este promisa continuare a Odiseii tale ( turism romano- egiptean )?
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeWed Mar 31, 2010 12:14 pm

neataaaaaa Very Happy asa este, am promis si am sa va scriu astazi Very Happy am fost cam ocupata dar am sa ma ocup si de asta. ia sa va poftesc la o cafea, Razz cum vi se pare?
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitimeFri Apr 02, 2010 10:09 am

Buna dimineata, am intrat doar sa va salut si sa va trimit o imbratisare si mult spor la weekend. sunt in graba, nici cafeaua nu mai am timp sa o beau dar lasa ca o voi lua o cafea mica acolo. Plec la un fel de conferinta intr-una din impresionantele vile construite ca mici castele moderne din complexul "Arabella" din Cairo.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Sponsored content





Buna dimineata, - Page 11 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 11 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 11 of 40Go to page : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: