Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next
AuthorMessage
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeSat May 29, 2010 1:07 pm

Plec la ora 16 la nunta. La mine e acum 13. Am timp sa ma pregatesc. Mi-am cumparat un costum ,pantalon de matase si un bust(nu va spun cat am dat),negru cu alb. pantofi si gianta, si ma pregatesc. Uiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Sau mai bine va spun in total 600 de euro, merit si eu o data in viata nu? Asta e cand esti afara traiesti ca ei, te imbraci ca ei si costa ca am luat de la un magazin de lux.
Uit de tot va zic eu. Doamna care lucreaza la mine insoara baiatul asa ca plec la nunta cu soacra mare.
Salutttttttttttttttttttttttttttt
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeSat May 29, 2010 1:13 pm

Sa te distrezi bine, Elen. Eu am vazut un film nou american, drama cu o femeie careia i-a murit sotul la 35 de ani si incercarile ei de a -si trai viata mai departe. Destul de interesant! Cand sunt deprimata ma uit la un film si-mi trece, hahahahhah. Filmul se numeste: "P.S. I love you". Pup si o zi buna in continuare sa aveti.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeSat May 29, 2010 1:38 pm

Distractie placuta Elen!!! si asteptam impresii Very Happy

Admin, ia sa descarc si eu filmul ala, sa ma uit si eu la el, e cu Sandra Bullock cred, am vazut aseara cateva detalii despre el. Intre timp mai trag cu urechea la Al Jazeera channel si mai deschid dictionarul sa invat cate un cuvant, doua, trei. Pup!!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeSat May 29, 2010 1:45 pm

Sorry...am vazut gresit Very Happy nu e cu Sandra...le-am amestecat aseara Razz dar acum e la descarcat anyway, asadar am sa il vad in aceasta seara bounce
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeSat May 29, 2010 2:00 pm

Cel cu Sandra se numeste "Premonitii", cu un subiect similar. Eu l-am descarcat anul trecut de pe youtube dar acums e pare ca l-au sters astia. Sa-mi scrii parerile dupa ce-l vezi, pup.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeSat May 29, 2010 4:54 pm

Tocmai ce am vazut The hurt locker....jur ca m-a prins acest film cum nu multe reusesc. Este vorba de situatiile limita ale armatei US in razboiul din Irak 2007. Intr-adevar este un film plin de adrenalina si emotionant si chiar sunt multe aspecte interesante de observat. Pentru cine este interesat de domeniul asta, il recomand. A castigat de vreo 6 ori premiul Oscar... really one of the best!! Smile
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeSun May 30, 2010 8:26 am

Buna dimineata tuturor forumistilor si forumistelor!

Va invit la o cafea rece de la gheata, asa beau eu vara ca sa ma racoresc. Membrii se inmultesc pe zi ce trece, sa speram ca vor fi si activi.
Banuiesc ca Elen a facut petrecere mare daca nici pana acum nu s-a dezmeticit. Doarme acum :p.
Va pup, o zi frumoasa!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeSun May 30, 2010 8:36 am

Aici prezent,
Am ajuns la ora 2 de noapte, a fost foarte frumos, dar mi-a rascolit in sufletul meu ceva triste amintiri. Erau multi care il cunosteau pe Giovanni au mai facut imprudenta de ma intreba daca sunt sotia lui, dar a trecut.
in rest totul foarte frumos , bine organizat ce mai foarte bine. Cu mancare buna, totul pe baza de pesce, cu muzica buna, ok.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeSun May 30, 2010 10:26 am

Neataaaaaaaa, eu m-am trezit iar cu muzica clasica si ceai de soc+lamaie....e mai bine asa desi simt acut nevoia de un ness-ulica. Acum scriu pe forum si ma apuc iarasi de citit un pic si dupa care merg sa fac cumparaturi pt saptamana ce vine. cheers
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeSun May 30, 2010 10:29 am

AAAA, uitasem ca la tine e inca week-end! Ce privilegiate pot fi anumite persoane! Si eu care am inceput in forta cu examenele de la clasa I-a. Urati-mi succes sa ma tina pana pe 18 iunie cand voi avea si eu vacanta mea de 4 zile.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeSun May 30, 2010 10:38 am

Ei sunt privilegiata, vineri cand e eram la munca, tu ce faceai? Nu erai acasa? Very Happy Mult succes si sa dai note mari la copii... Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeMon May 31, 2010 7:37 am

Daca as avea o trompeta, as suna-o acum, sa va dau trezirea! Nu vi se pare ca dormiti ca mult. E sunt la scoala, stresata ca am o zi incarcata cu examene si toate cele si mananc struguri reci dupa ce am baut ceai fierbinte. Sa vedem ce -o sa se intample.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeMon May 31, 2010 8:20 am

Salve, m-am trezit dar am treaba, asa ca va doresc o zi placuta. pup
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeMon May 31, 2010 9:06 am

Si Yasmine s-a trezit, dar doar pe dinafara s-ar spune, pt ca am ochii deschisi, in rest dorm pe mine blana. Razz Am trudit de dimineata ca aveam cate ceva taskuri de rezolvat si sa nu dau motive de discordie pe aici, desi oricat de bine ai lucra, tot se mai baga cate cineva sa spuna vreo treaba...Si totusi m-am trezit cu o stare...am avut o discutie aseara care m-a lasat praf... din pacate nu va pot povesti, insaaaa, am bagat frumos mp3 playerul in urechi si am inceput sa ascult de la trezire incoace, frumoasele piese ale lui Albinoni si Marcello....dupa chestiunea asta, astept sa imi vina cheful sa imi tai vena...asa imi da o stare de regret.... Spor la toti pt ca se anunta o zi grea bounce
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeMon May 31, 2010 10:07 am

"Zoe, fii barbata..." Lasa, nu-ti mai taia vena, ca nu ne=ar ajunge venele de taaiat la cati nebuni si prosti si rai sunt in lumea asta>
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeMon May 31, 2010 10:18 am

Atunci am s-o tai milimetru cu milimetru s-o fac ferfenita....cand nu s-o mai putea,,,,am sa ma duc ep lumea ailalta si-o sa-mi pun palma-n dos cum e vorba romanului, si n-o sa ma mai intereseze de prostia nimanui....asta se cheama umorul negru Razz
Back to top Go down
stefanev

stefanev


Posts : 82
Join date : 2010-05-28
Location : Iasi

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeMon May 31, 2010 10:35 am

In special pentru Yasmine si atmosfera ei la locul de munca:
"Dacă în ring sînt 12 clowni şi te alături lor, poţi citi şi din Shakespeare. Pentru auditoriu, nu vei fi decît al 13-lea clown." (Legile lui Murphy) Smile)

LE: si daca vrei sa "iti tai venele", gandeste-te si la primul ajutor Very Happy Very Happy
" Există două feluri de leucoplast: cel care nu se lipeşte şi cel care nu se mai dezlipeşte."
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeMon May 31, 2010 10:53 am

Stefane nu ma mai fa sa rad ca iar zice colega ca bag in tastatura si-o barfesc pe ea... =))))))) si decamdata n-o barfesc pe ea, discutam despre niste legi importante aici!!! Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeMon May 31, 2010 11:12 am

E acolo pupaza, draga? Sa-i dai adresa forumului, sa aiba si ea cu cine se razboi. Se simte cu musca pe caciula? Esti atent supervizata, Yasmine? Transmite-i, din partea lu' Admin calduroase urari de bine si sperante de mai bine.


Last edited by Admin on Mon May 31, 2010 11:18 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
stefanev

stefanev


Posts : 82
Join date : 2010-05-28
Location : Iasi

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeMon May 31, 2010 11:15 am

Invit-o pe forum ... eu am un mare dar de a face lumea sa uite de probleme si sa-i mai inveselesc. Smile))

LE: acum am vazut ca a postat acelasi sfat inaintea mea Adminu' Smile)
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeMon May 31, 2010 11:19 am

Gand la gand cu bucurie Razz
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeMon May 31, 2010 11:46 am

Gand la gand, cand o afla ca a devenit celebra in lumea larga...avand in vedere ca avem "guest-i" de pe tot globul....o sa ma astepte la colt si-o sa vrea sa imi rupa picioarele dupa ce in prealabil va plange pana i vor seca ochii....Va rog, putina decenta si nu ma bagati in belele bounce
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeMon May 31, 2010 11:51 am

Noi te bagam in belele? Adica?
Noi suntem suporteri!
Si ia mai astamparati-va, ca in loc sa termin eexamenele stau si butonez acilea forumu' sa vad ce mai scrie tineretu' revolutionar roman.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
stefanev

stefanev


Posts : 82
Join date : 2010-05-28
Location : Iasi

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeMon May 31, 2010 12:07 pm

s-a inteles ... sefa... sa ma rugati si nu mai postez Smile)
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitimeMon May 31, 2010 12:10 pm

"Scrieti baieti, numai scrieti", da' ma faceti sa rad aici in birou si se uitta lumea ciudat la mine: cica a innebunit romanca, soro...
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Sponsored content





Buna dimineata, - Page 19 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 19 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 19 of 40Go to page : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: