Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Bucatarie italiana..retete usoare si rapide!!

Go down 
2 posters
AuthorMessage
malika-angel




Posts : 8
Join date : 2012-01-20

Bucatarie italiana..retete usoare si rapide!! Empty
PostSubject: Bucatarie italiana..retete usoare si rapide!!   Bucatarie italiana..retete usoare si rapide!! Icon_minitimeThu Jan 26, 2012 4:20 pm

Pentru Yasmine cand are foame si nu prea are pofta!! vinete la cuptor cu mozzarella si rosii : se ia o vanata potrivita,se taie rondele,se sareaza,se prajesc feliile pe ambele parti cu putin ulei,se aseaza intr-o tava de cuptor(foloseste hartie pt copt) unele langa altele,se pune o feliuta de mozzarella pe fiecare felie de vanata(poti folosi orice alt tip de branza dupa gustul tau) si deasupra o feliuta de rosie,un praf de sare si daca ai origano sau busuioc frunzulite verzi(origano poate fi folosit uscat),un praf de piper daca ai voia,un fir de ulei de masline.Se da la cuptor 180 grade pt 5-10 minute..cat sa se topeasca branza si sa se inmoaie un pic rosia.Sunt delicioase! Pofta buna!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Bucatarie italiana..retete usoare si rapide!! Empty
PostSubject: Re: Bucatarie italiana..retete usoare si rapide!!   Bucatarie italiana..retete usoare si rapide!! Icon_minitimeThu Jan 26, 2012 5:28 pm

Very Happy Hehehe, melanzane, de cand n am mai mancat, o idee tare buna!! Faceam si eu ceva relativ asemanator. Le puneam insa intr-o cratita pe foc, puneam acolo rondele de vinete, rosii si ceapa puse in straturi cu cate un rand de branza ceddar rasa. Very Happy Ies delicioase.

La cuptor n-am incercat, banui ca sunt cam la fel...am sa m-apuc in weekend cand cumpar vinete! Multumesc frumos de sufestie!
Back to top Go down
 
Bucatarie italiana..retete usoare si rapide!!
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Secrete in...bucatarie!
» Retete pentru o cafea delicioasa

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Gastronomie :: Bucataria in jurul lumii-
Jump to: