Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next
AuthorMessage
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeFri Jun 10, 2011 10:29 am

aaaaa bine ...nu vb de ex.... ca am fost sluga pentru el.... acum imi savurez perioada de liniste Sad
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeFri Jun 10, 2011 12:12 pm

[quote="iosubadriana"]sunt o femeie fericita din punctul asta de vedere..... love nu imi da voie sa gatesc si cand gatesc imi tine teorie ca nu trebuie sa imi obosesc mainile cu asa ceva si de curat nici vb..... ca am avut mereu femeie in casa..... eu sunt o fericita fetelor..... mai ales ca sambata si duminica el gateste siiiiiiiiiiiiiiiiiiii cel mai important isi calca singur daca nu a apucat doamna din casa sa calce...................................uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Laughing [/quote)

Bravo, tine-o tot asa!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeFri Jun 10, 2011 2:49 pm

Unii care au in destin sa slugareasca o viata, asta e...s-or odihni in viata de apoi. Dar in majoritatea cazurilor exista un echilibru, important este sa stim sa luam cand se ofera si sa nu repetam aceleasi greseli. Eu gatesc cand pot pentru ca imi place, daca-s foarte obosita, imi cam bag picioarele, fiecare sa manance crackers. Razz De curat fac ca altfel imi sta pe creier... Spor la treaba Admin si felicitari Adriana ca ai gasit love-ul potrivit Very Happy
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSat Jun 11, 2011 9:14 am

buna dimineata scumpicile! merci dragilor! I love you
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSat Jun 11, 2011 9:18 am

Uite un buna dimineata si de la mine de la scoala. Ca eu mai nou lucrez si sambata. au copiii examene nationale si tre sa fim prezenti acolo, sa bagam lucrurile in seama.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSat Jun 11, 2011 9:20 am

Buna dimineata si de la mine Razz Chiar e dimineata aici (08.00), m-am trezit de pe la 7 ca n-am mai putut dormi, m-am invatat cu trezirea de la 7. Dar nici nu-mi vine sa fac nimic...e bucataria in dezordine, rufele pe uscator, haine de pus la masina de spalat, dush, cafea...multe is de facut dar nu-mi vine sa fac nimic dar nici sa dorm...asa ca am sa stau si eu sa frec duda pana imi apare cheful Razz Sa aveti o zi buna fetelor! (de-amu folosim pluralul la propriu, nu mai suntem doua, Admin! Very Happy )
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSat Jun 11, 2011 9:30 am

merci . la fel, fetelor Laughing
Back to top Go down
fatimaravi

fatimaravi


Posts : 39
Join date : 2010-11-29
Age : 36
Location : Bucharest, Romania

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSat Jun 11, 2011 11:46 am

Buna dimineata! nu stiu exact unde trebuie sa postez acest mesaj, dar sper ca este bine venit aici Smile In luna august sau septembrie ma voi muta de data aceasta in Cairo. data trecuta am experimentat Hurghada, insa am auzit ca sunt probleme legate de angajarea strainilor, asa ca prefer sa stau in capitala,poate voi avea mai multe sanse de un serviciu bunicel. Intrebarea mea este daca aveti idee cat ar putea fi o garsoniera ( sau maxim 2 camere, dar preferabil garsoniera), in Nasr City, Heliopolis, Dokki, Agouza, Mohandessin, Maadi, Giza... zonele astea... un apartamant decent, eventual cu aer conditionat, ca altfel nu prea am putea trai Smile multumesc frumos! Si bineinteles, cunoaste cineva un job si pentru mine?Very Happy
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSat Jun 11, 2011 12:23 pm

neata` Fatima! flower
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSat Jun 11, 2011 12:41 pm

fatimaravi wrote:
Buna dimineata! nu stiu exact unde trebuie sa postez acest mesaj, dar sper ca este bine venit aici Smile In luna august sau septembrie ma voi muta de data aceasta in Cairo. data trecuta am experimentat Hurghada, insa am auzit ca sunt probleme legate de angajarea strainilor, asa ca prefer sa stau in capitala,poate voi avea mai multe sanse de un serviciu bunicel. Intrebarea mea este daca aveti idee cat ar putea fi o garsoniera ( sau maxim 2 camere, dar preferabil garsoniera), in Nasr City, Heliopolis, Dokki, Agouza, Mohandessin, Maadi, Giza... zonele astea... un apartamant decent, eventual cu aer conditionat, ca altfel nu prea am putea trai Smile multumesc frumos! Si bineinteles, cunoaste cineva un job si pentru mine?Very Happy

Cum stai cu Engleza, Fatima? Daca imi trimiti un CV, si ne intalnim mai apoi iti aranjez un interviu la mine la scoala. Depinde, poate nu iti place sa predai... eu nu stiu exact calificarea ta. Cat despre Nasr City, mai intreb si mai vedem, eu locuiesc undeva la marginea Nasr City, intr-un mai modest cartier, asa - zisul cartier militar.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSat Jun 11, 2011 1:49 pm

fatimaravi wrote:
Buna dimineata! nu stiu exact unde trebuie sa postez acest mesaj, dar sper ca este bine venit aici Smile In luna august sau septembrie ma voi muta de data aceasta in Cairo. data trecuta am experimentat Hurghada, insa am auzit ca sunt probleme legate de angajarea strainilor, asa ca prefer sa stau in capitala,poate voi avea mai multe sanse de un serviciu bunicel. Intrebarea mea este daca aveti idee cat ar putea fi o garsoniera ( sau maxim 2 camere, dar preferabil garsoniera), in Nasr City, Heliopolis, Dokki, Agouza, Mohandessin, Maadi, Giza... zonele astea... un apartamant decent, eventual cu aer conditionat, ca altfel nu prea am putea trai Smile multumesc frumos! Si bineinteles, cunoaste cineva un job si pentru mine?Very Happy

Neata Fatima, eu am locuit in Mohandessin, Dokki nu era prea departe de mine. Locuinta avea un living, dormitor, bucatarie deschisa gen americana, si baie bineinteles, mobilata, A/C etc...si costa 2250 LE cu tot cu utilitati, asta fiind in 2009. Atunci am cautat foarte mult si in zonele mentionate de tine si ajunsesem la concluzia ca 2250 pe care ii dadeam eu era un pret foarte bun comparativ cu altele. Eu te-as sfatui sa iei locuinta in functie de job pt ca va fi dificil sa te deplasezi. Apoi chiar daca zici ca te muti dupa aceea, sa stii ca vei plati avans si garantie de multe ori pt orice apartament. Eu te-as sfatui sa iei undeva mai la margine daca ai posibilitatea pt ca e mult mai ieftin. Plus ca esti straina si vor ridica automat pretul. Mult succes.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSat Jun 11, 2011 6:27 pm

Si apropos de Nasr City, chiar si acolo sunt preturile foarte mari, daca doresti sa stai fix in Nasr City. La fel de bine poti lua in 6th of October sau New Cairo, eventual partial mobilat si preturile sunt ceva mai acceptabile, probabil cam 1500 LE lunar, asa cred (poate au mai crescut de cand am stat eu). Tu Admin, stai un picut mai departe iar apartamentul tau a fost si nemobilat si platesti destul de putin. Plus ca sotul tau e egiptean pe cand la Fatima, automat vor pune cel putin de pe la 3000 in sus in zonele mai "high class' sa zic. Apoi, Mohandessin, Dokki, Agouza, Zamalek sunt aglomerate permanent de-ti vine sa-ti dai palme, nu mai zic la orele de varf cand toata lumea e pe strazi. Eu zic sa iei locuinta langa serviciu sau destul de aproape si atunci se vor rezolva multe! :>
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSun Jun 12, 2011 8:51 am

buna dimineata!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSun Jun 12, 2011 10:22 am

Buna dimineata! Ce faci Adriana? Si cum se mai distreaza Cris?
Euc a de obicei imi fac veacul la scoala si ma enervez cu principal ul meu care e foarte batran si imi spune sa fac ceva, apoi peste 10 minute imi cere altceva care da peste cap primul ordin. Si tot asa!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSun Jun 12, 2011 10:28 am

neata` scumpa... sunt franta....foarte obosita, Cristina a avut febra toata noaptea si uite asa nu am inchis un ochi..........acum sunt chioara de somn.....sper sa reusesc mai pe seara sa dorm un pic................................. Sad
Back to top Go down
fatimaravi

fatimaravi


Posts : 39
Join date : 2010-11-29
Age : 36
Location : Bucharest, Romania

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSun Jun 12, 2011 11:18 am

Multumesc fetelor Smile imi pare foarte bine ca mi-ati raspuns. Yasmine cred ca e putin exagerat 3000... adica am gasit apartamente foarte dragute in centru la 2000 euro, adica au poza, si arata bine Razz doar ca mi-ar placea sa dau totusi mai putin. problema este ca atunci cand voi ajunge acolo, am posibilitatea sa stau la cineva, o prietena, in 6oct. doar ca este extrem de departe Sad si acolo ea plateste ceva in genul a 700 le, ceea ce este extrem de putin Very Happy:D ) Admin , eu te am in lista de mess, anm sa-ti trimit acolo cv-ul meu. Mi-ar placea enorm sa predau, eu sunt asistent social... si ador copiii Smile
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSun Jun 12, 2011 12:06 pm

iosubadriana wrote:
neata` scumpa... sunt franta....foarte obosita, Cristina a avut febra toata noaptea si uite asa nu am inchis un ochi..........acum sunt chioara de somn.....sper sa reusesc mai pe seara sa dorm un pic................................. Sad

Mititca! Ce a patit, a racit sau e vorba de altceva? ai fost la medicul pediatru cu ea? Asa mi se intampla si mie cand Robert sau Rahma sunt bolnavi. Nu am pace pana nu trec zilele de febra. Pupic dulce din partea mea.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSun Jun 12, 2011 12:07 pm

fatimaravi wrote:
Multumesc fetelor Smile imi pare foarte bine ca mi-ati raspuns. Yasmine cred ca e putin exagerat 3000... adica am gasit apartamente foarte dragute in centru la 2000 euro, adica au poza, si arata bine Razz doar ca mi-ar placea sa dau totusi mai putin. problema este ca atunci cand voi ajunge acolo, am posibilitatea sa stau la cineva, o prietena, in 6oct. doar ca este extrem de departe Sad si acolo ea plateste ceva in genul a 700 le, ceea ce este extrem de putin Very Happy:D ) Admin , eu te am in lista de mess, anm sa-ti trimit acolo cv-ul meu. Mi-ar placea enorm sa predau, eu sunt asistent social... si ador copiii Smile

Asa cum ti-am spus, noi chiar avem nevoie de un social worker in divizia americana. Inshaalah, sa reusesti la interviu.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSun Jun 12, 2011 1:47 pm

Admin wrote:
iosubadriana wrote:
neata` scumpa... sunt franta....foarte obosita, Cristina a avut febra toata noaptea si uite asa nu am inchis un ochi..........acum sunt chioara de somn.....sper sa reusesc mai pe seara sa dorm un pic................................. Sad

Mititca! Ce a patit, a racit sau e vorba de altceva? ai fost la medicul pediatru cu ea? Asa mi se intampla si mie cand Robert sau Rahma sunt bolnavi. Nu am pace pana nu trec zilele de febra. Pupic dulce din partea mea.



a racit un pic... dar acum e bine! merci fain Sleep
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSun Jun 12, 2011 6:22 pm

fatimaravi wrote:
Multumesc fetelor Smile imi pare foarte bine ca mi-ati raspuns. Yasmine cred ca e putin exagerat 3000... adica am gasit apartamente foarte dragute in centru la 2000 euro, adica au poza, si arata bine Razz doar ca mi-ar placea sa dau totusi mai putin. problema este ca atunci cand voi ajunge acolo, am posibilitatea sa stau la cineva, o prietena, in 6oct. doar ca este extrem de departe Sad si acolo ea plateste ceva in genul a 700 le, ceea ce este extrem de putin Very Happy:D ) Admin , eu te am in lista de mess, anm sa-ti trimit acolo cv-ul meu. Mi-ar placea enorm sa predau, eu sunt asistent social... si ador copiii Smile
Fatima, nu e exagerat nimic, iti spun cu cat am gasit eu apartamentele la vremea aceea in centru sau mai pe la margine. Poate au mai scazut acum de cand cu problemele interne si au ramas fara clienti. Dar atunci cand am fost eu, asa erau preturile si toata lumea imi spunea ca nu e adevarat ca gasesc eu numai aiurea apoi cand se apucau ei insisi sa caute, toti cereau de pe la 2500 in sus. Chiar in Heliopolis a vrut fostul sef sa imi inchirieze un apartament, avea doua camere si era absolut jalnic iar owner-ul a cerut 2000 pe el. Si nu stiu cum sa zic dar era o mobila veche de cand haul, praf si mizerie, aragazul jumate praf si tot asa...Acum, eu nu pot sa-ti zic decat bafta! Very Happy fie sa gasesti cum vrei tu la pret bun! kiss
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSun Jun 12, 2011 6:24 pm

Admin, de la toiamna nu mai angajeaza la voi? ca poate de la toamna ma satur aici si vin si eu ca sa fim mai multi asa Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSun Jun 12, 2011 6:57 pm

Sa lucrezi la noi, Yasmine ca si social worker?
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSun Jun 12, 2011 8:22 pm

Laughing eheee vin si eu Laughing
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSun Jun 12, 2011 9:09 pm

Heheheh, ne inmultim si la scoala asta. am mai facut eu o gasca de romance, acum vreo doi ani, eram patru la un moment dat. Nu aveau egiptencele loc de noi pe acolo.
Doar ca nu am rezistam impreuna mai mult de trei luni...
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitimeSun Jun 12, 2011 9:10 pm

Eu zic ca am rezista, cu conditia sa nu fim subordonate una alteia Razz pt ca asta duce la conflicte de toate felurile Razz
Back to top Go down
Sponsored content





Buna dimineata, - Page 35 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 35 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 35 of 40Go to page : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: