Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeMon Jun 13, 2011 9:21 am

yasmine wrote:
Eu zic ca am rezista, cu conditia sa nu fim subordonate una alteia Razz pt ca asta duce la conflicte de toate felurile Razz

Pai tocmai asta a fost si problema noastra, hehehehhe.
By the Way, Good morning to all!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeMon Jun 13, 2011 10:04 am

Buna dimineata lume! I love you
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeMon Jun 13, 2011 3:14 pm

Buna dimineata dupa-amiaza! Razz
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeMon Jun 13, 2011 3:17 pm

Admin wrote:
yasmine wrote:
Eu zic ca am rezista, cu conditia sa nu fim subordonate una alteia Razz pt ca asta duce la conflicte de toate felurile Razz

Pai tocmai asta a fost si problema noastra, hehehehhe.
By the Way, Good morning to all!
Banuiam, Razz de la putere, religie, bani si femei, se omoara lumile intre ele. Dar pe deasupra si indeosebi, femeile au o "atractie" aparte in comenta pe la spate, a impunge cand victima nu vede si tot asa. Barbatii in general sunt mai corecti, isi respecta oarecum marginile, femeia nu, daca poate sa o sape pe alta din invidie, gelozie, sentiment de inferioritate, etc, in mare parte o va face. De aceea femeile nu prea sunt prietene intre ele decat pana la o limita!
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeMon Jun 13, 2011 4:19 pm

deci te contrazic... mi-a dat Dumnezeu ocazia sa vad 2 barbati barfind.... femeile sunt pui pe langa ei pale
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeMon Jun 13, 2011 6:46 pm

Barfesc si ei ca doar n-or fi sfinti, n-am zis asta, dar in general sunt un pic mai controlati decat femeile Razz Cred ca la noi barfa e ca sarea si piperul, n-are ziua gust daca nu comentam ceva. La ei nu cred ca e chiar asa...
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeMon Jun 13, 2011 9:45 pm

offff.....ti-am zis... ca mie mi-a fost dat sa vad ceva deosebit ....2 barbati mai ceva decat 2 tiganci.....zau...crede-ma.... ma suna V sa imi spuna de D si D suna sa spuna de V....zilnic pana i-am spurcat pe amandoi!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeMon Jun 13, 2011 9:48 pm

da-le cu flit! nu e frumos sa te bagi nici intre ei si nici sa se barfeasca unul pe altul, cel mai bine e sa impacam lumea Very Happy macar teoretic...
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeMon Jun 13, 2011 10:23 pm

ehee....eu rabd...rabd...rabd....pana la un punct.... pe urma sa te tii bine cand o sa iti pocneasca urechile de la decibelii mei Laughing
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeMon Jun 13, 2011 10:27 pm

Nu vrem sa fim subiectul in cauza Razz hehe
Back to top Go down
fatimaravi

fatimaravi


Posts : 39
Join date : 2010-11-29
Age : 36
Location : Bucharest, Romania

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeTue Jun 14, 2011 5:27 pm

nu prea am gasit nicaieri pe forum, si am sa intreb aici:D ce anume v-a adus aproape sau in Egipt?
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeTue Jun 14, 2011 9:03 pm

fatimaravi wrote:
nu prea am gasit nicaieri pe forum, si am sa intreb aici:D ce anume v-a adus aproape sau in Egipt?

Fatima, acest forum nu e dedicat romanilor din Egipt. E o cafenea libera tuturor romanilor de pretutindeni. Eu, da sunt din Egipt dar, spre exemplu Elen e din Italia, Yasmine scrie din Anglia, Adriana din Romania, Meryem din Turcia si asa mai departe. Putem deschide un topic adresat intrebarii tale, si anume un subiect de dicutie referitor la cauzele indepartarii noastre de la matca. Am sa creez maine dimineata, inshaalah.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeTue Jun 14, 2011 10:55 pm

buna seara scumpicilor! Very Happy
Back to top Go down
fatimaravi

fatimaravi


Posts : 39
Join date : 2010-11-29
Age : 36
Location : Bucharest, Romania

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeWed Jun 15, 2011 10:48 am

Multumesc! si buna dimineata Very Happy eu am observat ca tu locuiesti in Egipt, iar Yasmine a locuit, de aceea am intrebat. Smile
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeWed Jun 15, 2011 2:04 pm

Fatima, cred ca ne-a dus destinul acolo, nu cred ca a planuit nici una din noi doua sa mergem in Egipt. Cred ca au fost mai degraba circumstantele. Eu mi-am dorit sa merg sa locuiesc acolo si ma gandeam ca poate la un moment dat o sa ajung numai ca nu stiam sigur si nici nu am facut eforturi prea mari ca sa ma mut. A fost ceva de moment mai degraba, m-am dus, am inceput un nou inceput Razz, l-am sfarsit si am luat-o de la capat de vreo inca 3 ori pana acum! Razz Multa bafta!
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeThu Jun 16, 2011 8:01 am

buna dimineata!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeThu Jun 16, 2011 9:30 am

Buna dimineata si de aici din frig, nor si ploaie Sad
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeThu Jun 16, 2011 9:38 am

'Neata, oameni buni si frumosi! Eu sunt fericita ca astazi e ultima zi de examene si de scoala. Apoi voi putea rasufla usurata, doua luni de vara fara elevi. Alhamdullilah!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeThu Jun 16, 2011 9:43 am

Yuhuuuuu! Congrats! Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeThu Jun 16, 2011 10:47 am

Multuemsc draga mea. O sa-mi fie mai bine, inshaalah pe urmatoarele doua luni. Pup, sa aveti o zi frumoasa!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeThu Jun 16, 2011 2:49 pm

Se pare ca in iulie o sa am de stat mai mult prin tribunale. Acum am primit un job sa merg la oficiul de probatiune din tribunal. Va dura numai cateva ore intr-o dimineata insa o sa fie extrem de interesant, macar ma acomodez cu atmosfera de tribunal ca si-asa n-am fost niciodata inauntru Razz
Back to top Go down
fatimaravi

fatimaravi


Posts : 39
Join date : 2010-11-29
Age : 36
Location : Bucharest, Romania

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeThu Jun 16, 2011 4:56 pm

Vai ce tare Very Happy si eu tot ofiter de probatiune sunt de meserie Very Happy mi-ar placea enorm sa-mi practic meseria, am auzit ca este foarte frumos. Asa ca mult succes in obtinerea job-ului Smile
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeThu Jun 16, 2011 5:16 pm

hei hei hei !!!!!!!!!!!!! ce fete harnice aici.... Admin hai termina cu scoala ca vreau sa vin la Cairo si sa mergem la sala...Very Happy
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeThu Jun 16, 2011 5:30 pm

fatimaravi wrote:
Vai ce tare Very Happy si eu tot ofiter de probatiune sunt de meserie Very Happy mi-ar placea enorm sa-mi practic meseria, am auzit ca este foarte frumos. Asa ca mult succes in obtinerea job-ului Smile
Fatima, eu sunt cel care traduce pentru ofiterul de probatiune si acuzat Razz Am participat la zeci de interviuri de probatiune pana acum si sa stii ca unele sunt intr-adevar foarte interesante insa majoritatea sunt pe acelasi tipar. Aici sunt cam doua tipuri de interviuri, sai sa zicem 3. Unul din cazuri cand persoana este acuzata de ceva relativ minor si vor un raport cu povestea delictului ca sa poata fi trimis la tribunal, pt ca tribunalului sa ii fie mai usor sa judece si sa ia o decizie. Apoi exista al doilea tip cand deja s-a dat o sentinta si acuzatul este sub supraveghere, trebuie sa vina cel putin o data pe saptamana sa discute despre ofensa/crima, se incearca sa vada atitudinea lui, daca e probabil sa mai repete fapta sau nu, sa i se explice legi, consecinte etc. Al treilea caz cand acuzatul are ca pedeapsa si/sau munca neplatita, in folosul comunitatii si trebuie sa i se explice regulile, unde trebuie sa vina, cui se subordoneaza etc. Despre cazul de mai sus, despre care am zis, merg la oficiul de probatiune al tribunalului care probabil vrea sa mearga in detalii cat mai multe, strict legate de fapta comisa atat "clientul" cat si sotia lui, amandoi sunt implicati. Cred totusi ca treaba e serioasa cu omul pt ca acum vreo 3 saptamani, mi-a fost "client" la un alt oficiu unde trebuia sa faca munca in folosul comunitatii. In mod normal, ar fi trebuit sa termine orele acelea cam prin septembrie, hai sa zic august daca a mers mai multe zile pe saptamana (obligatoriu este doar o zi/saptamana, restul este optional). Cel mai probabil, a comis alt delict sau nu s-a prezentat la munca si este chemat de catre tribunal. Razz Sper ca te-am lamurit cum stau lucrurile aici Very Happy
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitimeThu Jun 16, 2011 6:43 pm

ce harnicuta e yasmine Laughing
Back to top Go down
Sponsored content





Buna dimineata, - Page 36 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 36 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 36 of 40Go to page : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: