Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Next
AuthorMessage
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeWed Jun 08, 2011 10:58 am

pentru ca asa esti tu urara Laughing Twisted Evil Rolling Eyes flower
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeWed Jun 08, 2011 10:59 am

* urata Crying or Very sad
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeWed Jun 08, 2011 12:14 pm

Lasa, Yasmine ca-l mut io cand oi ajunge acasa ca acu spumeg de furie. Asa natii de oameni ca profesorii egipteni nu mi-a fost dat sa vad pana acum. sunt mai rau decat elevii de primara, pe cuvantul meu de onoare. Trebuie sa stai cu gura pe ei sa intre la clasa. Ii reamintesc uneia ca de 5 minute ora ei a inceput si cica;"Da, bine uite acu ma duc". Intorc spatele, intru in clasa, se certau copiii, avem trei cazuri speciale acolo si mi-e teama ca isi sparg naibii capul si astept..si iar astept. Ma duc in cancelarie, cand ce crezi? Tipa se asezase comod pe scaun si se apucase de barfa cu iubitele colege. Am zis ca-i dau una, ca eu nu pot suporta atata inconstienta.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeWed Jun 08, 2011 12:16 pm

iosubadriana wrote:
pentru ca asa esti tu urara Laughing Twisted Evil Rolling Eyes flower

Ca sa nu va mai certati, va spun eu: amandoua sunteti urate, eu fiind, de fapt , cea frumoasa! Smile geek
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeWed Jun 08, 2011 2:47 pm

ihiiiiiii ce modesta esti madam !!!!!!! Laughing
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeWed Jun 08, 2011 2:53 pm

Doamna dar severa mai esti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! incepe sa am senzatie de frica.... ca si eu vreau sa particip la cursurile dumneavoastra Rolling Eyes
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeWed Jun 08, 2011 3:08 pm

Cu romanii ma port frumos, ca sunt harnici! Razz
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeWed Jun 08, 2011 3:10 pm

ya Rab!!!!!!!!!!!!!! Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeWed Jun 08, 2011 3:11 pm

Acu depinde, cu romanii care-s mai mititei asa de varsta, ma mai incrunt. Sa nu zici ca nu ti am zis! bounce
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeWed Jun 08, 2011 3:25 pm

apoi breeee.............te poti hotara? Shocked ca de... sa stiu din timp..... sa am toate masurile in mapa Sad
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeWed Jun 08, 2011 5:09 pm

Adriana, cred ca ai ramas setata pe "esti o urata" si mai ales pe orice exprimare care foloseste cuvantul cu pricina. Mai exista si alte cuvinte in vocabular Basketball macar daca tot primesc asa cuvinte de lauda, sa fie diversificate Razz

Doamna profesoara este bineinteles invatata ca la noi cu militaria. In Egipt lumii nu ii place sa studieze si nici sa predea altora pt ca tot activitate 'telectuala reprezinta si e mai usor sa iei bani stand la barfa despre ultimele meniuri gatite de soacra, cine cu cine se mai marita, ce margele mai sunt la magazin, etc. Admin, tre' sa pui piciorul in prag ca altfel iti sar in cap. Very Happy Spor la strunit "animălile" cum spunea Elenjohn si ma amuza foarte tare. Elenjohn, daca citesti forumul, sa stii ca mi-e dor de tine cum vorbeai asa haios!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeWed Jun 08, 2011 7:31 pm

yasmine wrote:
Adriana, cred ca ai ramas setata pe "esti o urata" si mai ales pe orice exprimare care foloseste cuvantul cu pricina. Mai exista si alte cuvinte in vocabular Basketball macar daca tot primesc asa cuvinte de lauda, sa fie diversificate Razz

Doamna profesoara este bineinteles invatata ca la noi cu militaria. In Egipt lumii nu ii place sa studieze si nici sa predea altora pt ca tot activitate 'telectuala reprezinta si e mai usor sa iei bani stand la barfa despre ultimele meniuri gatite de soacra, cine cu cine se mai marita, ce margele mai sunt la magazin, etc. Admin, tre' sa pui piciorul in prag ca altfel iti sar in cap. Very Happy Spor la strunit "animălile" cum spunea Elenjohn si ma amuza foarte tare. Elenjohn, daca citesti forumul, sa stii ca mi-e dor de tine cum vorbeai asa haios!

Stiu eu sigur ca Elen citeste forumul ca m -a invitat la o cafea italieneasca. E greu sa ii faci pe oamenii mei din cancelarie sa inteleaga ca elevii sunt fiinte care trebuie educate , iar aceasta educatie e programata sa se desfasoare in etape la anumite ore. Sad
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeWed Jun 08, 2011 8:27 pm

yasmine wrote:
Adriana, cred ca ai ramas setata pe "esti o urata" si mai ales pe orice exprimare care foloseste cuvantul cu pricina. Mai exista si alte cuvinte in vocabular Basketball macar daca tot primesc asa cuvinte de lauda, sa fie diversificate Razz

Doamna profesoara este bineinteles invatata ca la noi cu militaria. In Egipt lumii nu ii place sa studieze si nici sa predea altora pt ca tot activitate 'telectuala reprezinta si e mai usor sa iei bani stand la barfa despre ultimele meniuri gatite de soacra, cine cu cine se mai marita, ce margele mai sunt la magazin, etc. Admin, tre' sa pui piciorul in prag ca altfel iti sar in cap. Very Happy Spor la strunit "animălile" cum spunea Elenjohn si ma amuza foarte tare. Elenjohn, daca citesti forumul, sa stii ca mi-e dor de tine cum vorbeai asa haios!



scumpici imi pare rau ca te-am suparat... era sub forma de alint.... promit ca nu o sa mai folosesc acea fraza Embarassed
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeThu Jun 09, 2011 7:54 am

'Neata la lumea adormita si nu numai! Aici cred ca sunt 40 de grade de dimineata. Imi curge apa pe fata, nu alta. Nu stiu cum ma voi descurca pana la 1.30 cand o sa plec ca din pusca acasa, fac dus si ma culc. Azi noapte am cam pierdut timpul online.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeThu Jun 09, 2011 8:21 am

Buna dimineata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Very Happy
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeThu Jun 09, 2011 9:55 am

Buna dimineata si de la mine! :p Momentan imi iau micul dejun asa cum imi place mie, adica paine prajita cu unt si dulceata si cafea cu foarte mult lapte! Very Happy Mi-am propus sa termin borcanul de gem de mure pana nu face floare. Apropos, de ce fac floare gemurile astora aici? la mama acasa stateau luni de zile si n-aveau nici pe naiba... aici, absolut orice borcan desfacut, fie ca e de gem sau chestii murate, chiar si in frigider tot fac floare mai devreme sau mai tarziu, depinde de produs.

Tocmai ce ma bucuram ca pana acum 10 minute era super soare, am deschis toate geamurile si acum sta sa ploua....Sad ce vreme nesuferita!
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeThu Jun 09, 2011 12:30 pm

sunt anumite substante care in contact cu aerul evolueaza , gen ciuperci...... ori nu au zahar foarte mult si atunci nu pot fi conservate bine.
Eu tin minte ca am facut o dulceata de nuci anul trecut de dadeai cu barosul sa scoti lingura din el Very Happy
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeThu Jun 09, 2011 12:55 pm

Smile) lol!! Asa era si "mustisorul" mamaitzii mele!! Razz era de fapt must fiert cu zahar si trebuia sa iasa ca o peltea dar era tare de iti trebuia forta de fier ca sa iei cu lingura din el Razz Nu stiu de ce il nimerea asa.. Razz
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeThu Jun 09, 2011 6:50 pm

pentru ca a pus prea mult zahar..... si la rece se intarea... daca il puneai la o sursa de caldura vedea ca devenea fluent
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeThu Jun 09, 2011 6:51 pm

iaca cine se pricepe in bucatarie Razz Very Happy cand vii sa imi faci si mie o dulcetica? ei? Very Happy
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeFri Jun 10, 2011 9:37 am

acum nu abuza si tu de bunatatea omului Laughing
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeFri Jun 10, 2011 9:46 am

Esti funny, Adriana!! Razz
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeFri Jun 10, 2011 10:00 am

ihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii si nu uita ca sunt in crestere !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Laughing
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeFri Jun 10, 2011 10:04 am

Buna dimineata!
Asa cum bine stiti, la noi e prima zi de week-end iar la mine se desfasoara conform ritualului dinainte prestabilit:curatenie+ gatit. Oare de ce au nevoie oamenii de ritualuri executate zilnic si monotonie ca sa se simta linistiti, echilibrati? Altfel nu le-ar fi mai bine, nu ar trai viata mai din plin?
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitimeFri Jun 10, 2011 10:28 am

sunt o femeie fericita din punctul asta de vedere..... love nu imi da voie sa gatesc si cand gatesc imi tine teorie ca nu trebuie sa imi obosesc mainile cu asa ceva si de curat nici vb..... ca am avut mereu femeie in casa..... eu sunt o fericita fetelor..... mai ales ca sambata si duminica el gateste siiiiiiiiiiiiiiiiiiii cel mai important isi calca singur daca nu a apucat doamna din casa sa calce...................................uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Laughing
Back to top Go down
Sponsored content





Buna dimineata, - Page 34 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 34 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 34 of 40Go to page : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: