Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeMon Nov 02, 2009 10:06 am

E inca dimineata pana la ora 12, asa ca "Buna dimineata" totusi... Mare noroc pe mine ca am wireless la scoala. Nu stiu cine mi-l da ca e gratis. Ce e mai curios ca celelalte profesoare nu au internet pe laptop-urile lor. Numai eu Razz
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeMon Nov 02, 2009 10:10 am

Ya mahzuza.. (you lucky!!!) Smile)
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeTue Nov 03, 2009 9:59 am

Neata...oare e cineva aici? sau iarasi doar Admin? Admin chiar asa unde te afli si unde te ai aflat de 17h incoace?
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeTue Nov 03, 2009 2:48 pm

Heheheheh, am fost cu nasul in hartii...vai de capul meu. Dar iacata-ma -s vie si nevatamata, gata sa apar forumul cu propriile...ganduri. Mi-a fost dor de tine Razz
Plecaciuni,
Admin
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeTue Nov 03, 2009 3:01 pm

Very Happy si mie mi-a fost dor de tine si mai ales de placaciuni si pupat cu respect Smile) spor la treaba si abia astept sa discutam.

te imbratiseaza yasmine Smile)
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeWed Nov 04, 2009 5:54 am

Buna dimineata tuturor. Ca de obicei dorm in papuci la ora asta dar ma simt destul de viteaza sa incep o noua zi de munca Razz. Yasmine, cineva mi-a soptit ca azi ai un interviu important. Nu-ti spun succes ca stiu ca nu-ti place dar pot folosi expresia :"Dumnezeu sa fie cu tine si sa te ajute". O zi buna, fetelor.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeWed Nov 04, 2009 9:28 am

Admin, multumesc mult de tot, si sa fie cum spui tu, Allah sa tina un ochi atent si ptt mine pt ca va sti cel mai bine directia cea buna. Acum am o problema ca nu stiu cum sa ma imbrac..Smile dar am sa vad eu cat de curand, acum imi beau cafeaua si ma ocup de manichiura..Razz

Iar tu, fii viteaza si arata-le ce poti. Apropo de papuci..ai luat papuci? si daca ai luat din aia pufosi sa imi spui si mie de pe unde si cam cat costa ca trebuie sa imi iau si eu.

O zi buna la toata lumea!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeWed Nov 04, 2009 9:48 am

De luat papuci am luat , pufosi dar numai pentru copii, bineinteles. Robert are papuci de casa noi cu litera R pe ei si cu blanita in interior. Iar Rahma are doua perechi de papucei cu iepurasi, blanita interior si exterior. eu si sotul meu ne asteptam randul, inshaalah.
De imbracat , sa fii eleganta si inteligenta Razz
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeThu Nov 05, 2009 9:18 am

Si iacata ma aflu la noul loc de munca...afara e soare si frumos, o zi minunata. Ma gandeam azi ca eu chiar cred ca exista un curs al vietii...si fiecare pas facut de multe ori din intuitie si instinct te urca o treapta mai sus. Smile

Astept insa sa ma acomodez si sa capat cat mai multe info despre activitatile de aici astfel incat sa pot sta linistita in treburile mele fara sa ma uit pe pereti sau sa citesc banalitati Razz

Ahh...cred ca e cazul sa spun totusi: Buna dimineata! (imi zic mie ca da, m-am trezit...sper Smile) hehe)
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeThu Nov 05, 2009 9:33 am

Buna dimineata,

Yasmine, felicitari si la mai mare! Sa stii ca pentru fiecare fereastra inchisa, Cel de Sus iti deshide larg o alta poarta catre o destinatie superioara. Eu cred asta, cred in evolutia spre a bine, gradata, a fiecaruia dintre noi. Pupic dulce,

Admin
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeThu Nov 05, 2009 9:37 am

Asta cred si eu Admin, insa numai sa mergi in directia unde pasii te indreapta...de multe ori prea multa incapatanare si analiza te duce catre un drum ocolitor...Smile

By the way...fiul patronului firmei, de varsta cu mine mi-a spus ca stie limba romana...adica, stie doua cuvinte: te sarut! Smile) i-am zis ca e genial...daca stie si te iubesc, deja stie baza Razz
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeFri Nov 06, 2009 10:02 am

Buna dimineata la toata lumea...si ma intreb daca e vreo lume la ora asta aici..!! Eu m-am trezit intr-un zgomot teribil din cauza vantului, am deschis geamul asa un pic chioara cum eram si m-a izbit un aer si un praf.....este fix vremea care te indeamna sa pui perna pe ochi si o patura groasa si sa dooooooooormi pana la primavara ca ursu' Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeSat Nov 07, 2009 6:12 am

Va doresc o zi buna tuturor. nici nu pot zice ca azi e zi "de facut nimic" pentru ca am un maldar de documente si de hartii sa le incep, sa le lucrez, sa le termin, hehhehehe. Urati-mi succes ca , zau, ca am mare nevoie. Mi-ar placea sa stau in pat printre paturi asa cum sugereaza Yasmin, mai ales ca sunt racita, dar... Datoria, ce sa-i faci! bounce
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeSat Nov 07, 2009 7:44 am

Neata tututror, Admin multa bafta in hartii si le poti face in pat, zau..Very Happy

Eu acum o sa ies pe usa sa merg la lucru Sad si nu am dormit mai deloc adica probabil am adormit pe la 2 am, si m am trezit pe la 7 apoi pana la 8 am stat in pat numai...am o fata oribila si mi-e rau de mor...deci pls...spuneti-mi bafta si mie sa stau treaza si cat de cat activa 8h. Si multa sanatate Admin.

Kiss!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeSun Nov 08, 2009 7:42 am

Buna dimineata, iaca ce matinala mi-s!!! Am apucat sa dorm de la 9 si jumatate pana la 7. Pana m-am invartit aici, am facut rapid o cafea...deoarece in fix 4 min ar trebui sa cam ies pe usa. Am vrut sa salut pe toata lumea si sa urez o zi cat mai buna...Admin, gata cu hartiile ca m-ai innebunit! Nu mai apuca omul sa te gaseasca...pup!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeSun Nov 08, 2009 8:04 am

Neata Yasmine, se pare ca noi suntem, deocamdata singureele cliente ale cafenelei de dimineata. Dar nu are a face. Ce hartii? Ca azi noapte am fost la spital cu Rahma. mi- a facut febra mare, brusc peste noapte. Am intrat in panica si am plecat la urgenta cu ea. A facut o faringita si dupa ce i - am administrat medicamentele necesare s- a calmat.
Imi pare rau ca am pierdut week-end -ul asta cu hartiile si nu am mai avut timp de forum dar promit sa ma revansez. Plecaciunile mele si... stii tu restul :p
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeWed Nov 11, 2009 3:46 am

Buna dimineata fetelor, va invit la o cafea ( inca nu am preparat-o dar este in plan ). M-am trezit cu noaptea in cap ca nu am terminat inca cu examenele. Mai am de scris vreo cateva, urati-mi succes!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeWed Nov 11, 2009 7:21 am

Succes Admin, sa le termini cat mai repede sa te mai prinda si pe tine omul Very Happy Doamne dar ce devreme te-ai trezit nu pot sa cred Sad...eu abia acum beau un ness si in 20 de min o tai la munca. Asa ca va urez de pe acum o zi frumoasa si mult spor in tot ce faceti!! Smile
Back to top Go down
Floare de martie

Floare de martie


Posts : 99
Join date : 2009-09-05
Location : Botosani, Romania

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeWed Nov 11, 2009 2:18 pm

Bună, fetelor!

E după-amiaza şi nu se cade să vă spun "Bună dimineaţa", nu?
Mă bucur că sunteţi foarte active şi că vă beţi cafeaua în fiecare dimineaţa. Admin, te plângi de câte hârtii ai de făcut. Cu acelaşi "duşman" mă confrunt şi eu, de aceea n-am mai reuşit să vă salut în vreo dimineaţă. Dar să ştiţi că m-am gândit la voi în fiecare zi şi vă admir că găsiţi timp şi pentru întâlniri virtuale. Mi s-a schimbat iarăşi orarul la şcoală, pentru că un coleg de-al meu, de istorie, a plecat inspector în locul domnului Vilhelm, şi, având ore de dimineaţă, n-am timp să deschid calculatorul.
Mai am de finalizat câteva proiecte mai importante (că din astea mai mărunţele am în fiecare zi) şi promit să fiu mai activă. Acum sunt la şcoală, tocmai mi-am terminat programul, dar mă duc repede acasă că am de corectat nişte teste la psihologie şi de pregătit materiale, plus proiectele pentru vreo trei şedinţe de consiliere de grup pentru mâine.
Vă pup şi să aveţi o zi bună în continuare! bounce
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeFri Nov 13, 2009 8:46 am

Floare de Martie, tu esti intotdeauna binevenita la orice ora ai veni. toti suntem super ocupati dar pentru sufletul nostru trebuie sa ne gasim o farama de timp. Pentru mine vizita la "Romanian Cafe" ma ajuta , printre multe alte alternative, sa nu cad in banal, sa nu ma plafonez de tot, lol.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeFri Nov 13, 2009 8:52 am

Nu te plafonezi draga Admin, o sa am eu grija,,,numa' termina cu examenele alea sa mai poate omul socializa omeneste cu tine:D

Asadar..Buna Dimineata la toata lumea, sa aveti un weekend/sfarsit de saptamana minunat si cu mult soare afara!!! Smile
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeSat Nov 14, 2009 7:31 am

Neata!! Gasesc ca astazi este o dimineata superba...m-am trezit de la 7.30 si acum iau un fel de portie de energizante....o felie de paine cu dulceata de capsuni si una cu miere..si o ceasca de cafea...oare la cat mi se ridica zaharul in sange acum? Very Happy Dar e musai sa fie asa...caci astazi muncesc si deja ma gandesc ca voi ajunge precum un catar care nu stie decat drumul spre serviciu si acasa iar in singura zi libera, voi avea de rezolvat treburile casnice de care nu ma apropii nici sa ma bati in cursul saptamanii Very Happy..e dreptul meu, nu vreau sa ma surmenez :p.
De altfel m-am si plictisit, asa ca am rugamintea sa ma ajute cineva cu idei pt deplictiseala Razz

O zi frumoasa!! Smile
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeSun Nov 15, 2009 4:43 am

Buna dimineata!

Afara e frig si urat si am chef sa stau in plapuma langa Rahma toata ziua. Dar m-am trezit totusi ca "datoria ma cheama". O cafea sau un ceai fierbinte e tot ceea ce imi lipseste ca sa ma binedispun putintel. Nu spun ca mai am doua examene de scris pentru kindergarten 1 si 2 dar asta e floare la ureche!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeSun Nov 15, 2009 7:26 am

Hai hai!!! inca putin!!! Very Happy...dar azi nu e zi de lucru la tine???? te rog eu, consoleaza-ma cu muncitul asta aproape non-stop Sad(( Si eu abia m-am ridicat din pat si vad un frig teribil, sa ies de sub patura pusa in doua si cearsaf pe dedesubt:(((( OFffffffffffffffffffffff!!!! asta e, sper sa se mai incalzeasca...si sa mai adaugam ceva: Bravos Egipt !!!!!!!!!!!! Very Happy 2-0, un meci care m-a tinut sa-mi sara inima, eu care nu ma uit la meciuri, iaca m-am uitat ca n-am rabdat, am tipat aseara cu vecinii la al doilea gol cand deja lumea isi pierduse orice speranta Smile))) Zici ca era tara mea nu alta!! Very Happy acum sa vedem ce mai urmeaza!

O zi frumoasa si usoara si calduroasa sa aveti!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitimeTue Nov 17, 2009 7:25 am

De ceva vreme cam slaba miscarea pe forumul asta...Very Happy Macar eu sunt prezenta in fiecare dimineata sa urez si sa imi urez o dimineata si o zi excelenta Very Happy Ca de obicei ma stradui sa mananc asa cu noaptea-n fes (desi nu e chiar noaptea in fes dar ma rog)..sa beau un ness si plec la munca pt ca asta am invatat sa fac Smile)) regrete eterne!!!!
Back to top Go down
Sponsored content





Buna dimineata, - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 3 of 40Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: