Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next
AuthorMessage
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeWed Jun 02, 2010 10:19 pm

nu plec pana nu vb, asa am zis
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeWed Jun 02, 2010 10:21 pm

Imi imaginez si de-asta imi place de tine...ca esti directa si adaptabila la situatii...De vorbit mult, o fac si eu, la mine se si vede de pe aici, cat am povestit pana acum...hoho....mai am un pic si scriu juma de viata de om pe forum Razz
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeWed Jun 02, 2010 10:22 pm

Aaa, scrie-mi si mie pe un mesaj privat ID-ul tau de YM daca esti in regula cu asta...
Back to top Go down
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeWed Jun 02, 2010 10:24 pm

sper ca la serv s-au limpezit apele, ca stiu ce nu e o placere sa lucrezi cu prosti ( si dupa cum stim prostia are multe fete, nu se refera la cantitatea de informatii pe care o poate retine cineva).
Ma bucur ca esti asa deschisa, e un dar rar si care trebuie pretuit. eu as fac( il pretuiesc, adica )
sunt de acord, stai sa vad cum fac, pup
Back to top Go down
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeWed Jun 02, 2010 10:33 pm

rezolvai, dar cam greu, ca tehnica nu e punctul meu forte... doar logica
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeThu Jun 03, 2010 6:41 am

Buna dimineata,,
Greu va mai treziti fetelor. va doresc o zi buna si spor la toate.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeThu Jun 03, 2010 7:52 am

Neata fetelor, stire de ultima ora...din salariile noastre amarate...ale noastre zic, ale celor ca mine care nu au functii de conducere, s-a propus o varianta de scoatere a firmei din criza (desi nu suntem in criza chiar deloc, vanzarile la noi chiar sunt in crestere), dar...cum spuneam...scoaterea firmei din criza si alinierea ei la situatia globala....incepand cu 1 iunie (care tocmai a trecut), se scad salariile cu 5%. "Multumirile" noastre domnului presedinte care a luat o asa masura extraordinara si urarile de rabdare si mult succes angajatilor acestei companii...sper sa plecam cu totii sa isi inchida dracu astia firma...Hai ca deja mi-a stricat si ziua de azi...
Back to top Go down
stefanev

stefanev


Posts : 82
Join date : 2010-05-28
Location : Iasi

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeThu Jun 03, 2010 8:36 am

tocmai de asta am ramas azi la birou .. sa te inveselim sa "reparam ziua stricata".
La mine nu-i criza, si salarul ramane la fel Very Happy Wooohoo
Back to top Go down
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeThu Jun 03, 2010 9:23 am

noua ne-au "tras-o" inca de anul trecut, cand ne-au taiat salarile cu 20% si au concediat o colega. Bucuriile lucrului la particular. Regret ca treci prin asta...
Back to top Go down
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeThu Jun 03, 2010 9:27 am

O zi buna (mai buna), tuturor!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeThu Jun 03, 2010 9:29 am

Ce o zi mai buna, Clara ca nu imi vine sa mai misc un degetel in biroul asta...tot anul trecut nu s-a marit cu nimic salariul, in noiembrie si februarie iar au taiat din ele...eu nu am apucat dar cert e ca eu am venit pe salariul ala taiat....iar acum, iar 5%...deja ma astept sa taie si din bonurile de masa si tot!!! Acum imi pare teribil de rau ca am parasit Egiptul...
Back to top Go down
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeThu Jun 03, 2010 9:37 am

La bonurile de masa s-a gandit deja "bugetul" cum sa faca sa le impoziteze, asa ca nu se stie niciodata... regret necazul prin care treci... tre sa plec la serv te pup si ai grija de tine... Sad
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeThu Jun 03, 2010 9:39 am

Spor la treaba draga mea, sper sa ai o zi usoara!!!
Back to top Go down
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeThu Jun 03, 2010 9:25 pm

Buna seara la cafeaua de dimineata... asa expresie mai rar. Wink am avut intr-adevar o zi buna, cred ca a ajutat urarea ta. Mersi!
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeThu Jun 03, 2010 9:27 pm

Trebuia sa treci la cafeluta de noapte. ca si asta e la forum. Important ca ti-a mers bine.
Speram ca de maine ne merge bine la toate.
Back to top Go down
stefanev

stefanev


Posts : 82
Join date : 2010-05-28
Location : Iasi

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeThu Jun 03, 2010 10:10 pm

Daca beau cafea noaptea cred ca o sa casc ochii in tavan ... si nu o sa am ce sa fac sa ocupe timpul Smile

BUNA DIMINEATA ! pentru urmatoarea zi (vineri) ... sa fiu primul Smile)
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeThu Jun 03, 2010 10:22 pm

Regula pentru forumistii "aerieni" - "buna dimineata" numai intre 5 am - 12 pm
"cafeaua de mai tarziu" repere orare ( scrisesem "orale Razz) 1pm - 7 pm
"cafeluta de noapte " intre 8 pm - ... pana dimineata.
Merci Smile!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeFri Jun 04, 2010 4:16 am

Inseamna ca noi gresim orarul.
Uite ca fiecare scriem pe unde se nimereste. Uite ca avem si un baiat printre cafengite. Si il mai stricam pe langa toate ,facandu-l sa bea cafea. Admin fa te rog "ceaiul de la ora 5" ca sa aiba si baiatul rubricuta lui, mancal-ar mama ca e si destept foc dupa cate vad. Ultima noutate ma duc ACASAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA . Saptamana care vine doar pentru cateva zile, plec sa imi incarc bateriile ,doar pentru asta si apoi plec in august sau septembrie, sa vad.
Sunt cam obosita psihic si fizic si ma duc sa imi vad fratii, sora ,cimitirul si un calugar sper sa reusesc asta, cu ajutorul lui Dumnezeu. Am nevoie de cele 4 elemente sa ma incarc,pentru a continua sa traiesc printre inculti si prosti cu bani. Cum o fi gandit Dumnezeu sa imparta omenirea asta nu stiu , am sa incerc sa il intreb. Cei ce au bani nu au minte, cei care au minte sunt saraci.......... Ce echilibru e asta? Imi dati voi un raspuns?
Va pup ca eu ma apuc de munca.
Back to top Go down
stefanev

stefanev


Posts : 82
Join date : 2010-05-28
Location : Iasi

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeFri Jun 04, 2010 7:30 am

@Admin: regulile sunt facute ca sa fie incalcate Smile si nici asa nu-i bun (asta ca sa te tachinez un pic:))): conform programului, intre orele 12:00pm- 1:00pm dar si intre 7:00pm-8:00pm ... nu se bea cafea Smile))

@elenjohn: merci de complimente Smile Si nu reusiti sa ma stricati convingandu-ma sa beau cafea... nu au reusit colegii de munca atunci cand mai trec pe la mine pe la birou si flutura cafeaua involuntar pe la nasul meu Smile)

Cat despre echilibrul intre minte buna, sarac financiar si invers ... de obicei cei cu minte buna sunt mai bogati decat ceilalti, pentru ca uneori trebuie sa iei niste decizii pe care banii n-ar putea sa le rezolve Wink
As mai scrie pe aceasta tema, dar astazi mai am si eu un pic de treaba ... sa treaca timpul mai repede ca VINEEE WEEKENDUUL !!!!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeFri Jun 04, 2010 8:01 am

Buna dimineata si de la mine!!! Vad ca va scrieti in draci pe forum si eu nu mai particip...ce e drept am o stare cretinoida si nici nu vad tastatura asta bine asa ca nu mai zic mare lucru. Stefan, astept si eu ca si tine sa treaca ziua de azi sa ma duc acasa sa ma odihnesc, sa stau sa nu fac nimic decat sa ma uit in tavan eventual. Si azi m-am gandit sa caut pe youtube o telenovela si anume Bety cea urata! Mai stie cineva filmul? Era cand eram eu tanara si nu imi mai amintesc bine cum era!! M-am prostit, stiu....

Cat despre intrebarea lui Elen despre minte si bani, eu cred ca e un fel de norocul prostului, pt ca un om cu minte, reuseste sa se descurce si sa nu cada praf, plus ca viziunea e alta si se raporteaza la alte criterii...pe cand un om prost, el e fericit, iar fericirea atrage dupa sine si energia pozitiva, sau altfel spus norocul...Razz de-aia am zis de nenumarate ori ca mai bine ma facea mama proasta...nu stiti cat de bine e sa fii prost si sa te bucuri de diverse lucruri banale si ordinare, sa nu intelegi multe, prin urmare nu te mai enervezi, nu stii ce se afla in spatele aparentelor si ambalajului si iar nu iti mai faci probleme...e discutabila...depinde de interesele fiecaruia si unghiul din care vrei sa privesti! Spor la treaba la toti.
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeMon Jun 07, 2010 5:53 am

Buna dimineata,
Ia sa vedem cu cine beau cafeaua in aceasta dimineata : nimeni, dar care se mai trezeste asa de dimineata? Dormiti dragii mei ca si eu voiam sa dorm cand eram ca voi. Va doresc o zi buna!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeMon Jun 07, 2010 8:45 am

Neata,,,,eu is treaza de la ora 5.30...am mai stat in pat o ora si n-am reusit sa mai adorm...m-am apucat de citit si am terminat cartea cu jurnalul din Irak. AM sa scriu la topicul CE MAI CITIM IN IUNIE, cateva impresii...pe mine una m-a facut praf in final...desi am criticat-o grav la inceput.

Acum stau si dorm pe mine dar totusi sunt destul de vioaie...nu stiu care parte e vioaie dar una din ele e Razz
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeTue Jun 08, 2010 5:32 am

Lueam asta a cam dat bir cu fugitii! Buna dimineata.
Eu nu inteleg , dimineata e prea devreme , seara e prea tarziu si uite asa tot mai greu ma intalnesc pe forum cu careva. Eu inteleg iarna ca sunteti in amortire dar si vara?
Trebuie sa gasim o metoda sa ii trezim pe cei care dorm demult.
Va doresc o zi buna si la mai bine ca rau tot am avut.......
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeTue Jun 08, 2010 7:45 am

Asa-i cum spui tu Elen.. Razz atat ca cei ca mine de exemplu...se trezesc pe la 6.30 hai maxim 7 in caz de extrema necesitate, dupa care aproape o ora ma ocup de treburile de dimineata si ma pregatesc sa plec la serviciu...iar aici ajung la ora 8.30. Pana imi deschid programele de lucru, pana deschid YM, apoi mail apoi forum...se face cam...8.42 cam cat este acum Very Happy (ora Romaniei). Razz Totusi cred ca tine si de diferenta de fus orar si de regimul tau de somn la viteza Very Happy . Important este ca ne intalnim si mai citim ce face unul si altul, raspundem la mesaje...tot e bine!! Nu suntem chiar in amortire...Razz Spor la treaba tuturor si o zi frumoasaaaa!! cheers
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitimeWed Jun 09, 2010 7:44 am

Buna dimineata,
Numai asta am timp sa va spun , va doresc o zi buna!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top Go down
Sponsored content





Buna dimineata, - Page 21 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 21 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 21 of 40Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: