Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Ce mai citim in iunie?

Go down 
4 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Ce mai citim in iunie? - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ce mai citim in iunie?   Ce mai citim in iunie? - Page 3 Icon_minitimeSun Jun 19, 2011 4:31 pm

Nu, ca am uitat sa-i spun! Sad
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Ce mai citim in iunie? - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ce mai citim in iunie?   Ce mai citim in iunie? - Page 3 Icon_minitimeMon Jun 20, 2011 9:48 am

Am citit cam jumatate din primul vol al cartii lui Proust. Razz Chiar a inceput sa imi placa mult desi cateodata ma mai pierde in prea multe detalii (in sensul ca incep sa citesc gandindu-ma la altceva si habar n-am ce-am citit), dar are si umor. De exemplu, ieri am ras ca nebuna cand am citit: "si m-am grabit sa nu ii raspund" , "o sa vedeti ca n-o sa-l manance (sparanghelul) cu lingura pe dos", "du-te de stai cu el ca doar nu suntem calai". Smile))) lol! Si astea sunt cateva doar, sper sa le fi reprodus exact desi expresia cu pricina sigur e scrisa bine. Astept sa vad ce se intampla mai departe! Razz
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Ce mai citim in iunie? - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ce mai citim in iunie?   Ce mai citim in iunie? - Page 3 Icon_minitimeTue Jun 28, 2011 9:53 am

Venind vorba de Tahar Ben Jelloun, una din cartile lui sensibile se numeste Sur ma mere, am inceput sa traduc din ea, mi-as dori sa o pot traduce toata la un moment dat. Mai jos aveti un video scurt cu un interviu cu autorul, referitor la aceasta carte. Enjoy! https://www.youtube.com/watch?v=qUddhRo9Ha4
Back to top Go down
Sponsored content





Ce mai citim in iunie? - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ce mai citim in iunie?   Ce mai citim in iunie? - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Ce mai citim in iunie?
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Ce citim in Decembrie
» Ce mai citim în luna Octombrie
» Teoretic, ce mai citim in luna Noiembrie?
» Haideti sa decidem ce anume citim in luna MAI!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Literatura lumii :: Ce planuiesti sa citesti luna asta?-
Jump to: