Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Ce gandesti acum?

Go down 
+6
Alex
chihlimbar
Meryem
yasmine
elenjohn
Admin
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeFri Sep 17, 2010 3:13 pm

Eu am fost atat de amabila incat i-am urat de bine, la propriu, nu e ironie. Am zis ca daca voi avea timp, o sa vizitez si site-ul ei...Ma gandeam ca stii si tu Admin de ea, zic...o fi vreo prietena de-a ta! Nu se stie niciodata, eu am constiinta curata.. Razz i-am vorbit frumos Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeMon Nov 08, 2010 4:49 am

Cum sa dau intorsatura si mai fericita evenimentelor vietii mele, hehehhehe.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeMon Nov 08, 2010 9:49 am

Am impresia ca lucrurile incep sa se mai aseze, Admin...asa ca da-i inainte! Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeTue Nov 30, 2010 6:17 pm

Ce bine ar fi fost daca as fi beneficiat de o vacanta prelungita asa,d e una n de zile iar salariul sa mearga bine merci. Heee, vise si iar vise!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeTue Nov 30, 2010 6:23 pm

waaaaaaaa, ar fi fost bestial Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeTue Nov 30, 2010 6:35 pm

SAU am o idee mai "inteligenta": sa staua casa un an de zile si sa cheltui bani in fiecare zi, sa am la dispozitie asa ceva ca un card nelimitat. Stiti povestile alea cu masa care nu se sfarsea niciodata, puteai cere oricate si orice bucate doreai, era inepuizabila. Cam asa mi-ar trebui mie da sa fie un card :p.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeFri Dec 03, 2010 7:33 pm

SAU: cam ca la desene amanate cum zicea tata, unde ai la indemana absolut orice si oricand! Eii...vise...poate in Paradisul de Apoi ne-om hodini si ne-om bucura! Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeSat Dec 04, 2010 8:18 am

Insh'Allah!

Azi ar trebuis a am un interviu extrem de important dar nu stiu daca va mai avea loc sau nu. Revin pe seara sa va spun daca am fost sau nu.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
fatimaravi

fatimaravi


Posts : 39
Join date : 2010-11-29
Age : 36
Location : Bucharest, Romania

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeSat Dec 04, 2010 9:58 am

Multa bafta!!!!! Very Happy cum a decurs?
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeSat Dec 04, 2010 10:03 am

Stai ca nu am plecat inca. Acu imi termin cafeaua, ma imbrac in haine de gala si plec.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
fatimaravi

fatimaravi


Posts : 39
Join date : 2010-11-29
Age : 36
Location : Bucharest, Romania

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeSat Dec 04, 2010 10:05 am

aaa scuzeee, am avut impresia ca ai postat ieri Smile) atunci super mult noroc iti doresc!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeSat Dec 04, 2010 10:47 am

Ia ca-s curioasa si io Very Happy Inshaallah sa iti mearga bine!!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeSat Dec 04, 2010 1:27 pm

Pai cum sa fie! Cucoana nu a binevoit sa vina la intalnire.Cica sa astept cand m-o suna ea. La sfantul asteapta , probabil!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeSun Dec 05, 2010 12:23 pm

Sad nesimtire...
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeThu Dec 16, 2010 6:46 pm

Ce bine ar fi fost daca aveam si eu o masina...
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Hannah




Posts : 14
Join date : 2010-12-14
Age : 42
Location : egypt

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeThu Dec 16, 2010 7:44 pm

ce grea e viata in Ro si ,oriunde ai locui in lume,ce greu este sa mai stai cu alte persoane!
Lipsa intimitatii conduce la discutii..............
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeThu Dec 16, 2010 7:56 pm

Hannah wrote:
ce grea e viata in Ro si ,oriunde ai locui in lume,ce greu este sa mai stai cu alte persoane!
Lipsa intimitatii conduce la discutii..............

Am mancat si eu painea asta amara patru anid e zile la inceputul primei mele casnicii...
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeFri Dec 17, 2010 10:12 am

Am mancat si eu paine din asta dar nu in casnicie..
Back to top Go down
Hannah




Posts : 14
Join date : 2010-12-14
Age : 42
Location : egypt

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeFri Dec 17, 2010 7:55 pm

Imi doresc sa revin la viata mea normala,casa mea(inchiriata sau proprietate personala) doar sotul meu si eu,iar acum si fondanta!

E prima data in 2 ani de casnicie cand stam cu cineva,si ne vine foarte greu!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeSat Dec 18, 2010 11:04 am

Inshaallah sa aveti casuta voastra pt ca e tare greu cu agitatie prin casa. Mai ales cand ai familia ta si rostul tau!! Pup
Back to top Go down
Hannah




Posts : 14
Join date : 2010-12-14
Age : 42
Location : egypt

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeSat Dec 18, 2010 7:32 pm

Multumesc Yasmine!inshallah sa fie bine pt toata lumea!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeWed Dec 22, 2010 1:41 pm

Simt ca am nevoie de mai mult timp, de-as putea sa-l dilat si apoi sa strig, precum Faust: "Clipa, ramai, esti atata de frumoasa!".
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeWed Dec 22, 2010 2:50 pm

Asa as zice si eu! Desi timpul cred ca este inventat de noi...totul este relativ!! Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeMon Dec 27, 2010 5:11 am

Rautate gratuita, amestecata cu o gramada de curiozitate si cu vorbaraie multa. Iata un coctail nelipsit al zilelor noastre. Next step: sa stai departe si sa contempli doar, daca ai taria de caracter necesara.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitimeMon Dec 27, 2010 9:44 am

Apai de-aia avem numai o gura, ca sa vorbim mai putin si cat trebuie!! Faza cu capra vecinului sau distractia pe seama altuia, este cea mai la "moda" activitate in zilele noastre. De fapt cred ca ea a existat dintotdeauna, atat ca lumea a devenit ori mai ingenioasa ori mai naiva sau ambele gasite in diverse proportii. si asta pentru ca avem impresia ca ne-am civilizat, ne-am autoeducat, am invatat de la viata pentru ca am avut ocazia iar tehnologia ne-a pus la indemana alte surse de spectacol si ignoram de fapt firea umana dintotdeauna. Cand Adam a fost izgonit din rai, Iblis sarea in sus de bucurie, nu neaparat pt situatia lui Adam ci pt ca nu mai era doar el izgnonit si pentru ca i-a reusit planul dracesc, orgoliu!

Cateodata e bine sa gandim primitiv si nu civilizat si educat precum avem tendinta unii dintre noi!
Back to top Go down
Sponsored content





Ce gandesti acum? - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Ce gandesti acum?   Ce gandesti acum? - Page 4 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Ce gandesti acum?
Back to top 
Page 4 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Insemnari Psihologice :: Jocurile Cuvintelor-
Jump to: