Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Mirajul Siciliei

Go down 
4 posters
AuthorMessage
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeThu Aug 05, 2010 9:30 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]Dragele Dragele mele m-am gandit sa va arat cateva poze din Sicilia, un loc superb plin de peisaje si istorie. Pozele sunt facute la Siracusa si Tindari in provincia Messina.
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeThu Aug 05, 2010 9:52 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
In primul mesaj e urechea lui Dionisie si aici e teatrul grec.
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeThu Aug 05, 2010 10:03 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]Adica acum urmeaza teatrul grec
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeFri Aug 06, 2010 9:27 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Doamne, ca tare frumoase mai sunt fotografiile din Sicilia. Multumim frumos, Elen si asteptam mult mai multe.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Floare de martie

Floare de martie


Posts : 99
Join date : 2009-09-05
Location : Botosani, Romania

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeFri Aug 06, 2010 12:21 pm

Diseară, mai pe răcoare, merg la spectacol, la teatrul grec, Elnjohn. Ce rol vei juca?
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeFri Aug 06, 2010 3:43 pm

Ea o sa joace un rol romantic, plin de pasiune si visare!! Va rog veniti pregatiti si sa aruncam cu flori Very Happy trandafiri eventual! Piesa va fi surpriza...acum e inca in coacere!! Razz
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeFri Aug 06, 2010 6:24 pm

Hei, Yasmine, tu poti fi regizor, si inca unul critic. Ce stiti voi dragele mele ce patimesc eu cu fatuca asta....... [You must be registered and logged in to see this image.] Incearca sa ma scoata din ale mele da ti-ai gasit sa mai schimbi ceva la batranete, e o lupta..........si saracuta cand crede ca a reusit ceva , vede ca a muncit in xadar.
Ehe, he asa e la batranete , ce stiti voi!!!!!!!!!!!
Back to top Go down
Floare de martie

Floare de martie


Posts : 99
Join date : 2009-09-05
Location : Botosani, Romania

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeFri Aug 06, 2010 6:52 pm

Din pozele de mai sus nu se prea vede... bătrâneţe!!! Şi ştiu sigur că nu o ai nici în suflet. Îţi prieşte Sicilia!!!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeFri Aug 06, 2010 9:05 pm

Subscriu la cele spuse de Floare. Sa nu te superi draga Elen, dar arati mai bine decat atunci cand te-am cunoscut eu. Sa tot fie vreo 12 ani, ca Robert avea un an jumatate si mergea la doamna Mariana, perete in perete cu tine.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeFri Aug 06, 2010 10:07 pm

Intr-adevar, ii prieste! Plus ca de la o vreme e mult mai vesela si mai zambitoare. Ma bucur sa o stiu asa!! De fapt ii prieste pt ca a ajuns la un nivel de unde poate spune: rasuflu mai usurata si mai am ceva vreme si pentru micile mele bucurii. In plus, Elen e o optimista de la nastere si pana la sfarsit!! Asta chiar conteaza si ii da un plus de stralucire! Smile
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeSat Aug 07, 2010 4:39 am

Voi ca sunteti tinere , radeti de batranetele mele. Dar nici eu nu ma las, ce credeti, ca daca se imbatraneste se sfarseste viata? Nuuuuuuuuuuuuuuu!
Doar ca se da in mintea copiilor, ti se pare ca ai dreptul la tot, exact pe dos. Ca atunci cand esti tanar si vezi unul de ceva ani...... ca e fericit , indragostit, etc.. te gandesti: asta ce mai vrea la varsta asta?
Va spun eu ca am trecut si eu prin asa ceva. Meditera imi prieste dragele mele, eu ma simt bine aici, numai ca uneori ma apuca un dor de casa de numa numa si evadez un pic, dar nu mult ca parca nu te mai simti bine in locul tau de altadata. Si asa ajund si spun ca suntem oameni fara tara, ca nu ne mai gasim locul niciodata.
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeSat Oct 02, 2010 7:05 am

Astazi sa speram ca Admin are timp si sa va mai delectez cu imagini din Sicilia apoi zilele astea dupa ce vine Dragos,el fiind baiatul meu,am sa incerc sa scoatem din telefon niste imagini cu un orasel turistic cunoscut in toata lumea , foarte frumos, Taormina, declarat neoficial , dar cred ca i se cuvine acest nume "orasul indragostitilor",situat pe un varf de munte , cu case asejate , spunea Yasmine asemanator cu orientul. Este orasul in care odrasla lui Ceausescu, Nicusor, venea la cazino, unde se distra. Este orasul in care cei mai mari actori au case, asa zis case , cumparate . In mare sunt insulite,care sunt cumparate de mari actori cu bani grei, bani aruncati in vant gandindu-ma ca sunt milioane de persoane pe glob care mor de foame. pup.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeSat Oct 02, 2010 7:58 am

Inshaalah, in seara asta adaug aici fotografiile promise de elen, apoi Elen va veni cu comentariile de riigoare.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeSat Oct 02, 2010 10:55 am

Supeeeeeeeer!! Elen vreau si eu pozele alea ca majoritatea sunt facute de mine/cu mine Sad((
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeSat Oct 02, 2010 8:35 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Iata fotografiile promise. De-acum sa o asteptam pe Elen sa ne dea exact detalii cu referire la imaginile surprinse.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeSat Oct 02, 2010 8:37 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeSat Oct 02, 2010 8:39 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeSat Oct 02, 2010 8:41 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeSat Oct 02, 2010 9:47 pm

Uitati unde traiesc eu , adica undeva pe aproape. Toate acestea sunt minuni ale lui Dumnezeu in fata carora poti sa te inchini.
1. Este un apus de soare intr-un punct foarte inalt din sicilia.
2.Marea Mediterana in apropierea unei mari biserici ,situata sus pe munte, ce se chiama:"madonna de la Tindari(madonna nera)".
3.si 6. Biserica "madonna de le lacrime", construita in cistea unei icoane a Maicii Domnului, facatoare de minuni,cu lacrimile ce i se scurgeau din ochi.
5. Insula Ortigia , ce se leaga de orasul Siracusa printr-un canal sistem Venetia.
7. Municipiu din Ortigia.
8. Duomo, catredala din Ortigia.
In acesta insulita sunt atatea cladiri vechi cu o arhitectura fascinanta. Iti vine sa nu mai pleci de acolo. Eu am stat 2 zile dar daca as putea m-as duce sa locuiesc acolo.
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeSat Oct 02, 2010 9:49 pm

4. Am uitat este teatrul grec din Siracusa.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitimeSun Oct 03, 2010 7:40 pm

Doua din foto le-am facut eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeuuuuuuuuu!!! Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





Mirajul Siciliei Empty
PostSubject: Re: Mirajul Siciliei   Mirajul Siciliei Icon_minitime

Back to top Go down
 
Mirajul Siciliei
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Discutii Urbane :: Orasul in care traiesc acum-
Jump to: