Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Cafeluta de noapte!

Go down 
+5
chihlimbar
Clara
yasmine
Admin
elenjohn
9 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeSat Jan 16, 2010 11:45 pm

Ei ce ziceti de o cafeluta la miez de noapte?
Pentru ca eu dragele mele nu prea am timp de dimineata. Va invit sa savuram o cafea si noatea. Ce zici Flare de martie? Iti amintesti cand veneai la mine si sfatuiam pana dupa miezul noptii?
Va doresc somn usor!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeSun Jan 17, 2010 12:31 am

O idee buna si cafeluta de noapte. Era o vreme cand beam cafeaua la orice ora din zi si din noapte. Vremuri demult apuse! Dar tot imi place sa scriu dupa miezul noptii atunci cand nu dorm. Somn usor celor ce puteti dormi, Razz
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeThu Jan 28, 2010 9:09 pm

Buna seara, sau mai bine zis buna noapte!
Nu prea am timp ziua dragele mele sa va scriu. dar citesc zi de zi mesajele voastre. Dar se vede ca mai toate hiberneaza. La mine portocalele si lamaile sunt coapte pe crengile copacilor. Nu este zapada si copacii sunt cu frunze si fructe. Mai putin de 10 grade nu prea scade temperatura. Va doresc spor la treaba si sa stiti ca nu v-am uitat. sunny
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeThu Jan 28, 2010 11:39 pm

Oooo, ce fine , la noi sunt cateodata si 4 grade Sad. E frig in Egipt acum, din pacate! Scrie-ne mai des, Elenjohn, ne e dor de tine .

[You must be registered and logged in to see this image.]
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeFri Jan 29, 2010 8:04 am

Wow, Elenjohn, am impresia ca stai in paradis...precum spunea si Admin, mai scrie-neeeeee!! Curand nu va mai hiberna nimeni, ia sa vedeti Very Happy Va pup!!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 7:55 pm

Desi nu e chiar noapte, tott am sa va scriu... poate trebuia inceputa si o cafea de cu seara, hehehhe. sper ca sunteti bine cu toatele. Eu ma simt asa energica, de parca am sa le fac pe toate noaptea asta. Sper sa termin totul cu bine si sa -mi mair amana putin timp si pentru citit. Va pup!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeTue Mar 09, 2010 8:58 pm

La noi e intuneric de ceva vreme, insa o sa scriu cateva cuvinte. Nu ma simt prea plina de energie, mai ales de cand s-a intors iarna. Se tine de noi ca scaiul... In rest toate cum le stiti, mai nimic nou. Pup
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeSun Mar 14, 2010 8:50 pm

Desi aici temperatura a ajuns pana la 38 de grade eu sunt foarte racita... asta e motivul pentru care nu am mai scris in forum ( nu ca s-ar calca lumea pe picioare sa scrie dar mie mi-e drag).
Sper sa ma fac bine repede si sa ma apuc de scris la sectiunea literatura eseuri putin mai voluminoase, dar fara a neglija calitatea. Pup!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeThu Apr 22, 2010 10:12 pm

Am cam parasit "Cafeluta de noapte", desi sunt mai mereu online noaptea. Sunt obosita dar fericita pentru ca ma asteapta nici mai mult, nici mai putin de 3 zile de vacanta, iuhuuu! Iar la sfarsitul urmatoarei saptamane, tot trei zile de relaxe. Sper sa dorm mai mult decat am facut-o pana cum. Va pup si va doresc o noapte buna!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeFri Apr 23, 2010 2:01 pm

Yeeeeeeey, a cata zi e azi??? ca n-am monitorizat cand ai trimis.. Very Happy cred si eu ca e bine in vacanta desi cu copiii pe cap nu stiu cat ai sa poti sa te odihnesti...dar tot e bine, pup! Razz
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeThu May 06, 2010 10:14 pm

Buna noapte.
Acum am terminat de lucru fetelor. S-a dus seara romantica totul. Am avut o zi de munca fara respiratie. Petre a trecut pe la mine,ca avea de vorbit cu o prietena de a noastra, de a lamuri ceva , nesemnificativ, banal. Dar cu mine s-a sfarsit prost ziua de azi. A facut o criza de gelozie , ca a sunat telefonul, eu nu am raspuns ca era o clienta , nu era in orarul de lucru, era in orarul de mancare . Si dupa ce a plecat a sunat si mi-a spus pt. ce nu am raspuns la tel si de ce apoi am plecat , asta inseamna ca aveam ceva de ascuns, m-am suparat dragele mele si i-am spus ca nu se poate continua asa , ca eu lucrez pentru femei si barbati, ca nu renunt la lucrul meu si ca mai bine incheem acum decat mai tarziu.Apoi fiecare avea de lucru in directia sa si ziua s-a terminat prost. Dar sa vedem maine cum va fi.Va doresc nb si toate cele bune.
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeTue May 11, 2010 9:09 pm

Nopate buna dragelor,
Sunt moarta de oboseala ,ma duc sa ma culc ,imi cad ochii in gura. Eu si Petre suntem doi nebuni. Astazi era frant.Si eu la fel .nb.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeTue May 11, 2010 9:22 pm

hmmm, de ce era P. frant? Din cauza prelegerii de la Academia Masonica sau alte cauze nebanuite? Hehehehhe, glumesc. Ma bucur ca esti bine, Elen. Sa stii ca-mi insufli optimism debordant. Pup, noapte buna!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeTue May 11, 2010 9:45 pm

Mai....Elen acum are doo lucruri in cap, sau mai bine zis unul: Nea Petrica!!! el e primul si omniprezent in mintea ei...si cand lucreaza, o face mai cu spor (era sa scriu sport :p ) datorita izului de mason pe care il inspira la fiecare intalnire Razz
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeSat May 15, 2010 5:46 pm

Buna seara dragele mele...va invit la o clatita cu gemuri pe alese: caise, capsuni si visine Very Happy am bucatarit pana acum, m-am copt langa ele si iata-ma mancand singura. Constat ca sunt cele mai bune clatite de pana acum...am devenit experta deodata Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeSat May 15, 2010 6:44 pm

Emmm, ce bine imi miroase, iaca mi-ai facut pofta de clatite dar la mine in program este pandispan, lol. Maine , in cancelaria noastra este dish party... o sa mancam si felul meu preferat: mahshi, yupiiiiiii!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeThu May 20, 2010 8:04 pm

Buna fetelor!

imi pare rau ca nu am mai scris cam de multisor dr am fost foarte ocupata si bolnava putin. Am depasit perioada mai grea si iaca sunt din nou aici. Cool
Sunt intr-o perioada de schimbari, din multe puncte de vedere, asa ca tineti-mi pumnii, hehhehehhe.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeFri May 21, 2010 7:48 am

Buna dimineata pentru seara...Razz mult succes Admin in tot ceea ce intreprinzi acolo si mai comentez eu una alta la Buna dimineata!! Pup!!
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeMon May 24, 2010 10:14 pm

Buna seara,
M-am intors dragele mele, am avut calculatorul defect. sunny
Am mult de lucru si nu prea am timp. Cat priveste nea Petrica s-a voalat. A disparut dupa o mare discutie ce nu a mers bine pentru amandoi. Cred ca drumurile noastre s-au despartit si vor merge paralel adica nu se vor intalni niciodata. Dar asta am sa va spun altadata. Am fost un pic deluza nu ma asteptam la un om ca el la ce a zis si elegant am terminat, adica vorba vine elegant ca am mai scapatat la vocabular amandoi. Duminica mi-am lins ranile si acum sunt la parametrii normali. Va pup si mai vorbim.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeMon May 24, 2010 10:21 pm

Oooo, bine ai revenit Elen! Ne faceam griji, si eu si Yasmine. nu stiam unde ai disparut asa dintr-odata. Cat despre Petre, chiar imi pare rau ca s-a intamplat asa, dar mai bine mai devreme, decat mai tarziu. E bine ca ati avut discutia si ca te-ai lamurit. Oricum, tu nu esti singura in viata asta, ai baietii si nora si cine stie, intr-un viitor nu prea indepartat un nepotel sau nepotica. Yasmine are probleme cu netul si nu a putut intra deloc astazi. Te pup!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeMon May 24, 2010 11:27 pm

Nu imi fac probleme , nu se merita, eu vreu totul sau nimic poate nu e bine asa, omul era prea obsedat de gelozia lui, era gelos si de umbre si eu nu puteam sa traiesc. Apoi are si imaginatie vede in orice om un rival si domanda etc.... Pacat ca era tare destept si aveam si eu cu cine mai schimba o vorba ca printre atatia prosti cati sunt ..... prostesti si tu..... Eu multumesc lui Dumnezeu nu am fost singura niciodata. Chiar daca as ramane singura aici vreau sa ma gandesc la mine mai mult, sa ma duc la teatru , sa vad un pic mai mult Sicilia si poate mai departe, voi vedea......oricum am fost cam dezamagita de atitudinea lui. Dar acum la culcare ca maine e o noua zi . pup
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeWed May 26, 2010 10:06 am

Asa sunt oamenii destepti..dificili si cu ceva de te trazneste incat sa incline balanta Razz De aceea zic si eu sa ma fi facut mama proasta ca imi mergea mai bine, ma duceam dusa de nas si ma bucuram, ma impresiona aproape oricine si traiam intr-o lume fantastica unde toti ma plac si daca se intampla ceva urat...desi nu prea ar avea ce la modul prea serios, o sa imi revin si o iau de la capat pt ca are balta peste. Razz Dar uite ca noi care pricepem si vedem prea multe, ramanem dezamagite prea repede. Dar cam asta e...nu stiu cum ar trebui sa ne adaptam la lume sau mai bine zis...cine stie ce noroc vom avea pt ca deja simt ca e o chestiune ce tine de noroc de acum, cap avem, vointa avem, forta de munca avem...suntem iubitoare, sincere, directe, amuzante....ce lipseste??
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeWed May 26, 2010 10:20 am

Lipseste inteligenta la altii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeWed May 26, 2010 10:30 am

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, nu inteligenta le lipseste ci maturitatea si echilibrul...e o diferenta intre ele Idea
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitimeFri May 28, 2010 4:33 am

Haideti la cafeluta de noapte!
Eu nu am somn ca m-a trezit Petre........Muica!!!!!!!!!!!!! Asta de adevaratelea e nebun dragutele mele. Ieri seara mi-a telefonat si era beat crita. cred ca acum si-a revenit si mi-a trimis un mesaj , pagina goala. Saracutul,si-a pierdut mintile si sa mai zicem ca masonii au echilibru psihic............ Cred ca nu ii convine ca am invins eu ,se simte in inferioritate ,sau nu stiu ce sa mai zic: incurcate sunt caile Domnului......
Back to top Go down
Sponsored content





Cafeluta de noapte! Empty
PostSubject: Re: Cafeluta de noapte!   Cafeluta de noapte! Icon_minitime

Back to top Go down
 
Cafeluta de noapte!
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: