Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Cafeaua de mai târziu

Go down 
+5
elenjohn
yasmine
Clara
Admin
Floare de martie
9 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeSat May 08, 2010 8:27 am

Eram sigura ca o sa va fac poftaaaaaaaa!!!! Exact prajitura aia e, cu blat de cacao, crema de ciocolata si glazura de ciocolata, din epoca comunista, celebra di tri sut'di ani incuashi. Razz E una din prajiturile mele preferate din cofetariile romanesti. Dar eu stiu ce prajituri sunt in Italia si stiu si ce prajituri sunt in Egipt...Dumnezeule, mi-e dor de dulciurile arabesti si mai mi-e dor de un fel de prajitura gen cozonac cu crema de lamaie si ciocolata pe deasupra, era din Italia ila,,,,dar habar nu am cum se cheama Very Happy Elen, ar trebui sa stii. Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeSat May 08, 2010 3:00 pm

Buna ziua, lume ca azi nu am avut timp pana acum sa va salut. Succes fetelor care ies in oras precum si celor ce au afaceri de invartit, hehehhehe.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeSat May 08, 2010 3:54 pm

Heheheheh, adica eu, nu????????? m-am ocupat de niste treburi, sa vedem ce combinatii ies, poate reusesc draga Admin :*
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeSat May 08, 2010 4:17 pm

Dragele mele acu plec.
Astept sa vina si plecammmmmmmmmmmmmmmmmmm!
Intr-un orasel la 40 de km. de orasul meu, la un restaurant unde se mananca peste pe malul mariii. Asa ca urati-mi succes. La mine e 16,00 si pana la 20,30 cand se mananca avem timp de taclale si de plimbat.........pup.
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeSat May 08, 2010 4:19 pm

A........ nu ganditi prostii.... ne plimbam,vorbim..... Wink
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeSat May 08, 2010 9:38 pm

Cine gandeste prostii? Eu gandesc numai la modul romantic... Oricum astept ziua d emaine sa aflu ce s- a intamplat ca-s curioasa mai rau ca fata mare inainte de maritis. Pupici!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeSat May 08, 2010 9:56 pm

SI eu sunt curioasa, si nu suntem noi care ne gandim Elen ci tu te gandesti prea mult la aspectul alaaaaaaaaaaaaaaa Very Happy asa ca nu te mai gandi si sa vina totul frumos si de la sine si asteptam detalii despre conversatii , plimbari, pareri etc Very Happy Pup!!
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeMon May 10, 2010 8:51 pm

Uite acum am terminat de lucru, dar inca nu , am intrat un pic sa vad ce faceti si apoi din nou la treaba. Am intrat doar sa va salut si sa bem cafeaua impreuna ca asta e ultima pe seara asta . Va pup nb..
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeTue May 11, 2010 9:28 am

E bine...eu am ramas dezamagita de niste treburi azi...dar o sa imi revin...pup
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeWed Jun 09, 2010 6:29 pm

Buna tuturor. In sfrsit ma simt si eu in forma, multumesc Domnului. dimineata nu pot intra pentru ca flash -ul meu Vodafone nu merge in noua locatie aleasa de scoala noastra. Asa ca vara asta, cu exceptia week-end -urilor. Dar ma bucur ca sunt altii mai activi decat mine, ca pana acum eu sutam la poarta, eu inscriam, eu arbitram, hehehhehe.
Suntt deosebit de ocupata astazi cu aranjatul cartilor in bibliotec, si cu stersul prafului. Va doresc os eara placuta , pup.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 10, 2010 12:18 am

Cafea de cat de tarziu dragilor? Very Happy eu am ajuns acum vreo jumatate de ora acasa....am avut o intalnire minunata, nici nu mi-a venit sa cred...de fapt nu mi-a venit sa cred ca tipul a fost in seara asta extrem de uman si de bun simt...cu deschis portiera la masina, condus pana la scara blocului....m-a plimbat, am vorbit, am ras....aaaaa, initial am zis ca mergem la film...a fost un film oribil, cum putine filme mi-au fost date sa vad in asemenea hal de ordinare, pt femei plictisite...ce sa mai zic de bietul om....si zicea ca filmul e o comedie. De fapt comedie l-am facut noi pt ca ne-am hlizit aiurea de orice se nimerea asa ca am plecat. Si totusi presimt un lucru rau...capsorul meu o sa aiba mari dureri maine, adica azi pt ca am plecat cu parul usor ud, a fost foarte cald afara si in sala de cinema, iar cand ne-am urcat in masina....aer conditionat, apoi a dat drumul la toate geamurile.....cureeeeeeeent!!!!!!! asta e... sunt bucuroasa de fapt ca m-am reintalnit cu mine.....cu Yasmine la 19 ani... Razz

PS: pe acest individ l-am vazut in seara asta pt a doua oara, prima fiind la 19 ani intr-un moment de inconstienta specifica varstei... Basketball
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 10, 2010 7:20 am

Heheheheh, asteptam povestea (daca se poate) a momentului de inconstienta... Ma bucur ca te-ai mai relaxat un pic.Pup.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
stefanev

stefanev


Posts : 82
Join date : 2010-05-28
Location : Iasi

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 10, 2010 7:23 am

ooo bun bun Very Happy
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 10, 2010 7:27 am

ok! asta e o noutate , speram ca merge mai bine decat eu cu masonul...... Tinerete bat-o vina.......Copii mama merge acasa maine dimineata ia avionul si ajung acasaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Stau o saptamana , inchid telefoanele si dau drumul la caini!!!!!!!!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 10, 2010 7:40 am

Felicitari, Elen! Sa iei o gura de aer proaspat romanesc si pentru mine! Se pare ca nici vara asta nu plec acasa. Asta e, ma resemnez, fiecare cu destinul lui.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 10, 2010 9:16 am

Neataaaaaaaaaaaaa!!!!!!! Inca sunt fericita pe ziua de azi...nu imi imaginam ca ma poate bucura atat de mult reintalnirea asta. De altfel aveam si de ce...Pt ca asteptati povestea cu inconstienta...am sa va spun sumar si la obiect:

Pe vremea cand aveam eu 19 ani (el vreo 26-27, profesie stomatolog, eu studenta), am dat de un individ pe internet, (adica cel de aseara) si care ma suna in fiecare weekend, dar absolut in fiecare weekend timp de vreo 6 luni. In aceste 6 luni nu am stiut niciodata cum il cheama...mi-a zis cum, dar nu am inteles...Culmea este ca nici acum nu sunt sigura ca ii stiu numele corect Razz (i-am zis si aseara, a spus ca nu conteaza, important e ca vorbim aceeasi limba, am agreat si eu). Chestiunea a fost ca el ma tot intreba cand vin in Iasi sa ne vedem, eu fiind in Bucuresti. Desi acceptam sa vin, mereu el avea treaba, pana cand m-am enervat si i-am taiat-o scurt ca asta e bataie de joc, ori vrea, ori nu!!! Asa ma trezesc intr-o sambata cu tel de la dumnealui spunand ca peste 2h am un tren spre Iasi si pot sa vin. Am luat-o in sserios, mi-am luat geanta si am plecat. Cu inca un mic amanunt: mereu ma suna cu nr ascuns...desi i-am aflat nr printr-o smecherie si mi-a prins bine pt ca tipul glumise cu venitul iar eu chiar am luat-o de buna. Imaginati-va o Yasmine tanara imbracata in fusta scurta de blugi, o bluza la fel de scurta si in tocuri, ca deh, era moda si tineretea...habar nu aveam unde trebui sa cobor in Iasi si ajunsesem la Vaslui iar "omul meu" sa ma mai sune nema...Am zis ca nu-i a buna...hai sa utilizam telefonul din dotare...Cand l-am auzit...a inceput sa rada si inca ce ras !! Mi-am dat seama ca glumise si deja imi planificam intoarcerea la Bucuresti cu urmatorul tren. Ei bine...a fost de bun simt si a venit sa ne intalnim desi a intarziat juma de ora... Mai culmea este ca el era si este din Botosani, nu Iasi..asa ca a trebuit sa vina de acolo sa ma ia pe mine din gara sa nu se intample vreo nenorocire...Razz Cand ne-am gasit si am dat de un om cat usa de-o frumusete rara, cu o energie din aia de ma bulversa total, mai facea si glume si ma baga in toti sperietii...am zis ca imi sta inima in loc, timp in care imi tot spunea ca sunt inconstienta si ...cam cati ani am?? am 18??? ca dupa figura nu prea se vede!!! A fost una din putinele momente cand stiam ca nu mi-ar face nici un rau la propriu si totusi aveam o frica din aia de ma ingheta total. Am ramas obsedata de omul asta multa vreme. Am asteptat revansa!!! Si iata ca a venit! Very Happy Aseara am avut in fata un om obisnuit...obisnuit probabil pt ca exista o Yasmine foarte eleganta si sigura pe ea, cu un discurs ales, deschisa catre conversatie, de un mult bun gust in toate....si iata cum n-am mai ramas eu cu gura cascata si impresionata de el iar el s-a purtat ca atare, foarte de bun simt si destul de deschis si sincer ceea ce mi-a permis sa vad ca a mai crescut si el, nu numai eu. Oricum, nu stiu de ce m-am bucurat mai intai, pt ca m-am revazut pe mine sau ca l-am revazut pe el altfel...nu imi dau seama...Cert e ca am fost fericita,,,,o fericire din aia linistita neexploziva. Ne-am imbratisat si noi la sfarsit si am capatat si un sarut pe frunte atat la sosire cat si la plecare...un gest care las la aprecierea voastra sa il interpretati. Razz

Sorry, n-a fost prea scurt..dar atat am putut eu sa sintetizez! :p

Aaaa, Elen, abia astept sa vii incoaceeeeee!!! Very Happy
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 10, 2010 2:12 pm

Ce frumossssssssssssssssss, ma tem sa nu se rupa vraja.....
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 10, 2010 2:17 pm

Nu se rupe Elen...ca de-acuma cine stie daca si cand ne-om mai vedea....peste 5 ani poate ! Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 10, 2010 3:04 pm

Ar trebui sa deschizi o rubrica numita: "nazdravaniile lui yasmine cel mic"
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 10, 2010 5:43 pm

Ce sa mai deschid Admin, am uitat sa scriu si la Mamaita mea...unde sa mai fac si alta rubrica pt nazdravanii Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 10, 2010 5:58 pm

pai vad ca pentru o varsta asa mica ca a ta ai atatea de povestit ca ma intreb ce vei face cu povestitul in jurul varstei de 60 de ani...
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeThu Jun 10, 2010 6:47 pm

Nu stiu nici eu ce va mai fi pe la 60...cate voi avea de zis... Am impresia ca am trait atat de multe evenimente si am incercat sa inteleg pe fiecare, sa patrund in gandirea fiecaruia, sa iau cam ce a fost mai bun si sa ma formez ca sa fiu...ceea ce sunt acum! Nu pot sa spun ca sunt cine stie ce...dar cred ca sunt un pas mai sus decat varsta de 25 de ani... inshaallah sa continui cel putin la fel ... din punctul de vedere al dezvoltarii, nu al experientelor nebune desi la mine cred ca este un picut inevitabil :p
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 13, 2010 9:36 pm

Ehe, dragele mele nu mai am timp de scris. Vreau sa fructific ti,pul la maxim ca sa rezolv tot ce am de rezolvat. In afara de caldura de acasa e totul ok.
E tare frumos acasa dar si trist pe de o parte. Vezi fetele oamenilor pline de griji si te intristezi. Dar nu vreau sa va intristez si pe voi, am sa scriu mai detailat dupa ce ma intorc acasa. Adica ma intorc de acasa , acasa. Cum vi se pare? Am spos-o fara sa gandesc deci unde e casa mea oare?
Am spus eu bine ca noi cei plecati in strainatate suntem oameni fara tara???????????????? Si am spus-o bine. Va pup si poate mai intru sa va salut.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeMon Jun 14, 2010 8:31 am

Multe din cunostintele mele care s-au intors in Romania ca pentru o scurta vacanta relateaza cam aceleasi lucruri despre tara noastra, ca tine, Elen. Ei vorbesc despre incrancenarea, tristetea, egoismul, nepasarea pe car ele poti citi pe fetele romanilor ca intr-o carte deschisa. Din pacate! Sad
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitimeMon Jun 28, 2010 7:05 pm


Avand in vedere faptul ca nu este inca seara afara, imi permit sa scriu cateva cuvinte la o "cafea de mai tarziu". De data asta, ness-ul meu trei in unu este unul preparat cu apa foarte rece... e o bunatate!
De ieri am inceput scoala de vara intr-o vila tip ferma intr-o margine a Cairo-ului numita "Mansoureya'. E foarte frumos, Robert e incantat pentru ca deja a invatat sa innoate. Poimaine planuiesc sa o iu si pe Rahma sa invete si ea. O seara placuta tuturor celor ce citesc...
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Sponsored content





Cafeaua de mai târziu - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Cafeaua de mai târziu
Back to top 
Page 2 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» CAFEAUA-LICOAREA FERICIRII
» Cafeaua face bine la silueta.
» STUDIU: Cafeaua e cel mai rău tratament pentru mahmureală

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: