Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Cafeaua de mai târziu

Go down 
+5
elenjohn
yasmine
Clara
Admin
Floare de martie
9 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeMon Jun 27, 2011 4:10 pm

Eu nu cred ca -i va placea prea mult in Eghipet ca am speriat-o eu bine :p
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeMon Jun 27, 2011 4:30 pm

Eu zic ca va fi frumos Basketball
Back to top Go down
fatimaravi

fatimaravi


Posts : 39
Join date : 2010-11-29
Age : 36
Location : Bucharest, Romania

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeMon Jun 27, 2011 9:04 pm

Si eu zic ca va fi frumos Very Happy
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeTue Jul 05, 2011 3:54 pm

soroooo....nu da na na...ca am fost ocupacita! sorry Sad
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeTue Jul 05, 2011 4:02 pm

Parca numai tu ai fost ocupata, Adriana! din pacate, am avut niste zile mai grele si nu am mai putut intra pe forum. Sper ca sunteti bine, fetelor!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeTue Jul 05, 2011 8:16 pm

Si aici la fel, niste zile ordinare!!! M-am si umplut de nervi azi. Trei firme au sa-mi dea bani pe luni din urma si una zice ca n-a primit foile de lucru ca trebuia de fapt trimise nu stiu unde (dar nu m-a informat nimeni), alta mi-a trimis foaia de plata cu un job lipsa (dar macar au pus bine celelalte joburi si au facut si plata pt ele), iar cea de-a treia am zis ca mor. Un job nu era prins in fisa, doua joburi a scris cat trebuia sa iau initial iar la total payment au pus 0, un job mi-au taiat 10 pounds penalizari (desi imi amintesc perfect jobul ala, e absurd ce s-a scris acolo) si inca un job unde in loc de 90 de min cat era scris pe foaie, ei mi-au trecut numa 30. Cu alte cuvinte paguba de aproape 60 de lire numa de la ultima firma. Maine ii sun si ma cert urat. Dupa ce ca platesc cu intarziere si tre sa sun io dupa ei, mai fac si tampenii din astea de-am stat o ora numa sa iau toate foile la mana. Sad
Back to top Go down
fatimaravi

fatimaravi


Posts : 39
Join date : 2010-11-29
Age : 36
Location : Bucharest, Romania

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeWed Jul 06, 2011 9:31 am

Deci lucrurile astea se intampla si in Anglia... Smile sa ai rabdare cu ei.... si se vor rezolva toate.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeWed Jul 06, 2011 9:37 am

Bineinteles ca se intampla, Fatima!! E de groaza cu unii dintre ei, cand se face ora 9, ma apuc sa ii iau iar la rand sa ii sun! Sad
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeWed Jul 06, 2011 5:43 pm

Sad
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeFri Jul 08, 2011 3:02 pm

Azi m-am indragostit de doua araboaice musulmane!!! Am intrat intr-un magazin, mai exact H&M unde am vazut doua femei imbracate frumos cu abaya, hijab, niqab. Nu stiu cum sa zic dar asa inhainurate cum erau, erau superbe. Amandoua aveau un material foarte fin si frumos la haine, incaltate cu niste balerini de calitate, frumosi dar discreti, o geanta la fel, de buna calitate dar fara sa sara in ochi, cu alte cuvinte foarte cu gust. Nu erau machiate dar aveau sprancenele creionate usor si ochii erai foarte placuti de asemenea. M-am tot uitat la ele pt ca sunt printre putinele araboaice musulmane care stiu sa ramana si religioase si elegante de bun simt si gust. Ce aveau in mana si vroiau sa cumpere? seturi de lenjerie intima, tot frumoase ca ma tot uitam la ele si zambeam ca fraiera. Smile)) Am vrut sa intru in vorba cu ele dar am zis mai bine merg mai departe. Cel mai probabil erau din Golf dupa imbracaminte si cat am reusit eu sa prind din accentul lor. Ahh, si o alta chestie, vorbeau frumos incet una cu alta, fara sa disturbe pe nimeni! Foarte frumos, nu vezi in fiecare zi asa ceva!!

Apoi imi aminteste de cartea lui Tahar Ben Jelloun, unde poveste omul despre activitatile si obiceiurile femeilor, cum aveau grija de ele, cum isi luau haine de matase, cum si le stropeau cu floare de portocal, mersul la hammam, mancarea facuta dupa un anume ritual, zici ca e arta nu un simplu gatit! Pacat ca la asta nu se da importanta ci numai la violente si pareri idioate!
Back to top Go down
fatimaravi

fatimaravi


Posts : 39
Join date : 2010-11-29
Age : 36
Location : Bucharest, Romania

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeSat Jul 09, 2011 7:45 pm

Ce frumos Smile deci se poate si asa.. exact ce spui tu. islamul si lumea araba nu inseama violenta si lucruri urate.
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeSun Jul 10, 2011 9:20 pm

am citit si pe aici...sa nu spuna admin ca nu fac prezenta si ma trezesc zburata afara Shocked
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeSun Jul 10, 2011 9:22 pm

draga mea, aici nu scriem de prezenta ci de placere si cand avem ceva de spus Razz. si nu te zboara ea afara asa usor ca ii esti draga :*
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeSun Jul 10, 2011 10:22 pm

Imi place stilul tau impaciuitor, draga Yasmine!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeWed Jul 13, 2011 7:22 am

bun ase` bree.....ghini, ghini....ce mandra mi-s de mine bounce
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeThu Jul 14, 2011 3:21 pm

Ce mai faceti?
Eu cred ca ma las de cafea ca mi-a cumparat o cafea americana cica ordinara la gust ( asa ca milul proaspat incalzit). sunt , totusi multumita ca sunt la sfarsit de saptamana si maine voi avea unica mea zi de, vorba lui Sameh, "ne fait rien".
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeThu Jul 14, 2011 5:41 pm

cred ca nu e chiar de "ne fait rien" ca in ziua aia te apuci si faci curat si alte minuni! Razz Eu cafea sau alte chestii din astea n-am prea mai baut in ultima vreme, nu stiu de ce nu mai imi arde! Ei, cu atat mai bine, fac economie de resurse si de sanatate! Very Happy
Back to top Go down
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeFri Aug 05, 2011 10:57 am

copii am trecut si pe aici! Razz
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeMon Aug 08, 2011 8:07 am

iosubadriana wrote:
copii am trecut si pe aici! Razz

S-a notat la catastif! Razz
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
iosubadriana

iosubadriana


Posts : 93
Join date : 2011-06-04
Age : 36

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeThu Sep 01, 2011 11:20 am

ghini breee . pup fete faine sunny
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeSat Feb 25, 2012 11:32 am

De trezit dimineata, m-am trezit dar nu am alocat timp cafelei de dimineata. Ma pregatesc sa ma duc la o meditatie...si utie asa ziua de azi va fi irosita. Sa aveti o zo folositoare si frumoasa!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitimeSat Feb 25, 2012 1:56 pm

Lasa ca am avut eu una fructificata din plin...adica n-am facut mai nimic!!!! Smile
Back to top Go down
Sponsored content





Cafeaua de mai târziu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Cafeaua de mai târziu - Page 6 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Cafeaua de mai târziu
Back to top 
Page 6 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» CAFEAUA-LICOAREA FERICIRII
» Cafeaua face bine la silueta.
» STUDIU: Cafeaua e cel mai rău tratament pentru mahmureală

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: