Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 Buna dimineata,

Go down 
+13
elif
Hannah
Hanadi
Meryem
stefanev
Rebecca
yasmine
Clara
khadijah ahmed
chihlimbar
Floare de martie
Admin
elenjohn
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeSat Nov 21, 2009 9:10 am

Buna dimineata,

mai traiti? Razz Eu am iar ceva probleme cu Rahma ( e racita din nou ). Asta se intampla de fiecare data cand o aduc cu mine la scoala la "baby room". Toti sunt bolnavi acolo iar Rahma nu intarzie niciodata sa ia din nou virusul gripal. Sad . Sa speram ca il pacalesc maine pe sotul meu sa o tina acasa cu el cat timp sunt eu la serviciu, inshaalah.
Vine, vine cafeaua! Va pup!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeSat Nov 21, 2009 9:36 am

Noi adica eu cel putin, traim, la lucru ca de obicei ca alta sansa nu e:(((( Imi pare rau pt Rahma, e si micuta si se va imbolnavi imediat. Poate o mai tii acasa o perioada si sa ii dai vitamine sa isi mentina un sistem imunitar. Multa sanatate si o zi excelenta pt toata lumea! Very Happy
Back to top Go down
Rebecca




Posts : 1
Join date : 2009-11-21

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeSat Nov 21, 2009 11:31 am

Neatza... Eu sunt Rebecca si am venit pe acest forum la invitatia Yasminei Very Happy Bine v am gasit!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeSat Nov 21, 2009 11:36 am

Bine ai venit Rebecca, ma bucur ca te-ai inscris aici pe forum, sper sa gasesti discutii interesante si teme care sa ne scoata putin din atmosfera "ordinara" as zice Very Happy , cea de toate zilele prezenta pe net si alte mijloace mass-media. Smile Iti urez o zi excelenta!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeSat Nov 21, 2009 1:37 pm

Bine ai venit Rebecca! Primul pas e deja facut, te asteptam sa ni te alaturi zilnic la cafeneaua romaneasca. flower
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeSun Nov 22, 2009 5:55 am

Ziua buna se cunoaste de dimineata! Va doresc o zi buna de dimineata pana noaptea. Ma intreb ce-mi va mai aduce pe tava ziua de astazi? Sa speram ca numai lucruri bune, inshaalah. Ca de obicei, la ora asta astept autobuzul asa ca obisnuita cafea de dimineata pentru trezeala va fi servita la scoala. cheers
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeSun Nov 22, 2009 7:17 am

Cat de devreme te trezesti draga Admin, cum sa fie dimineata buna daca esti trezita de pe la 6???? offffff, dar acum urmeaza sa plec si eu, numai sa termin cu cafeaua si o tai Very Happy

O zi buna la toata lumea, insorita si linistita!!
Back to top Go down
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeMon Nov 23, 2009 7:36 am

Vai, dar matinale mai sunteti... Azi e prima zi cand ma trezesc mai devreme de 7, si parca mi s-a luat tot elanul. Afara e ceata si o maxima de 2 grade. Ca sa merg sa duc fata la scoala a trebuit sa curat parbrizul de gheata. E nasol ca nu ninge, sa avem si noi o bucurie. Sper ca voi sa aveti soare si o zi frumoasa...
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeMon Nov 23, 2009 8:19 am

Neata Clara, bine ai revenit Smile ca nu ne-ai mai scris de mult! Eu zic sa te muti la noi, aici parca incepe sa se mai incalzeasca, sunt in jur de 25 de grade in miezul zilei....mi-as dori sa avem si noi aici iarna cum se cuvine numai ca noi mai avem o problema...Sad Egiptul nu practica montarea de calorifere Sad(((((((((((((((((((((((((((((((((((( si numai eu stiu cum inghet seara si noaptea!!!!!!!!

Insa sa revenim cu picioarele unde trebuie....va doresc la toti o zi frumoasa si linistita! Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeTue Nov 24, 2009 6:47 am

Buna dimineata,

asa suntem noi matinale aici in Cairo, Razz. Problema este ca astazi vremea s-a schimbat putin si la noi. E frig patrunzator si ceata londoneza. Sad Totusi, va doresc o zi senina!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeTue Nov 24, 2009 7:18 am

Cummmmmmmmm???? E frig afara?????????? ca eu urmeaza sa ies si nu vreau sa inghet Sad, poate era dimineata cand ai plecat tu Admin, la mine e soare si asa tre' sa fie altfel am sa inghet definitiv:D

Cum mai stau treburile cu voi?? Eu iau micul dejun si cafeaua si intre timp mai stau si de mailuri, mai trag si cate o soseta..Very Happy

Urez la toata lumea o dimineata luminioasa si toata ziua sa fie la fel. Admin, noi poimaine avem vacanta de Eid, nu???
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeTue Nov 24, 2009 11:49 am

Da Yasmine, vacanta e aproape.Pacat ca e doar de 5 zile, o nimica toata la oboseala mea.
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeTue Nov 24, 2009 11:51 am

mdea...io am 3 zile numa'....ce sa mai zic????? Mad
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeTue Nov 24, 2009 5:14 pm

Pai da, sora mea albastra:P Si eu tot trei zile lucratoare am dar am adunat si cele doua zile de week-end, lol
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeTue Nov 24, 2009 5:21 pm

Sora draga, eu am 3 zile dintre care doua de munca libere si una de weekend Sad
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeTue Nov 24, 2009 5:25 pm

Poor you, habebti. Malesh... Ce sa-i faci, tu esti mai tanara cu mai mult de 10 ani, la munca cu tine!!!Heei - rup! Very Happy


Last edited by Admin on Tue Nov 24, 2009 5:30 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeTue Nov 24, 2009 5:30 pm

Sad pic de mila...Sad
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeThu Nov 26, 2009 5:54 am

Buna dimineata.
Eu am baut deja cafeluta, voi?
Dragele mele nu v-am uitat ,dar am tare mult de lucru si nu am timp de scris.
Eu reprezint partea practica a acestui forum nu????????????? sunny
Vine mos Craciun si italienii stiu sa se imbrace foarte bine. Asa ca am de lucru
Dar las ca vin vremuri bune si cand voi fi mai libera am sa va scriu mai multe.
Acum dorm cum zicea Napoleon: barbatii 4 ore , femeile 6 ore, copiii 8 ore.
Care doarme mai mult este idiot. Eu sunt la categoria barbati ca reusesc sa dorm 4 ore pe zi. Dar imi doresc sa fiu la categoria idiot macar 2 saptamani.
Voi cum stati cu timpul liber ca eu nu prea il am.
Va pup pe toate fetele inclusiv cele noi , la care le urez bun venit la forum si va doresc o zi buna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sunny
Back to top Go down
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeThu Nov 26, 2009 7:04 am

'Neata tuturor. Nu revin, caci nu am fost plecata nicaieri. Stau pe aici din cand in cand, dar daca nu am nimic de zis, nu zic... Cica tacerea e de aur. Voi sunteti mai zglobii si parca o sursa inepuizabila de energie. Eu intru la categoria " idiot" definitiv, ca nu dorm sub 9 ore pe noapte, iar cand se intampla sunt un pachet de nervi si fac numai prostii. Plus ca uit ce e aceea diplomatie si spun tot ce gandesc, lucru nu tocmai prudent. E cineva pe aicisa vb un
pic? P.S. M-as muta in zone mai calde dar fara obligatiile de aici, intr-un concediu perpetuu...
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeThu Nov 26, 2009 10:48 am

Buna dimineata dragele mele!!! Clara la 8.04 azi nu prea putea fi cineva din Egipt (cel putin ) pe forum pt caaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa: este vacanta de Eid Smile))) tananananana:D Avem cateva zile libere deci dormim ca ursii. Eu cel putin am dormit de aseara de la aproape 12 pana azi la 11 Razz hehe, sa ma bucur si eu de trezit tarziu ca zilnic ma trezesc la 7 jumate.

Asadar eu acum beau cafeaua, bag si cateva felii de paine cu miere sa ma energizeze bine de dimineata Very Happy Va doresc la toate o zi cat mai frumoasa si linistita! Ahhh, spor la treaba Elenjohn, sa faci hainute dragute:D
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeThu Nov 26, 2009 11:13 am

Buna dimineata, dupa ora 12, Razz. Eu am dormit mai mult de 12 ore, dar nu -mi pare rau deloc. De-abia am putintica energie sa fac curat si sa gatesc, ca maine la noi este sarbatoare, Eid. Am gasit aseara unt de alune american, care e foarte bun si acum ma energizez( am luat o furculita intreaga). Elenjohn, sa -ti faci timp sa ne povestesti despre partea practica a afacerii tale, ca poate ne deschidem si noi ceva la fel aici in Cairo, inshaalah. Pup!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Floare de martie

Floare de martie


Posts : 99
Join date : 2009-09-05
Location : Botosani, Romania

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeFri Nov 27, 2009 7:01 am

Bună dimineaţa, fetelooor!

În sfârşit reuşesc şi eu să deschid calculatorul la o oră mai matinală! Astăzi am program mai relaxat. Adică voi asista la ce au pregătit alţii: am cerc pedagogic şi nu sunt direct implicată.

Îmi beau cafeaua şi mă gândesc la voi. Nu am intrat pe forum de câteva zile bune şi nu am reuşit să citesc mesajele voastre. Dar urmează câteva zile libere, vreo 4, şi mă voi strădui să ajung "la zi".

O zi bună tuturor!!! Vă pup! flower
Back to top Go down
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeFri Nov 27, 2009 7:11 am

Sa va fie sarbatoarea vesela si somnul odihnitor, fericitelor! Tot vorbiti de Eid... Ce fel de sarbatoare este, nationla, religioasa sau doar ocazia unei mici vacante? Si la noi o sa fie sarb marti, de 1 Decembrie asa ca nu se invata nici luni, de 30 nov. Eu merg la serv ca pe noi nu ne scuteste nimeni, lucram la particular, dar cei ce inca mai lucreaza la stat sunt fericiti timp de 4 zile... ca oricum sunt obligati de guvern sa isi ia 8 zile de fara plata pana in sarbatori, din motive de criza, cica. Da's magari ca de obicei si atat...
Back to top Go down
Clara

Clara


Posts : 102
Join date : 2009-08-27
Age : 50
Location : Romania

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeFri Nov 27, 2009 7:14 am

Neata Floare de martie! Esti vesela azi, bag de seama.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 1391
Join date : 2009-08-03
Age : 50
Location : Cairo

Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitimeFri Nov 27, 2009 10:04 am

Buna dimineata tuturor,

E Eid aici, noi asteptam o musafira romanca si apoi plecam la un var de-al sotului ca au taiat o vaca sau un miel, nu stiu exact ce anume au sacrificat cu ocazia Eid-ului. Cica dau masa mare. Clara, revin maine sau poimaine ( ca si maine ma duc pe la o matusa ) cu un topic nou destinat sarbatorilor religioase si nationale aici in Egipt. Eid-ul e sarbatoare religioasa dar revin eu curand cu detalii.
Floare de Martie, bine ca ai revenit ca ne era dor de tine!
Back to top Go down
https://romaniancafe.forumotion.net
Sponsored content





Buna dimineata, - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Buna dimineata,   Buna dimineata, - Page 4 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Buna dimineata,
Back to top 
Page 4 of 40Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Verdictul final in cazul cafelei
» O romanca a castigat premiul Christiaan Huygens 2009 pentru cea mai buna teza de doctorat din Olanda

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Cafeaua cea de toate zilele :: Cafeaua de dimineata-
Jump to: