Romanian Cafe

HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  Log inLog in  RegisterRegister  

Share | 

Buna dimineata,

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next
AuthorMessage
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Fri Nov 27, 2009 2:08 pm

Eid-ul aici e plin de animale sacrificate de la strigarea rugaciunii de Fajr adica rasaritul soarelui Very Happy M-am trezit in zbierat de miei si alte animale in timp ce tuna afara sa traznesca si casa!!!!! ploua in draci pur si simplu, m-am dat jos sa vad cum ploua....era mai rau ca la dush Smile)) si nu am mai vazut asa ploaie de cand am plecat din Romania................
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sun Nov 29, 2009 10:30 am

Buna dimineata, ce fac fetele? Eu astept micul dejun ( il pregateste sotul Razz ) si abia apoi iau o cafea. Yasmine si fetele celelate din Cairo, ce facem? Mergem de 1 decembrie la Sheraton? Organizeaza Ambasada Romana din Cairo o mica petrecere de doua ore la Hotelul Sheraton, in Giza pe 1 decembrie intre orele 19.30 - 21.30. cica va tine un discurs noul ambasador. Problema e ca se intra pe baza de invitatie personala care se poate lua azi sau maine de la Ambasada. Nu stiu ce sa fac, pe mine nu ma prea ma incanta, m-as duce mai mult sa ma intalnesc cu fetele din Alexandria. Voi ce faceti?
Back to top Go down
View user profile http://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sun Nov 29, 2009 11:21 am

Eu una nu stiu, dar e bataie de cap!! sa ma duc pana la ambasada, ca sa iau o invitatie!! nu prea imi vine sa ma deplasez!! :-S
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Mon Nov 30, 2009 10:16 am

Buna dimineata, bine ati venit la "sambusak" cu cafea. Sa vedeti ce o sa ma mai ingras daca mai mananc in fiecare dimineata sambusak! Oricum nu o sa mai pot ca de maine incep scoala si o sa stau pana seara acolo, ca mai am o sedinta foarte importanta dupa scoala! Sa vedem cu ce ma intorc acasa. Oricum, nu bagati de seama tristetea mea si bucurati-va de o noua zi , proaspata in viata voastra. flower
Back to top Go down
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Mon Nov 30, 2009 11:00 am

Neata tuturor. Admin, si eu am mancat ieri sambusak...tananananana, asa ziceam si eu ieri, cate calorii bag in mine cu fiecare bucatica de sambusak Smile)) da' noi sa fim sanatosi!!! Eu m-am intors pe metereze, in forma cu castile in urechi la munca, sa lucrez cu spor si drag cu muzica bazaind!!!! Nu e locul ideal? Very Happy

O zi cat mai placuta la toata lumea si sa treaca timpul mai repede s-o tai acasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Mon Nov 30, 2009 12:18 pm

Sa stii Yasmine ca si eu as prefera sa aud muzica bazaind in locul vocilor sacaitoare, Laughing
Back to top Go down
elenjohn

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Mon Nov 30, 2009 2:26 pm

Ce inseamna sambusak?Din cate se vede e un dulce sau ceva f. consistent.............
Admin , de ce esti trista?
Ce te face sa fii trista?
Fratele meu cel mare,Dinu, artistul in sticla , mi-a zis o data: daca mereu te uiti in urma nu vei putea niciodata sa mergi inainte.
Asa ca incearca sa te uiti numai inainte ca asa vei putea rezista la toate intemperiile.....................
Capul sus si tot inainte ti-o spun eu care nu am fost mereu fericita.
Back to top Go down
View user profile
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Mon Nov 30, 2009 3:00 pm

Bine spus Elenjohn Very Happy (referitor la fericire) Razz

Sambusak e un fel de .... placintzele din foi mai subtiri sau mai groase pe care pe umpli cu carne sau branza dupa gusturi, asemenea se adauga si mirodenii apoi se prajesc in ulei Very Happy

Insa eu zic ca adevaratul sambusak este acela cu foi mai groase exact ca pt placintele facute de bunici cand le umpleau cu branza si le presau cu degetul pe margine. Branza e un picut sarata si contine busuioc sau menta. Very Happy

Pe Admin o sustin eu...moral sa fie fericita!!!! Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Mon Nov 30, 2009 3:20 pm

Elenjohn, cumd e nu m-as intrista daca trece vremea mea? Maine incep scoala, s-a dus vacanta pe apa sambetei. Iar prostiile de hartii nu le-am terminat nici acum. Sunt un suvoi fara de sfarsit...
Back to top Go down
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Tue Dec 01, 2009 6:00 am

Buna dimineata, sa aveti cea mai frumoasa zi de pana acum! E urat afara si-i ceata si frig si nu am chef nici sa scot capu' afara pe fereastra dar'mite sa plec. Da ce sa faci, datoria ma cheama! Suntem pregatiti, eu si Robert sa plecam!
Back to top Go down
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Tue Dec 01, 2009 7:17 am

La orele 7.00 AM nici eu nu as fi scos capul de nici unde, dar-mi-te sa plec afara in FRIG si CEATA!!!!!!! Sad( Eu m-am imbracat, iau o gura de cafea si o felie de paine cu dulceata, ma machez si o tai si eu curand. Si eu va doresc o zi insorita si afara si in suflet!!! Smile Si eu zic sa asteptam vara!!! vara la inceputul ei asa ca-i cel mai bine...Smile
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Thu Dec 03, 2009 7:17 am

Buna dimineata,

am uitat cafeaua acasa Sad. Ce noutati mai aveti voi?
Back to top Go down
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Thu Dec 03, 2009 7:21 am

Ia uite domne....cand sa deschid eu forumul, pac ringbell...zic care mi-a luat-o inainte??? Admin, ia de la mine da' vezi ca frige (cafeaua) Very Happy Eu ascult Strauss, mananc + machiaj si plec la lucru...fix ca in fiecare zi..da maine e weekend...marele weekend de o zi la mine Sad O zi frumoasa la toate!!
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Fri Dec 04, 2009 11:21 am

Imi pare rau ca dau "buna dimineata" la ora asta, dar azi fiind zi de "facut nimic", mi-am permis sa ma trezesc mai tarziu. Cat despre cafele, mai trebuie sa astept pana le cumpara Robert. Nu stiu ce m-as fi facut eu aici fara Robert. Noroc ca e baiat si-l pot trimite oriunde am nevoie sa-mi cumpere. Sa aveti o zi placuta! sunny
Back to top Go down
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Fri Dec 04, 2009 1:55 pm

Ehe, lui Robert ii si place sa iasa....se se flendure pe afara!! Las' ca-i bine, abia te ajuta si pe tine, nu te mai echipezi sa iesi tu la frig...stai in casa frumusel in patura cu laptopul in brate si sa vezi ce bine e! Eu m-am trezit de pe la 9 dar am mai stat o ora in pat, pana am mai discutat una alta pe net....durerea mea de cap isi face de cap de aseara se tot muta...asa ca abia acum m-am gandit sa salut si eu pe ziua de azi Very Happy

O zi placuta!
Back to top Go down
View user profile
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sat Dec 05, 2009 7:20 am

Buna dimineata!!! Eu scriu, eu ma citesc a doua zi...mai scriu o data, iar ma citesc...tin neaparat in aceste zile sa imi vad poza una dupa alta la mesaje postate Razz Glumesc fireste!! M-am trezit cu un chef de plecat la serviciu de nu se poate, e frig si nu mai suport, in patura era asa cald si bine, cum te dai jos cum te buseste frigul!!! O sa bag o cafea acuma asa fierbinte, poate ma reglez si apoi o iau din loc..fara machiaj pe ziua de azi ca ocupa timp!! Mai bine fara Very Happy

O zi frumoasa sa aveti, linistita si calda, nu ca ale mele zile una dupa alta fara nici un gust!!!
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sat Dec 05, 2009 10:03 am

Buna dimineata,

nu fi suparata, Yasmine , ca desi nu am scoala si eu trebuie sa ma urnesc din loc. Azi am doua meditatii la care se cere deplasare. Plus ca vreau sa merg cu Robert la oftalmolog si banuiesc ca ii trebuie ochelari, deci mergem sa dam si comanda de ochelari, inshaalah. si cica mai am nevoie sa scriu hartii si sa ma prepar pentru o sedinta cu supervisorii maine ( ca trebuie sa explic ce am scris in niste hartoage). Va pup pe toate. flower
Back to top Go down
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sat Dec 05, 2009 10:09 am

Multa bafta, forta si sanatate sa fie Admin si restul vin de la sine!! Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Floare de martie

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sat Dec 05, 2009 11:48 am

Ziua bună, dragele mele!

Am ratat din nou dimineaţa, dar numai la întâlnirea cu voi, deoarece, în plan personal, am fructificat-o din plin, adică am dormit şi am recuperat din timpul nedormit în timpul săptămânii.

Deşi e weekend am foarte mult de lucru: m-am înscris la o conferinţă la Casa Corpului Didactic şi trebuie să-mi fac materialul, de pregătit pentru săptămâna viitoare alte activităţi la cabinet, treburile de sfârşit de săptămână şi aşa mai departe... Dar încet, încet le voi face pe toate.

Yasmine, îmi pare rău că ţi se întâmplă să fii singură în faţa calculatorului şi să constaţi că, între timp, celelalte n-au apucat să-l deschidă sau, mai bine zis, să intre pe forum. Sunt convinsă însă că de gândit se gândesc la prietenele virtuale.

Admin, salutare şi ţie şi ţin să remarc faptul că eşti o mamă deosebită şi, în acelaşi timp o femeie activă, care ţine pasul cu viaţa la nivelul maxim. Felicitări!! Dacă nu eşti lămurită, îţi voi explica pe adresa privată pentru că zilele trecute am auzit pe cineva plângându-se grozav că nu face faţă şi m-am gândit la tine (e vorba de o cunoştinţă comună a noastră din România).

Acum îmi beau cafeaua şi trimit gândul meu bun să bată la poarta inimilor voastre (şi a celor care nu au fost prezente în ultimul timp pe forum) şi să vă spună "O zi bună!" flower flower flower flower flower
Back to top Go down
View user profile
elenjohn

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sat Dec 05, 2009 2:12 pm

Eu pot sa va spun buna seara, pentru ca dimineata nu prea am timp.
Acum este pauza de la 13 la 16 si am inchis sandramaua . Pot sa sune pana nu mai pot ca nu le deschid.
Clientii daca nu reusesti sa te impui te omoara cu zil. Nu realizeaza ca si tu esti o persoana care are nevoie de timp pentru mancare , odihna , spalat etc Dar mai bine cu ei decat fara nu? Laughing
Va pup si poate maine ne vom intalni la o cafea..........
Back to top Go down
View user profile
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sat Dec 05, 2009 2:18 pm

Elenjohn, mult spor iti dorim si te asteptam cu drag (mai ales eu Very Happy ), sa bei cafeaua de dimineata cu noi!!
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sat Dec 05, 2009 6:06 pm

Elenjohn, daca clientii tai or fi ca parintii mei de la scoala, mai bine lipsa:P
Back to top Go down
elenjohn

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sat Dec 05, 2009 8:52 pm

Italienii dragele mele stiu foarte bine sa se imbrace.
Sa vezi cati nebuni vin sa scurteze de exemplu o haina numai cu 1 cm. Asa vede ca ii sta mai bine si da bani ca sa ii faci modificarea.
Si sunt foarte pretentiosi.
Daca nu le faci la timp incep sa te si jigneasca. Dar lasati si pana la Elenjohn ca stie sa se impuna.
Se mai leaga uneori si de natia romana sa o vezi pe Elenjohn atunci cand le spune: mi scusi,ma per non ofendi poi iesire fuori di acasa mia?
Asa ca tot inainte dragele mele si noapte buna!
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sat Dec 05, 2009 9:04 pm

Hehehehe, imi amintesc inca stilul tau. Sa ne traiesti si sa o tii tot asa! Imi place atitudinea, mi-ar placea sa fiu in stare sa reactionez la fel ca tine. din pacate, in cazul meu datele problemei sunt altele. Heheheh, daca scoala ar fi fost a mea! Cateodata oamenii devin insuportabili, nu se mai gandesc la ceilalti!
Back to top Go down
yasmine

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Sat Dec 05, 2009 9:22 pm

Foarte bine Elenjohn, trebuie sa ne impunem de la inceput altfel oamenii si-o iau in cap!! Admin, nu cred ca ti-am zis pana acum dar de cate ori citesc mesajele tale, parca o aud pe doamna Sofia Vicoveanca vorbind Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Buna dimineata,   Today at 1:10 am

Back to top Go down

Buna dimineata,
View previous topic View next topic Back to top 
Page 5 of 40Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next