Romanian Cafe

HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  Log inLog in  RegisterRegister  

Share | 

Manchester UK

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
yasmine

PostSubject: Manchester UK   Fri Oct 29, 2010 2:48 pm

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]Dragele mele, am sa pun cateva foto din orasul in care locuiesc acum. Pozele interioare reprezinta biblioteca John Rynalds University, este o cladire absolut superba, are mai bine de o suta de ani, construita in stil gotic si. Nu stiu cum sa spun dar zici ca intri intr-un palat. Are o galerie de arta, picturi, scrieri foarte vechi, cartile sunt majoritatea carti foarte rare, toate dispuse in vreo patru etaje. E o liniste placuta acolo, o lumina calda...efectiv n-am cuvinte sa descriu cat de frumos e in interior, nu-mi mai venea sa plec Very Happy
Back to top Go down
View user profile
yasmine

PostSubject: Re: Manchester UK   Fri Oct 29, 2010 3:05 pm

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]Cu parere de rau, castelul din imagine, NU STIU ce e cu el, mai mult decat ca este foarte vechi si este un loc pt activitati sociale, festivaluri, manifestatii, porumbei si lume in mod obisnuit!! Ma interesez ce e cu palatul si revin cu info.. Razz
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Manchester UK   Fri Oct 29, 2010 6:58 pm

Fotografiile de mai sus ma fac sa ma gandesc la catedralele gotice ridicate acum cateva sute de ani. Sa revii cu info ca sunt curioasa. Multumim de imagini!
Back to top Go down
View user profile http://romaniancafe.forumotion.net
yasmine

PostSubject: Re: Manchester UK   Sat Oct 30, 2010 10:01 am

Promit! Very Happy
Back to top Go down
View user profile
yasmine

PostSubject: Re: Manchester UK   Sat Nov 13, 2010 12:12 pm

Hello!! Am promis ca vin cu informatii despre minunata biblioteca....aveti aici o prezentare video in engleza gasita pe site-ul bibliotecii. Cand o sa am ceva mai mult timp, am sa scriu si in romana cateva idei, pentru cei care nu inteleg engleza.! study

[You must be registered and logged in to see this link.]
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Manchester UK   Today at 8:06 am

Back to top Go down

Manchester UK
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1