Romanian Cafe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romanian Cafe


 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  Log inLog in  RegisterRegister  

 

 "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

"Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"    "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 02, 2010 6:45 am

Ehe he, in jur de 20 si 30, dupa ce si-a terminat"treburile" domnul cred ca si suparat pe deasupra, mi-a trimis un mesaj cu nopapte buna, fara pupici fara te iubesc , cred ca tot el face pe suparatul, ca eu i-am scris un mesaj si l-am intrebat "ce fel de om esti?" care aici este ca o jignire , adica nu e om de onoare. Si tacere........... o sa mai dureze un timp tacerea si iar incepe , cantecele, mesaje etc. Va tin la curent. O zi buna!
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

"Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"    "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 02, 2010 10:53 am

ce manierata e Adim...Razz
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

"Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"    "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Icon_minitimeSun Oct 03, 2010 7:32 am

Ce v-am spus eu ca omul s-a suparat..... Da s-a suparat si in sfarsit a luat atitudine. Ca el e inglodat pana peste cap de lucru si isi da seama ca e greu sa faca fata la exigentele mele......... Cu toate ca el este vesnic cu gandul la mine, munca ii ia tot timpul si uite asa Petreica,ia rolul de victima a timpului. De data asta nu l-am mai suportat si i-am scris ca eu inteleg obligatiile de servici, care nu se pot discuta,dar nu inteleg obligatiile pentru alte femei.I-am spus ca eu cand iubesc nu impart barbatul cu nimeni ,asa cum el doreste ca femeia sa ii fie fidela( asteptand randul), si eu doresc ca omul sa imi fie fidel. Ca el nu e corect cu nici una din noi , dar in primul rand nu este corect cu el insusi. Mi-a scris ca sunt o femeie exceptionala , miravilioasa care isi doreste un barbat sa fie mereu prezent si el nu poate asa ceva. In sfarsit am zis eu iata un adevar spus pe jumatate ca el nu poate sa fie prezent ca sunt prea multe la rand, nu de lucru, dar cred ca a incercat fie un minut sincer........ I-am urat o viata plina de satisfactii, ca eu in acest mod nu vreu un barbat in viata mea, si cand vrea sa ne intalnim la o cafea ca doi buni prieteni eu vin cu placere. I-am mai scris ca eu stiu de femeile lui, ca el a ales latura cea mai comoda , femeile care il asteapta din cand in cand si se multumesc numai cu actul ca atare....... I-am scris:" eu sunt o femeie capricioasa ,dar nu mincinoasa. Nu sunt legata de partea materiala a vietii, ci de cea spirituala, nu mi-am dorit niciodata banii sau casele tale. Am vrut o relatie cu tine lunga si fericita.Mai cred inca in dragostea aceea pentru care iti poti da si viata. Cred ca trebuia sa ma nasc 300 de ani in urma. Pentru mine iubirea are cote mult mai innalte decat le vezi tu. Iti doresc sa fii fericit si sa fii iubit asa cum iti doresti tu." Nu mi-a mai scris nimic, dar voi credeti ca in sfarsit Petreica s-a linistit? Din cate il cunosc eu, nu. Credeti ca a avut de adevaratea un moment de sinceritate? Sau este altceva la mijloc? Va pup si va doresc o zi buna.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

"Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"    "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Icon_minitimeSun Oct 03, 2010 7:37 pm

Cred ca te invarti in cerc! Doar nu e prima data cand ii faci morala bunului simt si el se face ca ploua, dupa care te cauta iar innebunit ca te vrea si iar de la capat! Dar in final decizia iti apartine in totalitate tie Very Happy!!
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

"Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"    "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Icon_minitimeMon Oct 04, 2010 1:53 pm

Ehe , Yasmine cred ca de data asta e punct. Punct ca vreau sa pun eu punct. nu mai simt ce simteam odata, aceea tristete care imi cuprindea sufletul numai la ideea de a nu exista el in viata mea. Am obosit sa alerg dupa o himera........E ca si cum m-am trezit dintr-un vis urat. Dar m-am trezit bine, nu cu sufletul trist e un pic gol dar se va umple in timp cu altfel de dragoste , cea pentru nepoti, oameni nevoiasi etc..... cine stie.....
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

"Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"    "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Icon_minitimeMon Oct 04, 2010 2:19 pm

Hehe, abia astept sa vad cand iti vin nepoteii Very Happy
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

"Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"    "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 19, 2010 10:31 am

Hello feteleeeeeeeeeee!!! Am fost contactata pe toate caile de hassanica!!!!! Smile)))) loooooooooooool!! acum exista expresia aceea: Dumnezeu nu doarme!! In caz ca hassanica a spus adevarul...vorba 'ceea se potriveste de minune pt ca mi-a spus ca a avut un accident de masina, a fost facut praf automobilul si la fel si piciorul lui dar s-a recuperat cat de cat in urma unei operatii. Imi cere milioane de scuze si iertari si ca i-a fost tare dor de mine...ce pot sa ii spun??? Alf salama ya hassan, Allah maaak!! (and give you wisdom inshaallah!!)
Back to top Go down
elenjohn

elenjohn


Posts : 274
Join date : 2009-08-15
Age : 66
Location : messina-italia

"Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"    "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 19, 2010 12:45 pm

Hasanicii nostri sunt la fel, nici daca erau nascuti o data nu erau asa. Petraica este bolnav la pat.........
Back to top Go down
malika-angel




Posts : 8
Join date : 2012-01-20

"Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"    "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Icon_minitimeFri Jan 27, 2012 5:21 pm

Razz Viata are meandrele ei...Si daca ar sti omul ce-ar pati ,dinainte s-ar pazi!...In "anonimatul" internetului e dificil sa cunosti o persoana,pentru ca fiecare, uneori, isi doreste sa fie vazut un pic mai altfel:mai bun,mai frumos,mai inteligent...Recomand cu multa caldura,exprimand punctul de vedere al unei femei ce nu a avut nici-un "hassanica" dar a auzit multe povesti de genul,sa fiti precaute fetelor!..Ca e pacat sa irositi frumusetea sufletului cu profitori..este un proverb :nu da margaritare porcilor, ca lecalca in picioare!...un pic cam dur,dar de bagat in seama.
Back to top Go down
yasmine

yasmine


Posts : 1209
Join date : 2009-10-30
Age : 39
Location : Manchester, UK

"Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"    "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Icon_minitimeFri Jan 27, 2012 6:35 pm

Ai mare dreptate in ceea ce spui, Malika Smile

Unii invata din asta si merg mai departe...altii nu si o iau de la capat! Eu una n-am de gand s-o iau de la capat Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





"Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"    "Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"  - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down
 
"Fiecare probabil a avut in viata un Hassanica"
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» viata, asa cum e!
» Pasi pentru o viata sanatoasa!
» Intamplari hazlii din viata noastra
» Inspectorul scolar Doru Vilhem a incetat din viata!
» Gabriel Garcia Marquez - 13 randuri pentru viata

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Romanian Cafe  :: Noptile Sheherezadei-
Jump to: