Romanian Cafe

HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  Log inLog in  RegisterRegister  

Share | 

Ce am facut in Romania si ce facem in strainatate..........

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
elenjohn

PostSubject: Ce am facut in Romania si ce facem in strainatate..........   Mon Aug 17, 2009 10:52 pm

Sunt Elenjohn. Cand se vorbeste de muncile ce le facem in strainatate fiecare spune ce vrea. Asta e adevarul. Multi nu vor sa recunoasca ca romanii fac cele mai de jos munci laturi de marochini,indieni ,rusi, polonezi,ucraineni,etc. Femei cu studii superioare lucreaza ca femeie de servici,ingrijitoare de batrani,etc. Si eu am trecut prin aceste faze. Nu mi-a fost rusine sa spun ce fac. Era o munca cinstita, si primeam un salariu mult mai mare decat primeam la catedra acasa. Timpul a recut si am reusit sa imi fac un atelier propriu de croitorie. Oriunde esti,acasa sau in strainatate daca stii sa iti faci meseria bine reusesti.Despre asta si multe altele vom vorbi la o alta cafeluta.Maine este o noua zi si trebuie sa ma odihnesc. Noapte buna romani oriunde sunteti.
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Ce am facut in Romania si ce facem in strainatate..........   Thu Aug 20, 2009 12:58 am

Elenjohn, bine ai venit in foarte mica noastra comunitate ( deocamdata ). Sa stii ca eu te admir pentru curaj, munca si perseverenta de care ai dat dovada. Astept cu sufletul la gura continuarea povestii tale. Da-ne mai multe detalii, te rog. Posteaza si fotografii care sa ne demonstreze ce poate face un roman harnic si inimos departe de protectia tarii naturale. Pup flower
Back to top Go down
View user profile http://romaniancafe.forumotion.net
Admin
Admin

PostSubject: Re: Ce am facut in Romania si ce facem in strainatate..........   Wed Sep 09, 2009 4:37 pm

Sa ai o zi frumoasa, Elenjohn. M-ai facut curioasa si acum m-ai lasat balta! Sad
Cred ca sunt in asentimentul tuturor forumistilor ( adica forumistelor Razz ) cand iti repet ca asteptam continuarea povestii tale. Cum ai reusit sa creezi din aproape nimic o afacere in strainatate? Eu una sunt sigura ca nu voi fi in stare niciodata sa fac asa ceva. Dar imi e drag sa citesc. Pune te rog si cateva foto sa ne clatim ochisorii...
Back to top Go down
View user profile http://romaniancafe.forumotion.net
Sponsored content

PostSubject: Re: Ce am facut in Romania si ce facem in strainatate..........   Today at 8:08 am

Back to top Go down

Ce am facut in Romania si ce facem in strainatate..........
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Gerard Butler comes to Romania to join girlfriend Madalina Ghenea at her brother’s wedding?
» Gerry in Romania
» Red-Eyes Deck (KCVDS & WC10)
» Yugioh card game
» KittieCat's room