Romanian Cafe

HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  Log inLog in  RegisterRegister  

Share | 

Cafeaua de mai târziu

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
Admin
Admin

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Sat Jul 10, 2010 11:52 am

Pentru ca astazi am pierdut cafeaua de dimineata, m-am gandit sa va scriu la una de dupa-amiaza, hehehhehe.
Planurile de astazi sunt mari, sa vedem cat la suta realizez pana deseara. Am avut o saptamana plina de neprevazut, sa speram ca cea care va urma va fi mai calma, inshaalah.
Back to top Go down
View user profile http://romaniancafe.forumotion.net
Floare de martie

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Mon Jul 19, 2010 2:38 pm

Saaaalutare, lumeeeee! Am revenit! Am terminat cu examenele. Sunt în vacanţă!!!!

În faţa cafelei de după amiază, de fapt prima pentru astăzi, încerc să recuperez ce am pierdut. M-am gândit mereu la voi, dar... trăiesc, totuşi, în România... La un moment dat am simţit că nu mai fac faţă. Din păcate, la serviciu nu se pune problema să am timp să intru pe forum, iar acasă, de unde timp? Profesie nouă, master, casă, criză, ameninţări cu disponibilizări, cifre lansate de unul şi de altul în presă, presupuneri că, la Botoşani, s-ar putea să nu le mai trebuiască psihologi (de, şi noi pe-acolo...), stres, stres, stres... În încercarea de a face faţă, ajunsesem să dorm 3-4 ore pe noapte. Da, în România este cumplit, iar în Botoşani se supravieţuieşte.

Mi-a trecut chiar prin gând că dacă ăştia vor face disponibilizări şi se va întâmpla să rămân fără post, să mă apuc de învăţat pentru concurs ca să revin la vechea profesie pe care am părăsit-o de bună voie şi nesilită de nimeni.

Dar toate au trecut şi, deşi am pierdut 50% din salariu (25 % pentru că nu mi-au mai aprobat gradaţie de merit - s-au gândit probabil că psihologii trebuie să facă acte de caritate - şi 25 % pentru că aşa a hotărât măria sa, guvernul), merg mai departe.

Încerc să citesc ce aţi mai postat între timp şi vă pup pe toţi.

O zi bună în continuare! flower
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Mon Jul 19, 2010 3:04 pm

Bine ai revenit, draga mea. Chiar imi faceam griji, ca nici pe messenger nu te-am mai vzut de un car de timp. Sa speram ca nu vor face disponibilizari postuluid e psiholog in Botosani ca si acolo tot copii sunt si au nevoie de consiliere psihologica. S-au intamplat multe intre timp pe forum, printre care si un design nou. Ce zici, iti place noua infatisare a forumului" Romaanian Cafe"?
Back to top Go down
Floare de martie

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Tue Jul 20, 2010 2:04 pm

Şi astăzi m-am trezit destul de târziu, dar nu-mi fac complexe... Recuperez. Aşa funcţionez eu. Trag de mine cât pot, iar când încep să dorm, păi dorm, frate! Ca să mă trezesc, mi-ar trebui un ceas de genul celui pe care l-am văzut postat aici, pe forum. Hahaha!

O zi bună, cât mai este din ea, tuturor! Vă pup! sunny
Back to top Go down
View user profile
Floare de martie

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Tue Aug 03, 2010 12:51 pm

Heeeii! E cineva pe-acolo? Nu beţi cafea şi mai târziu? Eu am băut-o mai devreme, dar am trecut şi pe aici să văd ce mai e... Poate vreun întârziat... A, sunteţi în vacanţă... Distraţi-vă cât mai puteţi, că trece vara...

Să fiţi iubite/iubiţi! bounce
Back to top Go down
View user profile
elenjohn

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Tue Aug 03, 2010 1:18 pm

Uite ca suntem floare ca am luat pauza. Aceea de pranz ca de "inteligenta trece prin stomac"
Acum trebuie sa beau si cafeluta ca dupa masa merge draga. Va doresc o zi buna.
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Tue Aug 03, 2010 1:23 pm

Si la mine "teligenta" a dat o raita prin stomac dar in loc de cafea, cred ca am sa trag un pui de somn. Ma simt cam obosita, dupa ct am gatit de dimineata. un pupic si din partea mea.
Floare, daca te duci in Dobrogea, te rog frumos, adu si posteaza cat mai multe fotografii de acolo ca eu nu am fost inca niciodata pe acest taram.
Back to top Go down
Floare de martie

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Thu Aug 05, 2010 10:53 am

Vă invit la o cafeluţă. Între timp, mai "răsfoiesc" paginile să mai citesc din urmă. Am stat şi aseară până mai târziu. Mai am puţin şi termin de parcurs toate topicele.

O zi bună în continuare! flower
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Thu Aug 05, 2010 5:22 pm

Ce om constiincios, Floare, asa te vreau. Pe 3 august forumul nostru a implinit un an, e inca micut dar sper ca subiectele au ceva valoare si fac placere celui ce citeste. Spor la lectura!
Back to top Go down
Floare de martie

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Sat Aug 07, 2010 10:10 am

Vă salut şi vă urez o zi cu multe bucurii. Astăzi sunt foarte ocupată aşa că poate pe diseară să văd ce mai faceţi. Vă pup! Smile
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Sun Aug 15, 2010 3:26 pm

Lumea a cam plecat prin vacante , forumul e gol iar eu am fost super ocupata in ultimele zile. Dealtfel nici acum nu sunt acasa, ci in vizita pe la neamuri si, din fericire, au internet, alhamdullilah. Asa este perioada Ramadanului e mai aglomerata!
Maine ma asteapta o sedinta dificila la scoala si apoi iar munca la acte acasa.
Va doresc o zi excelenta!
Back to top Go down
yasmine

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Sun Aug 15, 2010 3:34 pm

Si noi astia plictisiti iti uram la fel!! eu stau si dorm pe mine cu caldura asta, nici nu am nimic in plan de facut si nu-mi vine sa ma apuc de nimic! Lasa sa se apuce altii de ce pot Razz

Bafta la sedinta Admin! Pup pe toate!
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Sun Aug 15, 2010 3:37 pm

Sa spun drept as lasa totul balta si m-as plictisi si eu acasa, macar pe vreo saptamana. atat imi doresc: sa nu mai vad scoala aia pe o saptamana ( ca dupa aia mi se face dor).
Back to top Go down
Admin
Admin

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Mon Aug 16, 2010 9:50 am

Buna dimineata! Ma pregatesc sa ma duc la iubita mea scoala: locul unde nu imbatranesti niciodata.
Citeam evaluarile unui studiu social american care concluziona ca daca nu vrei sa imbatranesti trebuie sa studiezi , sa ramai legat de scoala toata viata. Smile
De-aia ma tot duc eu la scoala si nu ma las, orice ar fi.
Aveti grija de voi si sa va savurati "cafeaua de dimineata" in liniste!
Back to top Go down
Alex

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Mon Aug 16, 2010 6:01 pm

Mai sunt cateva minute pana la iftaar si o sa mananc si o sa beau in sfarsit [You must be registered and logged in to see this image.] (deabia astept). Si o cafea as bea dar nu e cu putinta...
Back to top Go down
View user profile
yasmine

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Mon Aug 16, 2010 8:54 pm

Admin wrote:
Buna dimineata! Ma pregatesc sa ma duc la iubita mea scoala: locul unde nu imbatranesti niciodata.
Citeam evaluarile unui studiu social american care concluziona ca daca nu vrei sa imbatranesti trebuie sa studiezi , sa ramai legat de scoala toata viata. Smile
De-aia ma tot duc eu la scoala si nu ma las, orice ar fi.
Aveti grija de voi si sa va savurati "cafeaua de dimineata" in liniste!

Am zis eu ca munca pastreaza omul intr-un tonus bun. Atat munca intelectuala cat si cea fizica! De preferat imbinate! E corect studiul acela pt ca dupa cum bine stim, dupa maxim 2-3 saptamani de vacanta si lipsa efortului intelectual, scade IQ-ul considerabil. De aceea cred ca nu ne dau institutiile vacante mai multe si mai dese, din teama sa nu ramanem pierduti si sa le scada productia Razz
Back to top Go down
View user profile
Floare de martie

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Sat Aug 21, 2010 7:01 pm

Vă salut pe toate/toţi şi bine v-am găsit!

Da, Admin, tocmai ce am venit din călătorie şi am trecut la lecturat. Numai că între timp s-a ivit ceva neprevăzut şi am plecat în oraş. Mai am câteva zile de vacanţă şi vreau să profit de ele.
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Sat Aug 21, 2010 7:24 pm

Bine ai revenit, Floare! Incepi scoala pe 1 septembrie? Se cam apropie [You must be registered and logged in to see this image.] ...Parca a zburat vara asta, nu altceva! Te rog, sa-mi trimiti pozele din dobrogea sa le postam pe forum.
Back to top Go down
Admin
Admin

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Wed Sep 01, 2010 1:48 pm

De trezit tarziu nici vorba, am intrat doar acum pe net. Nu stiu de ce, azi dimineata, m-am trezit cu o sete nemaipomenita de facut curatenie generala, ceea ce am si facut pana acum.
Imi pregatesc actele sa lucrz pentru scoala, apoi gatesc. Cam asta ar fi programul unei zile libere si plicticoase din viata mea. [You must be registered and logged in to see this image.]
Back to top Go down
yasmine

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Wed Sep 01, 2010 1:57 pm

hehe, si la mine e destul de plictisitor, sa speram ca in curand nu va mai fi! pe ziua de azi am de sortat niste haine...sa vedem cand mai precis pentru ca asa sufar de-o leneeeeeee!!!1
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Wed Sep 01, 2010 6:05 pm

Ai grija sa termini munca pe ziua de azi. Eu astept cu nerabdare masa de iftaar. Pup, vorbim putin mai tarziu.
Back to top Go down
yasmine

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Wed Sep 01, 2010 6:12 pm

Si eu asteeeeeeeeeeeeeeept!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top Go down
View user profile
Floare de martie

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Sat Oct 23, 2010 12:42 pm

Salut fetelor/băieţi (uite acum mi-aduc aminte că aşa ni se adresa dirigintele când eram în liceu)!!

Ce mai faceţi? Munciţi, munciţi mereu! Am dat şi eu o raită pe aici, dar dacă tot nu e nimeni, mă mulţumesc doar cu gândul că ne vom sincroniza la un moment dat. Ştiu cum e: suntem prinşi în fel de fel de activităţi, care mai de care cronofage.

Să aveţi un week-end plăcut! bounce Basketball
Back to top Go down
View user profile
yasmine

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Mon Oct 25, 2010 10:13 am

Hehe, ce bine sa te mai "vad" pe aici Floare de Martie! Smile Toata lumea munceste, ocupata cu diverse, ma bucur ca din cand in cand ne mai lasam macar cate un mesaj cu noutati sau un simplu salut sa mai stim unul de altul! Razz Sper ca sunteti toti bine si aveti spor in tot ce faceti!
Back to top Go down
View user profile
yasmine

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Sun Oct 31, 2010 6:32 pm

Buna seara dragele mele! De cateva zile ma chinuie o intrebare pe care am auzit-o acum ceva vreme si vreau sa v-o spun si voua: de ce spalam prosoapele dupa ce ne stergem cu ele?? Nu suntem curati cand le folosim??
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Cafeaua de mai târziu   Today at 8:08 am

Back to top Go down

Cafeaua de mai târziu
View previous topic View next topic Back to top 
Page 3 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next